Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
W dniu 6 stycznia 2023r. podczas Inauguracji obchodów 800-lecia Gogolina, dyrektor biblioteki w Gogolinie Ewa Wiora odebrała z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Czoka uchwałę o nadaniu imienia Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Biblioteka otrzymała nazwę: Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie.
To wydarzenie otwiera nowy rozdział w działalności biblioteki. To dla nas wielki zaszczyt, duma, a także ogromna radość z tego, że nie jesteśmy już bezimienni, a będziemy nosić imię tak wspaniałego wieszcza narodowego jakim jest Adam Mickiewicz.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Miejskiej w Gogolinie za uchwalenie tej uchwały oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala za tak wspaniałą inicjatywę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dr Ewą Lisowską - archeologiem Uniwersytetu Wrocławskiego pt.: "Słowianie na Śląsku we wczesnym średniowieczu"
11 stycznia (środa) o godz. 16 00 w sali Centrum Przesiadkowego.
Dyskusyjne Kluby Książki w Gogolinie, Choruli i Kamieniu Śląskim wzięły udział w konkursie pt. „Licz się z tytułem”,
zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu,
w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, w którym zdobyły WYRÓŻNIENIE.
Dziś Pan Łukasz Brudnik - Instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu wręczył moderatorom dyplom, nagrody książkowe i upominki. Serdecznie dziękujemy!
Poniedziałek 8.00 – 16.00
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 16.00
Piątek 8.00 – 16.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Dnia 21 grudnia Bibliotekę odwiedzili "KOLĘDNICY" Z PSP NR 2 W GOGOLINIE, którzy zaśpiewali kolędy, przedstawili scenkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia, poczęstowali Panie i czytelników słodkim upominkiem życząc wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!
16 grudnia Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy PSP nr 3 w Gogolinie. Najpierw Pani dyrektor Ewa Wiora pokazała im każdy zakątek naszej placówki i krótko o nim opowiedziałą. Następnie udaliśmy się na salę konferencyjną, by wysłuchać opowieści pt.: ,,Pani Zamieć" w teatrzyku Kamishibai oraz książeczki ,,Mikołaj bez brody". Na koniec zajęć dzieci losowały z kapelusza bajkowe zagadki. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie
Dnia 15 grudnia w południe odbyło się na świąteczne spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie. Przy kawie
i pierniczkach omawiałyśmy serię Agnieszka Krawczyk - pisarka"Leśne ustronie": "Warkocz spleciony z kwiatów", "Uzdrowicielka", "Wybory serca". http://agnieszkakrawczyk.pl/
Dnia 12 grudnia odbyło się spotkanie literackie dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości św. Barbara z Kamionka oraz dla członków Klubu Seniora z Gogolina. Rozpoczęło się uroczyście, gdyż na pianinie zagrała uczennica PSP nr 3 w Gogolinie Magdalena Gołąbek. Bohaterkami spotkania były laureatki konkursów literackich: mieszkanka Gogolina Pani Aniela Lempart oraz mieszkanka DSS w Kamionku Pani Aniela Michna.
Opowiadały innym seniorom o tym, że nieważne gdzie się mieszka i kim się jest, można, a nawet trzeba robić to co się kocha, tworzyć i pisać o tym co się przeżyło.
Zachęcały tym samym, że warto brać udział w takich konkursach literackich, w których często opowiada się historie ze swojego życia. Nasze pisarki opowiadały również o swoich książkach i historiach związanych z pisaniem tekstów oraz czytały nagrodzone prace literackie.
Kolejnym punktem były eko warsztaty, na których tworzono eko lemoniadę oraz można było pomalować swoją eko torbę na zakupy.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.
Serdecznie zapraszamy na świąteczne spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie 15 grudnia (czwartek) godz. 12.00 w bibliotece.
Omawiać będziemy serię Agnieszki Krawczyk "Leśne ustronie": "Warkocz spleciony z kwiatów", "Uzdrowicielka", "Wybory serca"
9 grudnia pracownice biblioteki wzięły udział w zdalnym zakończeniu programu - 4 RUNDY Programu Rozwoju Bibliotek😊
Otrzymaliśmy w ramach udziału w programie list oraz prezenty, za które serdecznie dziękujemy!
Poniedziałek 8.00 – 16.00
Wtorek 9.00 – 14.00
Środa 10.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 14.00
Piątek 9.00 – 16.00
Filie NIECZYNNE - KSIĄŻKI MOŻNA ZWRACAĆ I WYPOŻYCZAĆ W GOGOLINIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.