Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
poniedziałek - wtorek: 9.00-16.00 środa i czwartek: 10.00-18.00 piątek: 10.00-16.00 sobota: nieczynne
|
Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejne edycji święta, które w tym roku rozpoczyna się 6 marca i potrwa do 12 marca.
Czym jest tydzień czytania e-booków? To święto każdego świadomego czytelnika, który nie boi się korzystać z nowych technologii.
Nasza biblioteka od 2012 roku udostępnia czytelnikom setki publikacji, do których dostęp można mieć 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.
E-publikacje to świetne rozwiązanie dla osób prowadzących intensywny tryb życia, które nie mogą w godzinach otwarcia biblioteki korzystać z jej zbiorów, chcą oszczędzać czas czy środowisko oraz nowe technologie traktują jako naturalną przestrzeń zdobywania wiedzy.
Tydzień E - KSIĄŻKI - czytania e-booków to świetny powód do sięgnięcia po publikacje elektroniczne:dodatkowych tytułów, które będą dostępne od 5-19 marca br.
W IBUKU Librze możesz czytać gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nasza biblioteka wykupiła dostęp do zasobu wyselekcjonowanych e-booków. Po założeniu konta możesz, nie tylko czytać książki, ale także wstawiać zakładki, robić notatki, pracować w trybie projekty, korzystać z aktualnej wersji Słownika języka polskiego PWN oraz Encyklopedii PWN online. Aby poznać w pełni platformę oraz jej narzędzia, warto pobrać „Przewodnik użytkownika” dostępny na libra.ibuk.pl/pomoc. Sprawdź pełną ofertę e-booków w naszym katalogu.
W celu korzystania z zasobów IBUKA Libry, prosimy zgłosić się po darmowy kod PIN mail to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 774666226 oraz w filiach biblioteki w godzinach otwarcia:)
.
26 lutego odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Każdy z uczestników przedstawił się i opowiedział krótko o sobie. Dużo emocji wzbudziły preferencje czytelnicze. Spotkanie pozwoliło nam odkryć jak wiele dzieci w tym wieku czyta książki oraz jak wielką sprawia im to przyjemność.
Omówiliśmy także zasady funkcjonowania klubu oraz jak będą wyglądały spotkania. Mamy nadzieję, że naszym milusińskim przypadła do gustu taka forma spędzania wolnego czasu oraz możliwość wypowiadania się i dzielenia swoimi odczuciami po przeczytanej lekturze wśród swoich rówieśników.
Zapraszamy na kolejne spotkanie już 19 marca o godzinie 11.00 Nie może Was zabraknąć! Wszystkich, którzy chcą dołączyć do klubu również serdecznie zapraszamy
Podczas uroczystej gali „Zwykli – Niezwykli” , która odbyła się w sobotę 19 lutego 2022 w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie mieszkańcy gminy Gogolin zostali po raz kolejny wyróżnieni przez Burmistrza Gogolina. Podczas uroczystości Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala podziękował pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie na czele z Dyrektorem Ewą Wiorą. Dziękujemy bardzo Panu Burmistrzowi oraz Kapitule Konkursowej za docenienie naszej codziennej pracy na rzecz lokalnej społeczności w tym trudnym pandemicznym czasie.
W ostatnim dniu ,,Ferii w bibliotece" zorganizowaliśmy baśniowy escape room. Dwie grupy uczestników rozwiązywały różnego rodzaju zagadki umieszczone w książkach na obszarze biblioteki. Dziękujemy uczestnikom za niezwykłe emocje, zabawę oraz kulturę osobistą. Prowadzenie dla Was zajęć było przyjemnością. Jeszcze raz dziękujemy
Zapraszamy Was serdecznie do częstych odwiedzin.
W dniu 9 lutego 2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nagrody Literackiej NIKE 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górny Śląsku”. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Gogolińskiej, a poprowadziła je pani Dominika Gorgosz. Bardzo cieszymy się, że tak liczna grupa czytelników odpowiedziała na nasze zaproszenie i aktywnie brała udział w spotkaniu. Dziękujemy za to bardzo serdecznie.
Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz „Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium” (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.
www.facebook.com
Kolejnym krajem, który odwiedziliśmy podczas ,,Ferii w Bibliotece"(10.02) była Grecja. Dowiedzieliśmy się gdzie leży, poznaliśmy ciekawe zwyczaje, charakterystyczne potrawy i ciekawostki historyczne. Wysłuchaliśmy greckiej baśni ,,Król i Katarina" oraz mitu o Dedalu i Ikarze. Podczas zajęć plastycznych wyklejaliśmy flagę Grecji. Dziękujemy za wspaniałą współpracę wszystkim uczestnikom.
Dzisiejsze zajęcia poświęcone były Czechom. Dowiedzieliśmy się gdzie leży ten kraj, a także odczytaliśmy ciekawostki na jego temat. Następnie poznaliśmy kolejną baśń pt: ,,Król czasu". Następnie odgadywaliśmy zagadki, graliśmy w kalambury oraz gry planszowe. Dziękujemy za bardzo aktywne zajęcia i zapraszamy na kolejne :)
"Podróż po baśniach Europy" zaprowadziła nas dzisiaj do Hiszpanii.Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o tym kraju i jego mieszkańcach. Wysłuchaliśmy nieznanej nam dotąd bajki pt:"Trzy pomarańcze miłości". Na koniec zajęć wykonaliśmy przepiękne maski karnawałowe. To był wspaniale spędzony czas. Serdecznie zapraszamy już jutro na dalszą część bajkowej podróży
2 lutego bibliotekę, w ramach zajęć feryjnych odwiedziły dzieci z PSP nr 2. Dzieci wysłuchały książeczki ,,Franklin ma zły dzień"
, a następnie brały udział w zabawach ruchowych, m in. tworzeniu pajęczej sieci.
Na koniec zajęć uczestnicy wykonali piękne zakładki. Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie
Serdecznie zapraszamy dzieci od lat 7 na Ferie z biblioteką pt: "Podróż po baśniach Europy" od 7 do 11 lutego w godzinach od 11.00 do 13.00.
Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel: 774666226.
Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.