Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Serdecznie zapraszamy na wiosenne spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie
27 marca (poniedziałek) o godz. 11.00 w bibliotece.
Omawiać będziemy książki Anny Gabrieli Kańtor "Śląski Kopciuszek" "Pani na Kopicach".
20 marca bibliotekę odwiedziła grupa "Biedronek"🐞🐞🐞 z PP nr 1 w Gogolinie. 🤓🧐
Dzieci dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.
Pani bibliotekarka opowiedziała także dzieciom o programie "Mała Książka Wielki Człowiek."
Następnie przedszkolaki zwiedziły bibliotekę i udały się do kącika dla dzieci, by wysłuchać historii pt: "Kotka Psotka" przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai.
Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie.
No to głosujemy! 👍
🖊 Oddaj głos tu: gogolin.pl
👩🦰 Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 16 lat i być zameldowany/a na terenie miasta Gogolin.
✅ Możesz poprzeć maksymalnie 3 projekty małe i 3 projekty duże.
📅 Masz czas do 11 kwietnia!
W sobotnie marcowe południe (18.03)odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci ,na którym omawiano książkę Kiran Millwood Hargrave "Julia i rekin"
Dziękujemy za owocną dyskusję i już dziś zapraszamy na kolejne - 15 kwietnia
Dnia 18 marca w sobotę, w godzinach porannych odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie mam z małymi dziećmi z cyklu "CHUSTOKAWA", na którym Panie poznały zasady chustonoszenia
Chustomama.pl - Doradczyni Noszenia - Krapkowice, Gogolin, Opole i okolice
Szanowni Czytelnicy😊
18 MARCA (sobota) BIBLIOTEKA GŁÓWNA CZYNNA
OD 10.00 DO 14.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
16 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy V z PSP nr 3 w Gogolinie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, a następnie udały się na salę konferencyjną by wysłuchać prezentacji na temat katalogu bibliotecznego SOWA oraz ofercie GBP. Następnie przyszedł czas na biblioteczny escape room pt: ,,Biblioteka da się lubić".
Dzieci rozwiązywały zadania, rebusy, szyfry by znaleźć klucz do biblioteki. Mamy nadzieję, że zajęcia były dla Was aktywną formą zabawy, a także sprawiły Wam dużo radości i uśmiechu.
Zapraszamy ponownie!🥰😍😘
KOCHANI wydłużamy termin składania prac do Konkursu Literackiego „Za co kochasz gogolińską bibliotekę?” do 30 KWIETNIA. Serdecznie zapraszamy do udziału , czekają atrakcyjne nagrody
\
Regulamin i karta zgłoszenia pod linkiem: https://www.biblioteka-gogolin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3447:za-co-kochasz-gogolinkska-biblioteke&catid=109&Itemid=216
W marcowym wydaniu BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ https://bibliotekapubliczna.pl/.../Zaczytane-Lawki.../12217 ukazał się artykuł pt.: "ZACZYTANE ŁAWKI - zaproszenie do świata książek".
Serdecznie zapraszamy do lektury oraz dziękujemy Fundacji Zaczytani.org za wspomnienie biblioteki w Gogolinie oraz firmę Hengst Filtration Poland w artykule.
14 marca w bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne dla klas ósmych z PSP nr 2 W Gogolinie. Uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece, a następnie udali się na salę konferencyjną, by wysłuchać krótkiej prezentacji na temat źródeł informacji. Następnie dowiedzieli się jak wygląda katalog biblioteczny SOWA oraz jak z niego korzystać. Poznali także platformy Legimi oraz IBUK Libra. Na koniec wystąpienia Pani Dyrektor przedstawiła ósmoklasistom bogatą ofertę naszej placówki. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne, tym razem w formie zabawy. Dzieci wzięły udział w bibliotecznym escape roomie. Czekało na nich mnóstwo zagadek, szyfrów, krzyżówek, a także zadań do wykonania na komputerze. Uczniowie nie tylko poznali bibliotekę, nasze zbiory i katalog, ale także aktywnie spędzili czas w naszej bibliotece. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam mnóstwo przyjemności. Zapraszamy ponownie do biblioteki!
