Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
poniedziałek - wtorek: 9.00-16.00 środa i czwartek: 10.00-18.00 piątek: 10.00-16.00 sobota: nieczynne
|
Dnia 30 marca odbyło się spotkanie z Dariuszem Wandrowskim prezesem Stowarzyszenia "Wykuwamy przyszłość"w Choruli - filatelistą, miłośnikiem historii, który słuchaczom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawił ciekawy wykład pt.: " Zarys historii poczty w Gogolinie do 1945r.". Spotkanie zorganizowane wspólnie z GBP w Gogolinie.
W dniu 31 marca 2022 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: Przedszkola i Klasy I – III
Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły i przedszkola Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.
Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tych 2 kategoriach udział wzięło ponad 40 dzieci.
Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.
Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:
Jury w składzie:
przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
Jury jednogłośnie zdecydowało, aby wszystkim przedszkolakom przyznać I miejsce, gdyż prezentacje były wspaniałe, a mali recytatorzy wyśmienicie się zaprezentowali.
I Nagrodę w tej kategorii zdobyli:
I miejsce – Katarzyna Popiela – PSP Nr 2 w Gogolinie
II miejsce – Piotr Bęben – PSP Nr 2 w Gogolinie
II miejsce - Liliana Guz – PSP w Kamieniu Śląskim
III miejsce – Daniel Dończuk – PSP nr 2 w Gogolinie
III miejsce – Grzegorz Janusz – PSP w Malni
Katarzyna Popiela będzie reprezentowała Gminę Gogolin na 67 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii klas I – III, w Strzelcach Opolskich w dniu 21 kwietna 2022r.
Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.
Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni
Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gogolinie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filimiki:)
https://www.facebook.com/GminaGogolin/videos/271970491670669
PRZEDSZKOLAKI
KLASY I - III
Burmistrz Gogolina zaprasza do udziału w akcji "Posprzątaj wokół siebie", która odbędzie się od 1 do 12 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy:)
29 marca bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola w Ogrodzie z Kamionka. Przedszkolaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące wiosny🌷🌹🥀🌺🌸🌼, a także wysłuchały książeczki o Kici Koci pt: ,,Co zasiejemy w ogródku?" Na koniec zajęć wykonały przepiękne plakaty przedstawiające wiosenną łąkę. Wszystkim dzieciom i paniom dziękujemy za bardzo ciekawe i interesujące zajęcia🙂 Zapraszamy Was ponownie.🥰
· ·
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie informuje, że Gminny Konkurs Recytatorski odbędzie się:
21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny bibliotekę odwiedziły z gaikiem i wiosennymi pozdrowieniami przedszkolaki z PP nr 3 w Gogolinie.
Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie
Dnia 19 marca odbyło się drugie spotkanie DKK dla dzieci. Przy herbacie i ciasteczkach omawiano serię pt "Kocia Szajka".
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie zawitała wiosna.... Dyrektor Ewa Wiora serdecznie zaprasza do odwiedzin i wypożyczania nowości. A jakie "świeżynki" można znaleźć na półkach? Zobaczcie sami!
Dnia 17 marca odbyło się cykliczne spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie . Omawiano sagę wiejską: "Skrawek pola", "Gościniec", "Zielone pastwiska" – Kasi Bulicz - Kasprzak, której akcja dzieje się na Zamojszczyźnie przed I wojną światową. Zapraszamy do lektury.
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zmienia się na wiosnę. Dekoracje zostały wykonane przez pracowników biblioteki:)
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej placówki.:)
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie DKK dla dzieci 10 - 13 lat już w sobotę 19.03 o godz. 11.00 w bibliotece😊
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zaprasza do wsparcia akcji "ZMALUJMY UŚMIECH".
Chcesz podarować uśmiech dzieciom z Ukrainy przebywającym na terenie gminy Gogolin, skompletuj "Kreatywny pakiecik" i przynieść do biblioteki:
kredki, mazaki, farby, ołówki, temprerówki, gumki, nożyczki, pędzelki, kolorowanki, notesy, zeszty, kolorowe kartki, modeline, plasteline, gry, puzzle, itp.
Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.