Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
poniedziałek - wtorek: 09.30-15.30 środa i czwartek: 11.30-17.30 piątek: 10.00-15.30 sobota: nieczynne |
Uwaga, Uwaga!!! Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie serdecznie zaprasza do odwiedzin naszej placówki, jutro w ten szczególny dzień: Walentynki. Zachęcamy do "Zakochania się w naszej bibliotece" oraz Zapraszamy na "Randkę z książką". Dla wszystkich, którzy odwiedzą nas i będą chcieli dłużej poobcować z naszymi miłosnymi publikacjami, mamy pyszną kawkę oraz słodką niespodziankę. Do zobaczenia!!!
Klub Malucha "Motoryka mała i duża" - wspieranie rozwoju dzieci.
Dnia 4 lutego w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Klub Malucha". Celem spotkania było rozwijanie sprawności dzieci. Na początku pani Marta przywitała dzieci zabawą pt. "Wszyscy są, witam Was!", następnie przeczytała dzieciom wierszyk J.Tuwima pt. "Lokomotywa". Kolejnym punktem spotkania były tzw. zabawy paluszkowe - rozwijające motorykę małą. W dalszej części spotkania dzieci rozwijały swoją sprawność ruchową przez zabawę.
Podczas spotkania z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem w dniu 30 stycznia 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie otrzymała niezwykle cenny egzemplarz II tomowej książki wydanej z okazji "100 lat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki". Składamy serdeczne podziękowania za tak wspaniałą publikację, przekazaną z rąk mistrza. Książka ta z pewnością wzbogaciła księgozbiór naszej biblioteki. Zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania z tej niezwyklej książki.
Dnia 22 stycznia odbyło się spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie. Omawiano książkę Ewa Cielesz "Niskie drzewa" oraz sprawy organizacyjne na I kwartał 2020r.
Dnia 7.01.br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Klub Malucha". Z okazji obchodzonych Świąt pani Marta przeczytała dzieciom opowieść pt. Boże Narodzenie. Maluchy słuchały z zaciekawieniem i uwagą. W dalszej części spotkania dzieci wraz z opiekunami brały udział w zabawie, rozwijając swoje zainteresowania.
Wraz z Nowym Rokiem moc prezentów dla biblioteki w Gogolinie. Trafiły do nas właśnie książki oraz pufy wygrane w akcji Kinder ,,Przerwa na wspólne czytanie". Dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy. Zapraszamy do biblioteki po świeżutkie nowości i chwilę relaksu na pufach.
Informujemy, że są już dostępne kody do czytelni internetowej IBUK LIBRA na 2020 rok. libra.ibuk.pl
Równocześnie informujemy, że wszystkie kody wydane w 2019 roku zostały przedłużone na kolejny rok.
Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw, w ofercie znajdą Państwo ponad 2200 tytułów.
Serdecznie zapraszamy po kody do biblioteki głównej i filii.
W piątek 6 grudnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie odwiedzili uczniowie klasy 3 a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gogolinie. Dzieci zapoznały się z pracą w bibliotece oraz książkami, które mogą wypożyczyć.
Następnie wysłuchały książki pt. "Miliard milionów Mikołajów" oraz "Piernikowych opowieści". Dzieciom bardzo spodobały się książeczki, które wywołały burzliwe dyskusje. Później każdy mógł wyciągnąć coś z worka, który zostawił Święty Mikołaj. Każdy musiał ocenić wybrany przedmiot tylko po dotyku. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których ozdabiały papierowe pierniczki.
Dnia 3 grudnia w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ,,Klub Malucha", które przebiegło w klimacie świątecznym. Zaczęliśmy od czytania książeczki pt. ,,Dzwoneczek renifera", która miała ciekawe ilustracje.
Następnie odbyły się zajęcia rytmiczne, każde z dzieci otrzymało dzwoneczek i razem z panią bibliotekarką grało w rytm melodii ,,Jedziemy z reniferami"
oraz ,,Na saneczkach". Kolejna melodia miała tytuł ,, Lepienie pierogów", pani w rytm muzyki, pokazywała dzieciom jak lepimy świąteczne pierogi. W
dalszej części spotkania trwała wesoła zabawa.