W RAMACH "WSPINACZKOWEJ SOBOTY" 11 MARCA GODZ. 19.00 ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z RAFAŁEM FR0NIA W HALI SPORTOWEJ B I Z. BLAUTÓW W GOGOLINIE.
Rafał Fronia.
Jeleniogórzanin, sportowiec i miłośnik Ultramaratonów, właściciel Wydawnictwa PLAN i marki Galileos.pl, mówi o sobie, iż jest Romantykiem Gór Wysokich, którego wrażliwość i postrzeganie świata ukształtowały Góry, które zawsze pisze dużą literą.
W dorobku literatury górskiej ukazały się książki: bestsellerowa "Anatomia Góry" i pełna poszukiwania sensu w górskich ścianach "Rozmowa z Górą" a ostatnio refleksyjna powieść "Pasażer Bezpamięci".
Uczestnik wielu wypraw w Góry najwyższe, w tym kilku zimowych, kiedy to spod Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku wysyłał słynne Dzienniki. Wspinał się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Zdobywca trzech ośmiotysięczników: Gasherbruma II, Lhotse i Broad Peaka.
Spotkanie zorganizowane przez Zespół Rekreacyjno - Sportowy w Gogolinie przy współpracy z GBP w Gogolinie.
Dnia 9 marca bibliotekę odwiedziła klasa V b z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie.😍🥰😘 Na początku panie bibliotekarki oprowadziły młodzież po bibliotece. Następnie uczniowie wysłuchali prezentacji pt. „Biblioteka da się lubić”, z której dowiedzieli się jak korzystać z naszego katalogu on line oraz innych usług, które oferuje młodzieży nasza placówka. Poznali również jak działa książkomat, co bardzo im się spodobało. Kolejnym punktem była zabawa escape room, w której młodzież stosowała poznaną wcześniej wiedzę. Wszyscy aktywnie brali udział w zajęciach i świetnie się bawili, jednocześnie ucząc się. Dziękujemy bardzo za wizytę i zapraszamy ponownie.🥳🥳🥳
Szanowni Państwo,
W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl po raz kolejny organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet.
Głównym celem naszej akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.
Poszukujesz źródła inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce Dzień Kobiet?
Już 8 marca możesz otrzymać kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl przygotował specjalne wyzwanie na święto kobiet. Zabawa polegająca na uzupełnieniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie zorganizowane w Dniu Kobiet!
Jeśli uwielbiasz wyzwania, chcesz wykazać się znajomością ortografii, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji uciekającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Dyktando będzie można rozwiązać online 8 marca 2022 r. w godzinach 18:00-19:00.
Nagroda główna to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie można znaleźć dosłownie wszystko.
Ty zdecydujesz, co zrobisz z wygraną.
Szczegóły konkursu, a także link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stronie: dyktanda.pl
Powodzenia!
Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:
1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. 😊
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU😊
W dniach 3-9 marca obchodzony jest na całym świecie tydzień e-książki. Zainicjowane w 2004 roku święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania.
Gdy w 2004 Rita Toews, kanadyjska autorka książek dla dzieci, postanowiła popularyzować e-czytanie i zorganizowała pierwszy Tydzień Książki Elektronicznej, w Polsce czytanie ebooków było równie abstrakcyjne co podróż na Księżyc.
Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Innych odstrasza wciąż dość wysoka cena książek elektronicznych (wynikająca w dużej mierze z wysokiego podatku VAT). Powoli jednak przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.
W tym tygodniu, z okazji święta e-książki dystrybutorzy ebooków przygotowali atrakcyjne zniżki i promocje. Organizowane są również liczne wykłady i spotkania. Przykładowo 8 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi odbędzie się seminarium „Kierunek e-książka. Stare po nowemu?”. Spotkanie, którego celem jest zwiększenie wiedzy o e-czytelnictwie i e-nauce oraz przyczynienie się do podniesienia świadomości o najnowszych światowych technologiach, www.lubimyczytać.pl objęło patronatem medialnym.
Żródło:lubimyczytac.pl
Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego pobierania kodów i korzystania z Legimi i Ibuk libra.
libra.ibuk.pl
www.legimi.pl
obc.opole.pl
www.dbc.wroc.pl
Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.