Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Bibliotekarz Opolski nr 3/2022 jest już dostępny on-line www.bibliotekarzopolski.pl
Zapraszamy do lektury!
Dnia 13.10 bibliotekę odwiedziła grupa pań ze Związku Śląskich Kobiet Wiejskich.
Panie zwiedziły naszą placówkę i wysłuchały informacji o jej działalności i funkcjonowaniu.
Dziękujemy za miłą wizytę.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów pt.: "Zakrzowska szpica" z Nocy Bibliotek w wykonaniu młodzieży uczestniczącej w spotkaniu:)
Dnia 7 października w bibliotece odbyła się impreza pod hasłem Noc Bibliotek. Tematyką naszego wyjątkowego wieczoru były Legendy. Młodzież, mogła dowiedzieć się jakie legendy są związane z naszym miastem i okolicami. Największą atrakcją jednak było nagrywanie filmu i przygotowanie inscenizacji: Legendy o „Zakrzowskiej Szpicy”. Wszyscy chętnie wcielali się w poszczególne role i wspaniale
się przy tym bawili. Potem wszyscy razem mogli zobaczyć swój film na dużym ekranie. Podczas wspólnych zabaw był również czas na wspólną pizzę i zabawy integracyjne. To był naprawdę udany wieczór.
Dnia 5.10 naszą Bibliotekę odwiedziły Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Kosorowic. Na naszych gości czekała już Królewna Śnieżka, która oprowadziła przedszkolaki po bibliotece i opowiedziała im o codziennej pracy naszej książnicy. Dzieci były zachwycone, że mogły spotkać Królewnę z bajki, którą dobrze znają. Następnie przedszkolaki wysłuchały bajki z teatrzyku kamishibai „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Przedszkolaki poopowiadały też jakie bajki lubią najbardziej czytać i słuchać. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
5 października rozpoczęły się październikowe zajęcia grup zabawowych dla rodziców i dzieci. To spotkanie było wyjątkowe, gdyż odbywało się w Tygodniu Bliskości. Dlatego dzieci wraz z rodzicami aby być jeszcze bliżej siebie uczestniczyli w zabawach plastycznych na 102. W ruch poszły pędzle, farby i oczywiście rączki naszych bardzo kreatywnych uczestników. Były też eksperymenty z różnych materiałów. Dzieci wspaniale się bawiły, a to jest tutaj najważniejsze!!!
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Centrum Usług Społecznych w Gogolinie” - Oś priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020 - współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim w ramach "ZACZYTANE OPOLSKIE" 20 października ( czwartek) o godz. 17.00 w bibliotece.
Spotkanie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Koordynatorem „Zaczytanego opolskiego” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerami są Biblioteki Publiczne działające na Opolszczyźnie.
4 października czytelnicy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie, członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki oraz bibliotekarze mieli wielką przyjemność spotkać się ze znaną i lubianą autorką powieści historycznych Joanną Jax.
Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, jest olsztynianką, absolwentką Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. W swoim dorobku ma już ponad 35 książek, wśród nich takie tytuły jak: „Syn zakonnicy”, „Długa droga do domu”, „Dziedzictwo von Becków”, „Białe róże z Petersburga”, cykl powieści „Zemsta i przebaczenie”, trylogia „Córka fałszerza”, „Zanim nadejdzie jutro”…
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in.: skąd pani Joanna czerpie informacje historyczne, na kim wzorowani są niektórzy bohaterowie jej powieści, dlaczego tworzy pod pseudonimem oraz jakie są jej pasje, jak spędza wolny czas i jakie ma plany pisarskie i nie tylko. Przekonaliśmy się, że pani Joanna ma niezwykły talent do snucia opowieści nie tylko na papierze – czas płynął bardzo szybko i w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy pani Joannie Jax oraz wszystkim uczestnikom za przybycie!
Od dziś w naszej bibliotece znajdziecie egzemplarze z autografem Joanny Jax!
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Dyskusyjne Kluby Książki, finansowanego ze środków Instytutu Książki oraz Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.
Dnia 4 października pani z biblioteki odwiedziła grupę Biedronek z Publicznego Przedszkola nr 3 w Gogolinie.
Przyniosła ze sobą książeczki📚 aby dzieci mogły poznać bohaterów bajek i opowiadań.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajeczek: "Brzydkie kaczątko" i "Kicia kocia poznaje strażaka". Spotkanie umiliły wspólne tańce i śpiewanie piosenek. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i wspaniałą zabawę.😊🥰
Serdecznie zapraszamy dzieci od 11 roku życia na Noc w Bibliotece pt: "TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ... SZLAKIEM LOKALNYCH LEGEND"
7 PAŹDZIERNIKA W PIĄTEK OD 18.00 DO 21.00
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Drodzy Czytelnicy 😘
W naszych zbiorach pojawiły się piękne albumy "W zgodzie z naturą. Gmina Gogolin i okolice". Serdecznie zapraszamy do wypożyczania.
https://www.gogolin-gbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=GGL+G22000225&view=1
Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.