Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Kochani już dziś o 17.00 w Bibliotece w ramach Tygodnia Bibliotek "Turniej Sołectw - GRACZKI W ŚLĄSKIEJ GODCE"
wspólnie z Markiem Szołtyskiem zagromy w ŚLONSKO ZGADYWANKA "Dlo gowy a niy od parady" Serdecznie zapraszamy do udziału!!!
https://www.szoltysek.com.pl/
W dniu 11 maja pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie, wraz z panią sekretarz gminy Gogolin Katarzyną Szewczyk wzięły udział w Powiatowym Dniu Bibliotekarza w sali obrad Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.
Gościem specjalnym spotkania była pani Grażyna Wolszczak aktorka filmowa i teatralna.
Dziękujemy za zaproszenie oraz składane życzenia.
https://garnizonsztuki.org.pl/
W kolejnym dniu XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece od godz. 17.00 zagościły wspaniałe księżniczki na czele z dzielnym rycerzem. Wydarzenie rozpoczęliśmy od poznania się oraz iście królewskiego powitania. Później dzieci wysłuchały bajki o „Księżniczce długonosej” i poznały jej zabawne perypetie. Następnie nadszedł czas na ruchowe zabawy i pląsy. Kolejnym punktem były zajęcia plastyczne. Księżniczki tworzyły swoje wymarzone korony, a rycerz ozdabiał tarczę według swojej fantazji. Kiedy już wszyscy wykonali swoje prace, nadszedł czas na wspólny poczęstunek oraz bajkę „Calineczka” z teatrzyku Kamishibai. Później każdy otrzymał odznakę spotkania „Księżniczek i rycerzy” i wspólną zabawą stary niedźwiedź zakończyliśmy spotkanie. To była prawdziwie królewska uczta. Dziękujemy, że byliście z nami.
W dniu 9 maja dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza Ewa Wiora uczestniczyła w inauguracji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Okręgu w Opolu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu. Swoją prezentacją na temat działalności gogolińskiej biblioteki pt. „Biblioteka da się lubić” reprezentowała biblioteki województwa opolskiego wśród zaproszonych gości. Było to dla nas ważne wyróżnienie móc reprezentować tak wielkie grono opolskich bibliotek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
https://mbp.opole.pl/relacje-z-wydarzen/inauguracja-xx-ogolnopolskiego-tygodnia-bibliotek/
„Bibliotekarz Opolski” Nr 1/2023 – serdecznie zapraszamy do lektury🥰, a szczególnie artykuł Dyrektor Ewy Wiory "Gogolińska biblioteka czynna 24 h/7"😍👇👇👇
www.bibliotekarzopolski.pl
„Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli; jest też wielkim obowiązkiem” – słowami Jana Pawła II rozpoczęto w Gogolinie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, ale i pozostałych okolicznościowych wydarzeń: przypadającej na 1 maja – rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej; obchodzonego 2 maja – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tegorocznego 800-lecia Gogolina, którego patronem jest św. Urban – wspominany w liturgii Kościoła 25 maja, czy przypadającego na 8 maja – Międzynarodowego Dnia Zwycięstwa, upamiętniającego zakończenie II wojny światowej. Podczas dzisiejszych uroczystych akademii w gogolińskiej „Dwójce” i „Trójce”, uczniowie słowem i muzyką wyrazili swoje przywiązanie do Ojczyzny - tej dużej, i tej małej - lokalnej. Było zarówno podniośle, jak i radośnie, a gogolińska młodzież po raz kolejny udowodniła, że nie jest jej obca historia naszego kraju.
https://www.facebook.com/GminaGogolin
Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.