Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Serdecznie zapraszamy na warsztaty w ramach projektu „Nie o słowa”. 30 września rodziców i wychowawców na wyjątkowe warsztaty w ramach projektu „Nie o słowa”. 30 września (sobota) w sali konferencyjnej w Centrum Przesiadkowym w Gogolinie w godz. 12.00-13.30 spotkać się będzie można z Marzeną i Andrzejem Horyzą - animatorami środowisk młodzieżowych i artystycznych, którzy od lat inicjują działania młodzieżowe na wielu płaszczyznach, od corocznego festiwalu Slot Art Festiwal, przez edukację na szczeblu ponadpodstawowym, tutoring wychowawczy oraz sieciowanie środowisk twórczej aktywności.
Projekt „Nie o słowa”, realizowany przez Fundacja EDU 4.0 jest skierowany do rodziców i wychowawców zainteresowanych rozwojem relacji z dziećmi. Zadanie dofinansowano ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Kraina św. Anny. Projekt został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwo Opolskie Andrzej Buła oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Narodowym Czytaniu
6 września 2023 godz. 11.00
w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie 😍😍
10 września zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie Żniwnioka 2023 w Gogolinie!
Wspólne świętowanie rozpocznie uroczysta msza św. o godz. 10:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Anny i św. Joachima w Gogolinie - Karłubcu. Następnie ulicami miasta przemaszeruje barwny korowód dożynkowy, podczas którego mieszkańcy będą mogli podziwiać pięknie przyozdobione wozy oraz misternie wykonane korony dożynkowe. Wraz z korowodem ulicami miasta przejdzie parada z udziałem reprezentacji poszczególnych dzielnic i miejscowości pt. "Jadą goście jadą".
O godz. 15:30 rozpocznie się część oficjalna uroczystości, której towarzyszyć będzie ciekawy program artystyczny oraz bogato zaopatrzone stoiska gastronomiczne. Na scenie wystąpi m.in. Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic oraz dobrze znana mieszkańcom Gogolina Stadtkapelle Schongau wraz z zespołem Trachtenverein Schongau. Wizyta Gości z Schongau jest współfinansowana ze środków Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu "Muzyka która łączy kultury".
www.facebook.com
Gogolin dobry na weekend😊
Cześć na weekend, czas na wycieczkę, czas na Gogolin!
Rowerem, spacerem, z przyjaciółmi czy samotnie można odkrywać atrakcje gminy Gogolin i świetnie spędzić czas.
Gogolin znany jest na całym Śląsku z popularnej pieśni ludowej „Poszła Karolinka do Gogolina”, którą rozpropagował m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Dzisiaj Ania z Mateuszem poszli na spotkanie z Karolinką.
Gmina Gogolin
SERDECZNIE ZAPRASZMAY DO OBEJRZENIA FILMU TVP3OPOLE
Dnia 25 sierpnia zakończyły się zajęcia wakacyjne pt: ,,Z biblioteką podróże małe i duże.'' 🥳🤩Ostatnie spotkanie tradycyjnie zaczęliśmy od czytania książeczki. 📚📚📚Tym razem był to ,,Franklin boi się ciemności.'' Następnie dzieci ze smakiem zjadły pyszne pączki. Po słodkiej uczcie🍩🍩🍩 przyszedł czas na wykonanie wakacyjnych picture booków. Na koniec zajęć dzieci otrzymały upominek. Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach wakacyjnych. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam one mnóstwo radości. Zapraszamy do odwiedzin. Do zobaczenia!😘
Dnia 25 sierpnia (piątek) biblioteka czynna od 10.00 do 16.00
O godz.17.00 serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny "Pożegnanie wakacji" do Ogrodu Owocowego w Gogolinie, będziemy tam z naszym stoiskiem:)
W programie:
- Występy artystyczne:
• Mażoretki ArriVa
• Grupa WTR
• Animacje i zabawy dla dzieci: - dmuchańce, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki ,bajkowe postacie ,kącik policyjny, letnia czytelnia , czytanie na trawie, mega chińczyk, kącik plastyczny,
- promocja Programu Usług Społecznych w Gogolinie
- Namiot Profilaktyczny - aklo gogle, gokarty, platforma balansowa słodkie i kulinarne niespodzianki,
- strefa sportowa,
- strefa relaksu:)
- godz. 20.00 – EkoDobranocka – film: „Ryś – Król puszczy”
Za nami kolejny wakacyjny dzień pełen atrakcji. Najpierw przeczytaliśmy książkę z serii Humorki pt: ,,Śmiechołki" oraz uzupełniły swój biblioteczny paszport. Następnie odbył się biblioteczny Escape Room.
Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, a następnie wyruszyli w podróż pełną wrażeń po bibliotecznych zakamarkach. Podczas wycieczki dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę nie tylko na temat naszego księgozbioru, ale także odgadywania haseł w krzyżówkach, czy labiryntach i szyfrach. Na koniec zajęć przyszedł czas na zabawę. Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach, masę humoru i uśmiech na twarzy.
Do zobaczenia!
W słoneczną środę wybraliśmy się w podroż pociągiem do Wojewódzka Biblioteka Publiczna Opole. Dzieci zwiedziły budynek biblioteki, a także miały okazję spróbować swoich sił w programowaniu robotów.
Radości było co nie miara. Następnie udaliśmy się na lody. Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu a w szczególności Panu Łukaszowi oraz Pani Kornelii za przygotowanie interesujących zajęć. Dzieciom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach, a także wspaniałe zachowanie.
Do zobaczenia jutro w bibliotece
Na dzisiejszych zajęciach wakacyjnych dzieci odbyły podróż kulinarną. 🧁🧁🧁Z przygotowanych składników dzieci zrobiły własnoręcznie ciasto, które następnie przełożyły do foremek. Kiedy babeczki trafiły do pieca uczestnicy zajęć wysłuchały książeczki pt: ,,Wścibionki".📚📚📚📚 Po upieczeniu muffinki trafiły na stół, gdzie zostały pięknie udekorowane lukrem i posypkami, a następnie ze smakiem zjedzone. Serdecznie dziękujemy za smakowite zajęcia i mile spędzony czas. Do zobaczenia!😘🥰😍
W poniedziałek ( 21.08) odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia dla dzieci. Na początku spotkania dzieci kontynuowały swoją pracę nad tworzeniem gier planszowych nawiązujących do obchodów 800 - lecia Gogolina.
Dzieci wykonały niezwykle pomysłowe prace. Każda z nich była wyjątkowa i niepowtarzalna. Następnie przeczytaliśmy wspólnie kolejne książeczki z serii ,,Humorki" pt: ,,Wstydnisie" i ,,Leniwczaki".
Na koniec zajęć grupy prezentowały swoje gry planszowe. Serdecznie dziękujemy za bardzo aktywny udział w zajęciach, masę pomysłów i sporą dawkę humoru.
Do zobaczenia już jutro.
W kolejnym dniu zajęć wakacyjnych przyszedł czas na podróż plastyczną. Zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od książki. Tym razem były to ,,Kłamczusiaki".
Następnie dzieci zostały podzielone na trzy grupy i przystąpiły do wykonania gier planszowych nawiązujących do obchodów 800 - lecia Gogolina.
Dzieci bardzo kreatywnie podeszły do zadania. Plansze zostaną dokończone i zaprezentowane na kolejnych zajęciach.
Dziękujemy za bardzo aktywny udział w zajęciach i masę ciekawych pomysłów.
Do zobaczenia w poniedziałek!
Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.