Z okazji świętowania Andrzejek biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr.3 w Gogolinie. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania książeczki pt. ,,Upiorne Andrzejki". Historia trzymała dzieci w napięciu, jednak jest zakończenie okazało się zaskakujące i zabawne. Dzieci poznały także tradycje i zwyczaje Andrzejkowe. Następnie losowały dobre życzenia i razem z dobrą wróżką udały się do krainy zabawy. W ostatniej części wspólnie wzięliśmy udział we wróżbach andrzejkowych.
W dniu 26.11. w nasze skromne progi zawitała pisarka Agnieszka Walczak- Chojecka, autorka powieści obyczajowych goszczących na listach bestsellerów. W młodości zagrała jedną z głównych ról w filmie pt."Grzechy dzieciństwa". Zajmowała się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do magazynów muzycznych. Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie. W połowie 2012 roku powróciła do twórczości. Owocem tego są jej powieści: "Dziewczyna z Ajutthaji", "Gdy zakwitną poziomki" oraz saga bałkańska "Nie czas na miłość", "Nie czas na zapomnienie", ”Nie czas na pożegnanie”, , „Królowa gwiazd, oraz najnowsza „Naprawdę jaki jesteś”. Podczas spotkania barwnie i ciekawie opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem, kulisach powstawania swoich powieści oraz miłości do Bałkanów. Pani Agnieszka dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i lubiąca kontakt z ludźmi. Jak sama przyznała jej pasją jest podróżowanie, a miejsca które odwiedza tworzą w jej głowie obrazy, które wykorzystuje w swoich powieściach. Jej wielkim marzeniem jest zobaczyć na kinowym ekranie film z własnym scenariuszem , który pisze do swojej najnowszej powieści. Na zakończenie autorka odpowiadała na liczne i różnorodne pytania uczestników spotkania, rozdawała autografy no i oczywiście nie obyło się bez wspólnego zdjęcia. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach DKK programu realizowanego i finansowanego we współpracy z Instytutem Książki
Certyfikat za udział w projekcie "Małą książka wielki człowiek" dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie.
Kraków, 2020 r.
W dniu 20.11 bibliotekę odwiedziły przedszkolaki wraz z wychowawczyniami z ,,Przedszkola w Ogrodzie" w Kamionku. Dzieci zwiedziły bibliotekę oraz mogły posłuchać o znajdujących się w niej zbiorach a także zobaczyć na jakie działy jest podzielona. Następnie udały się na salę konferencyjną by posłuchać bajeczki w teatrzyku kamisibai o tym jak świnka Peppa odwiedziła bibliotekę. Potem pani Monika przeczytała dzieciom bajkę ,,Wszyscy ziewają"
i ,,Kotki śpią". Pani Agnieszka pokazała dzieciom książeczkę napisaną alfabetem Braille`a. Grupa także bardzo dobrze znała odpowiedzi na zagadki bajkowe i bardzo sprawnie na nie odpowiadała. Punktem kulminacyjnym spotkania było pasowanie na czytelnika biblioteki. Dzieci powtórzyły przysięgę a następnie kolejno podchodziły do pasowania. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i order czytelnika.
W dniu 19 listopada w bibliotece odbył się konkurs pt. "Ein kreatives Treffen mit Poesie und Musik in der Gemeinde Gogolin" - Kreatywne spotkanie z poezją i muzyką w Gminie Gogolin". W konkursie udział wzięły przedszkola oraz klasy I - III szkół podstawowych Gminy Gogolin. Wiersze i piosenki w języku niemieckim zaprezentowało 33 dzieci. Wszyscy wspaniale bawili się podczas swoich występów. W tym konkursie nie było przegranych, gdyż wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Organizatorem spotkania jest Zarząd Gminny TSKN w Gogolinie, przy współudziale Gminy Gogolin oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie. Impreza została sfinansowana ze środków Niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Zajęcia z matematyki odbędą się 22.11.br tj. piątek o godz. 16. Serdecznie zapraszamy.
Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.