Burmistrz Gogolina serdecznie zaprasza na Jarmark Wielkanocny
26 marca 2023 r., godz. 15:00
Hala Sportowa im. B. i Z. Blautów w Gogolinie-Karłubcu (ul. Krapkowicka 141a)
GMINNY KONKURS KROSZONKARSKI I ZDOBIENIA JAJ WIELKANOCNYCH im. JERZEGO LIPKI „Wielkie dzieło Sztuki na małej skorupce” - Kategoria wiekowa do 12 lat - Kategoria wiekowa od 12 do 16 lat - Kategoria wiekowa powyżej 16 lat
Konkurs Dla sołectw i dzielnic Gminy Gogolin na „Najciekawszy Stół Wielkanocny oraz Najpiękniejszą Dekorację wielkanocną”
W programie występy artystyczne: - dzieci i młodzieży z gminnych przedszkoli i szkół - wokalistów i zespołów działających przy GOK w Gogolinie - Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina
Ponadto: - KAWIARENKA WIELKANOCNA przygotowana przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ,,Okaż serce innym” w Gogolinie - Wielkanocny kącik z książką - Stoiska z wyrobami i ozdobami wielkanocnymi oraz najpiękniejszymi kroszonkami - Koszyki i wyroby z wikliny (duży wybór)
Gość specjalny: Zespół Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana"z Gminy Dzierżoniów
Zapisy na konkurs kroszonkarski, konkurs na najciekawszy stół wielkanocny oraz stoisk wystawienniczych w sekretariacie GOK w Gogolinie, pod numerem telefonu: 77 554 50 21 lub przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizatorzy: - Gmina Gogolin - Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie - Zespół Rekreacyjno - Sportowy w Gogolinie - Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie - Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin "Okaż serce innym" - Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi
Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne ze zgodą na fotografowanie oraz wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych przez organizatorów
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE W RAMACH "WSPINACZKOWEJ SOBOTY" 11 MARCA( SOBOTA) GODZ. 19.00 Z RAFAŁEM FRONIĄ W HALI SPORTOWEJ B I Z. BLAUTÓW W GOGOLINIE. Rafał Fronia - Jeleniogórzanin, sportowiec i miłośnik Ultramaratonów, właściciel Wydawnictwa PLAN i marki Galileos.pl, mówi o sobie, iż jest Romantykiem Gór Wysokich, którego wrażliwość i postrzeganie świata ukształtowały Góry, które zawsze pisze dużą literą. W dorobku literatury górskiej ukazały się książki: bestsellerowa "Anatomia Góry" i pełna poszukiwania sensu w górskich ścianach "Rozmowa z Górą" a ostatnio refleksyjna powieść "Pasażer Bezpamięci".
Uczestnik wielu wypraw w Góry najwyższe, w tym kilku zimowych, kiedy to spod Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku wysyłał słynne Dzienniki. Wspinał się w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Zdobywca trzech ośmiotysięczników: Gasherbruma II, Lhotse i Broad Peaka.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy "Adam Mickiewicz w kręgu rodziny i przyjaciół" z okazji nadania w tym roku jubileuszowym 800 -lecia Miasta Gogolin Gminnej Bibliotece Publicznej imienia Adama Mickiewicza.
WYSTAWA ZOSTAŁA UDOSTĘPNIONA ZE ZBIORÓW WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OPOLU:)
Serdecznie zapraszamy nauczycieli z szkół gminy Gogolin, przygotowujących uczniów do Gminnego Konkursu Recytatorskiego na spotkanie z Panem KRZYSZTOFEM ŻYLIŃSKIM - reżyserem teatralnym, pisarzem, założycielem Teatru Jednego Wiersza oraz wieloletnim jurorem Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich. 8 marca (środa) godz.14.00 w bibliotece
Dnia 1 marca odbyło się spotkanie z PROF. DR HAB. FRANCISZKIEM MARKIEM, który wygłosił słuchaczom Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku historię o śląskich noblistach.
28 lutego w Gogolińskiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim. Ten wspaniały aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i kabaretowy, znany z takich produkcji jak: „Świat według Kiepskich”, „Pitbull”, „Drogówka”, „Pod mocnym Aniołem” w ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o swoim życiu i doświadczeniach aktorskich i filmowych. Rozmowa dotykała różnych wątków z życia i pracy pana Andrzeja. m.in.: rozmawiano o jego autobiografii pt.: „Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl”,która powstała we współpracy z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem. Po rozmowie przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia. To było bardzo interesujące spotkanie.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Zaczytane Opolskie”, którego realizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu a finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.
Całe spotkanie w ciekawy sposób poprowadził dziennikarz Marcin Michrowski.
Dziękujemy za tak liczną i aktywną obecność na spotkaniu.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z aktorem ANDRZEJEM GRABOWSKIM w ramach "ZACZYTANE OPOLSKIE" 28 LUTEGO ( wtorek) o godz. 17.00 w bibliotece. Prowadzenie Marcin Michrowski.
andrzejgrabowski.com.pl
Spotkanie jest finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Koordynatorem „Zaczytanego opolskiego” jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerami są Biblioteki Publiczne działające na Opolszczyźnie. Wstęp wolny!
25 lutego odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Omawialiśmy książki ,,Mała Nina" oraz ,,Przyjaciel Północy". Uczestnicy również chętnie dzielili się swoimi wrażeniami na temat książek, które przeczytali w czasie ferii zimowych. Nie zabrakło ciekawych spostrzeżeń, recenzji, a także mnóstwa humoru. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie przy herbatce i ciasteczkach i zapraszamy na kolejne już w marcu.
24 lutego odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu ,,Książkowe hece - ferie w bibliotece". Najpierw przeczytaliśmy książkę J.L. Horsta ,,Operacja jednorożec".
Po opowieści przyszedł czas na słodki poczęstunek. Następnie dzieci grały w grę planszową ,,Piknik w lesie"oraz ,,Memo". Układaliśmy także wieże z drewnianych klocków.
Na koniec zajęć każdy uczestnik podzielił się wrażeniami z zajęć i otrzymał torebkę z prezentami. Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że sprawiły Wam one sporo radości i uśmiechu.
W czwartkowy poranek ponownie zebraliśmy się na zajęciach feryjnych w bibliotece. Na początek tradycyjnie przeczytaliśmy ksiażkę detektywistyczną. Tym razem była to ,,Operacja zielona rękawiczka" Jorna Liera Horsta.
Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się także, że Gogolin obchodzi w tym roku swoje 800 - lecie i z tej okazji ułożyły przygotowane przez panie bibliotekarki puzzle przedstawiające największe atrakcje miasta.
Następnie uczestnicy wysłuchali opowieści w teatrzyku kamishibai pt: ,,Pani Zamieć". Na koniec dzisiejszych zajęć dzieci zagrały w grę logiczną pt: ,,Memo".
Dziękujemy serdecznie za udział w zajęciach i zapraszamy już jutro na zakończenie ferii w bibliotece.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.