facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 9.00 – 16.00

Środa 10.00 – 18.00

Czwartek 9.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

 

20 października br. w czytelni GBP odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Gogolinie. Omawiano książki Katarzyny Bondy oraz Gai Grzegorzewskiej. Na początku spotkania klubowiczka Jolanta przedstawiła krótką charakterystykę pisarek i książek, które napisały.


Katarzyna Bonda polska pisarka i dziennikarka. Autorka kryminałów: Sprawa Niny Frank, Polskie morderczynie, Zbrodnia niedoskonała, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, Okularnik, Pochłaniacz, Lampiony. Klubowiczki miały podzielone zdania omawiając książki pisarki. Każda czytała inną pozycję. Panie, które przeczytały Polskie morderczynie były twórczością pisarki zachwycone. Jest to książka reportaż polskich kobiet osadzonych w więzieniu. Czytelnik poznaje kobiety, sytuację rodzinną, motywy, które doprowadziły je do zbrodni. Klubowiczki relacjonowały: - współczułam im, biedne kobiety, no fakt to co się działo w ich życiu mogło doprowadzić do takich czynów. Nagle czytam zapis z procesu, dowiaduję się że były wyjątkowo brutalne, co dla mnie nie jest zrozumiałe. Zobaczyłam dwa obrazy tej samej kobiety. Od książki trudno było się oderwać. Czyta się szybko i z zaciekawieniem… odmiennego zdania na temat twórczości K. Bondy były klubowiczki, które przeczytały Pochłaniacz. Mówiły one: - ….. pióro ciekawe, jednakże wyjątkowo źle się czytało. Tak dużo postaci, rozwleczona akcja, jak zagadka rozwiązana to zapomniałam kim był ten kto zabił. Książka za gruba i rozwleczona. Klubowiczki nie chciały kontynuować dalszych części cyklu.
Gaja Grzegorzewska również autorka kryminałów. Książki, które klubowiczki przeczytały to : Betonowy Pałac oraz Żniwiarz. Tutaj nie było tak odmiennych zdań jak przy Katarzynie Bondzie. Wszystkim paniom bardzo się podobały przeczytane powieści. Mocne i dosadne książki, brutalne lecz fascynujące. Gdybym nie znała autora to przekonana bym była, że to pisał mężczyzna – mówiła klubowiczka zwłaszcza czytając Betonowy Pałac. Gaja Grzegorzewska pisarka polubiona przez klub.
Dyskusyjny Klub Książki to klub złożony z pań o różnorodnych zainteresowaniach czytelniczych. Czasem bardzo odległych od siebie, dlatego też wprowadzono na spotkaniach polecenie książek, które aktualnie czytają klubowiczki.
Następnymi książkami omawianymi przez klub będą reportaże Justyny Kopińskiej. Spotkanie zaplanowano na listopad.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony