Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
W marcowe przedpołudnie (27.03) odbyło się spotkanie klubowiczek Dyskusyjny KLUB Książki w Gogolinie, na którym omawiano książki Gabriela Anna Kańtor - strona autorska"Śląski Kopciuszek" "Pani na Kopicach". Panie zachwycone historią Śląskiego Kopciuszka
postanowiły wkrótce "na żywo " zobaczyć najokazalszą rezydencję neogotycką jaką był PAŁAC Kopice zbudowany w latach 1864 -69 przez Karla Ludecke na Opolszczyźnie.
26 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie wzięła udział w Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się na Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie - Karłubcu. .
Na naszym stoisku dzieci mogły wykonać pisanki m.in. za pomocą włóczki i plasteliny. Na najmłodszych czekały także kocyki z zabawkami, klockami i grami, a także stolik z wielkanocnymi kolorowankami.
Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w naszych warsztatach oraz piękne pisanki. Do zobaczenia w bibliotece!
Szanowni Państwo,
20 marca wystartował Plebiscyt radiowej Czwórki „Nieprzeciętni 2023” skierowany do młodych ludzi, którzy mają wyjątkowe umiejętności, interesujące pasje czy robią coś ciekawego. Już teraz można przesyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz dostępny TUTAJ. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18 a 35 rokiem życia. Zgłoszenia można przesyłać do 16 kwietnia.
Kapituła Plebiscytu spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 finalistów, których nazwiska ogłoszone zostaną 15 maja. W kolejnym etapie to głosujący będą mogli wybrać swojego faworyta. Głosowanie odbędzie się od 15 maja do 11 czerwca.
Nieprzeciętny 2023 zostanie ogłoszony podczas finałowej gali, która odbędzie się 22 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Na zwycięzcę oraz finalistów czekają nagrody.
Wszystko o Plebiscycie tutaj
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje z matematyki, które prowadzi dla uczniów szkół podstawowych dr Julian Kuklewski z Gogolina,
w każdą środę od godz. 16.00 w bibliotece.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza
w Gogolinie informuje, że Gminny Konkurs Recytatorski odbędzie się:
28.03.2022r. (wtorek) na godz. 9.00 dla przedszkolaków i klasy I - III
29.03.2022 r. (środa) na godz. 9.00 dla klas IV-VI, VII – VIII i liceum
Sala konferencyjna Centrum Przesiadkowego.
Etap rejonowy 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego po raz kolejny w tym roku przeprowadzony zostanie w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Konkurs ten odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2023 r. i zostanie podzielony na kolejno "Mały OKR 2023" oraz "Duży OKR 2023". Zgłoszenia do Małego i Dużego OKR przyjmowane będą w Dziale promocji PCK (parter) do dnia 5 kwietnia 2023r. Listy startowe (Harmonogram) opublikowane zostaną na stronie internetowej PCK (www.centrum-kultury.eu) 12 kwietnia 2023r.
centrum-kultury.eu
JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY NA JARMARK WIELKANOCNY - BĘDZIEMY TAM Z NASZYM STOISKIEM "Wielkanocny kącik z książką".
26 marca 2023 r., godz. 15:00
Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów w Gogolinie-Karłubcu (ul. Krapkowicka 141a)
GMINNY KONKURS KROSZONKARSKI I ZDOBIENIA JAJ WIELKANOCNYCH im. JERZEGO LIPKI „Wielkie dzieło Sztuki na małej skorupce”
- Kategoria wiekowa do 12 lat
- Kategoria wiekowa od 12 do 16 lat
- Kategoria wiekowa powyżej 16 lat
Konkurs Dla sołectw i dzielnic Gminy Gogolin na „Najciekawszy Stół Wielkanocny oraz Najpiękniejszą Dekorację wielkanocną”
W programie występy artystyczne: - dzieci i młodzieży z gminnych przedszkoli i szkół - wokalistów i zespołów działających przy GOK w Gogolinie - Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina
Ponadto:
- KAWIARENKA WIELKANOCNA przygotowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ,,Okaż serce innym” w Gogolinie
- Wielkanocny kącik z książką
- Stoiska z wyrobami i ozdobami wielkanocnymi oraz najpiękniejszymi kroszonkami
- Koszyki i wyroby z wikliny (duży wybór)
Gość specjalny: Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana"z Gminy Dzierżoniów
Zapisy na konkurs kroszonkarski, konkurs na najciekawszy stół wielkanocny oraz stoisk wystawienniczych w sekretariacie GOK w Gogolinie, pod numerem telefonu: 77 554 50 21 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizatorzy:
- Gmina Gogolin
- Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie
- Zespół Rekreacyjno - Sportowy w Gogolinie
- Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie
- Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce innym"
- Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi
Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne ze zgodą na fotografowanie oraz wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych przez organizatorów
https://www.gok-gogolin.pl/index.php/pl/gck/ogloszenia/3131-jarmark-wielkanocny-2023
21 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie odwiedziły dwie grupy uczniów z PSP nr 3 w Gogolinie.
Dzieci zostały oprowadzone po budynku biblioteki, poznały zasady korzystania z księgozbioru, a także wysłuchały bajki pt: ,,Królowa pszczół" przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai.
Serdecznie dziękujemy za wiosenne odwiedziny i zapraszamy ponownie!!!
W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny bibliotekę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Karolina i Karolinki w Gogolinie.
Przedszkolaki przyniosły ze sobą tradycyjny Gaik i Marzannę. Podarowały nam piękne życzenia oraz dużo radości i uśmiechu.
Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie
Stypendia dla twórców ludowych i ich uczniów!
Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa ogłasza kolejną edycję Programu Stypendialnego dla twórców ludowych „Mistrz – Uczeń”. Czekamy na zgłoszenia od twórców ludowych, którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą oraz miłośników twórczości ludowej, którzy będą chcieli zdobyć nowe umiejętności lub udoskonalić warsztat. Zgłoszenia przyjmujemy w trzech kategoriach: artysta, rzemieślnik i rękodzielnik.
Celem Programu jest ratowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji oraz zapewnienie ciągłości autentycznej twórczości ludowej. Niezwykle ważnym elementem tego procesu jest bezpośredni i międzypokoleniowy – od Mistrza do Ucznia – przekaz tradycyjnych umiejętności artystycznych, rzemieślniczych i rękodzielniczych, jak też związanych z nimi treści, wartości, praktyk i obyczajów. Wsparcie w ramach Stypendium „Mistrz – Uczeń” ma pomóc w realizacji tego zadania.
Efektem zakończonych projektów edukacyjnych ma być wykonane przez adepta – pod okiem mistrza – dzieło (lub dzieła) sztuki ludowej, ludowego rękodzieła lub rzemiosła, wykazujące wysoki poziom artystyczny i biegłość w opanowaniu tradycyjnych umiejętności, będących przedmiotem Stypendium.
Wnioski zgłoszeniowe należy przesyłać do 26 marca 2023 r. za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66,
00-322 Warszawa lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Projekty do realizacji w ramach Programu Stypendialnego zostaną wybrane do
24 kwietnia 2023 r. i ogłoszone na stronie internetowej Instytutu.
Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl
Kontakt: Magdalena Trzaska - 517123905
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Serdecznie zapraszamy na wiosenne spotkanie klubowiczek DKK w Gogolinie
27 marca (poniedziałek) o godz. 11.00 w bibliotece.
Omawiać będziemy książki Anny Gabrieli Kańtor "Śląski Kopciuszek" "Pani na Kopicach".
20 marca bibliotekę odwiedziła grupa "Biedronek"🐞🐞🐞 z PP nr 1 w Gogolinie. 🤓🧐
Dzieci dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.
Pani bibliotekarka opowiedziała także dzieciom o programie "Mała Książka Wielki Człowiek."
Następnie przedszkolaki zwiedziły bibliotekę i udały się do kącika dla dzieci, by wysłuchać historii pt: "Kotka Psotka" przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai.
Dziękujemy za miłe odwiedziny i zapraszamy ponownie.
No to głosujemy! 👍
🖊 Oddaj głos tu: gogolin.pl
👩🦰 Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 16 lat i być zameldowany/a na terenie miasta Gogolin.
✅ Możesz poprzeć maksymalnie 3 projekty małe i 3 projekty duże.
📅 Masz czas do 11 kwietnia!
W sobotnie marcowe południe (18.03)odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci ,na którym omawiano książkę Kiran Millwood Hargrave "Julia i rekin"
Dziękujemy za owocną dyskusję i już dziś zapraszamy na kolejne - 15 kwietnia
Dnia 18 marca w sobotę, w godzinach porannych odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie mam z małymi dziećmi z cyklu "CHUSTOKAWA", na którym Panie poznały zasady chustonoszenia
Chustomama.pl - Doradczyni Noszenia - Krapkowice, Gogolin, Opole i okolice
Szanowni Czytelnicy😊
18 MARCA (sobota) BIBLIOTEKA GŁÓWNA CZYNNA
OD 10.00 DO 14.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
16 marca bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy V z PSP nr 3 w Gogolinie. Dzieci zwiedziły bibliotekę, a następnie udały się na salę konferencyjną by wysłuchać prezentacji na temat katalogu bibliotecznego SOWA oraz ofercie GBP. Następnie przyszedł czas na biblioteczny escape room pt: ,,Biblioteka da się lubić".
Dzieci rozwiązywały zadania, rebusy, szyfry by znaleźć klucz do biblioteki. Mamy nadzieję, że zajęcia były dla Was aktywną formą zabawy, a także sprawiły Wam dużo radości i uśmiechu.
Zapraszamy ponownie!🥰😍😘
Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.