Aktualności

20 marca w dniu astrologicznej wiosny, bibliotekę odwiedzili uczniowie  II klasy szkoły podstawowej.  Był to dobry czas aby porozmawiać o wszystkim co kojarzy się z ,,Wiosną’ . Ponieważ nazajutrz obchodzono pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  omówiony został najpopularniejszy wiosenny obrzęd jakim jest palenie Marzanny, który symbolizuje pożegnanie zimy. Uczniowie wysłuchali również wierszy ,,Marzanna”’ i ,,Wiosna” oraz kolorowali obrazki tematyczne, z których zrobiono wystawę w bibliotece.                                                                                                                                           

31 stycznia br. przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, z powodu panującej grypy frekwencja nie była duża, ale było ciekawie i wesoło. Ponieważ dzieci były w bibliotece po raz pierwszy  bibliotekarka krótko opowiedziała o bibliotece i książkach, a szczególnie tych dla dzieci. Następnie maluchy wysłuchały opowiadania pt. ,,Gawronek poznaje zimę’’, ,,Wesoły bałwanek’ po czym, przystąpiły do układania puzzli i kolorowania obrazków  związanych z wysłuchanymi historyjkami. Na koniec dzieci podziękowały pani Irenie i obiecały że jeszcze odwiedzą bibliotekę.

Dnia 24 stycznia w ramach współpracy ze szkołą zorganizowano zimowe spotkanie dla pierwszoklasistów. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach sympatycznego żółwika pt. ,,Franklin ma zły dzień”, a  następnie bibliotekarka omawiała z dziećmi poszczególne dyscypliny sportów zimowych. W dalszej części spotkania wychowawca klasy pani Renata na tablicy interaktywnej prezentowała i krótko opisywała zwierzęta, które są  przystosowane do mroźnego klimatu i mogą zamieszkiwać krainę wiecznego śniegu. Choć  na lekcji  wszystkie zagadnienia były związane z zimą, to w klasie panowała miła i ciepła atmosfera.

W czasie ferii filia biblioteczna w Kamieniu Śląskim czynna: 10.00 – 14.00

Zapraszam na wspólną zabawę:

- podróż z książką  kierunek: Morze Arktyczne

-zabawa słowem

- kalambury

- czytanie bajek

- prace plastyczne i inne ciekawe zajęcia.

7 stycznia br. wznowił swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie miało charakter organizacyjny, ustalono terminarz spotkań na ten rok  oraz wybrano książki , które zostaną omówione na najbliższych spotkaniach DKK. Następne spotkanie odbędzie się 13 lutego, na którym omawiać będziemy książka B.A. Paris  ,,Za zamkniętymi drzwiami”.

14 grudnia br. zorganizowano dla  pierwszoklasistów lekcję biblioteczną. Ze względu na dużą grupę uczniów zajęcia odbyły się w szkole. Tematem zajęć były nadchodzące święta, symbole i tradycja. Bibliotekarka przeczytała dzieciom  opowiadanie pt. ,,Psi patrol  ratuje święta”, przygotowała  również kolorowanki z motywem świątecznym, które dzieci pięknie pokolorowały, a bibliotekarka zrobiła z nich wystawę w czytelni biblioteki. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali kolędę  i wręczyli pani Irenie pierniczkowy prezent z życzeniami wesołych świąt.        

                                                                             

                                                                             

                                                                             

                                                                             

23 listopada odbyło się spotkanie autorskie z  Wiolettą Piasecką, autorką literatury dziecięcej i młodzieżowej. Spotkanie zorganizowano w szkole podstawowej w Kamieniu Śląskim dla uczniów klas I - III.

Autorka bajek i baśni dla dzieci.Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. Zaczarowana kraina bajek, wydanym przez wydawnictwo Quo Vadis. Znalazło się tam siedem utworów. W 2001r. po raz pierwszy ukazała się w Krakowie, wydana przez wydawnictwo Skrzat, biografia H.CH. Andersena pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. "Baśnie Wioletty Piaseckiej" Seria zawiera 12 zbiorów baśni, są to:

- Zaczarowane bąbelki,

- Bajka na dobranoc,

- Dwie Małgosie,

- Bajka o królewnie,

- Sześć życzeń Natalki,

- Dawno temu.,

- W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena,

- Włóczęga,

- Domek marzeń,

- Zasłużyć na fiołki. Baśń biograficzna o Faustynie Morzyckiej,

- Księżniczka dziecięcych serc.

Źródło: www.wiolettapiasecka.pl

23 listopada br. w PSP w Kamieniu Śląskim odbyło się trzecie podsumowujące spotkanie z uczniami kl. VII, z okazji 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na spotkaniu bibliotekarka przybliżyła uczniom historię Orła Białego, który widnieje w godle państwa polskiego, oraz o jego zmianach wizerunku od czasów Przemysła II po czasy współczesne. Uczniowie wysłuchali krótkiego artykułu na temat największej bitwy powstań śląskich, która miała miejsce 21 maja 1921 roku na Górze św. Anny. Spotkanie zakończyła deklamacja wiersza Wisławy Szymborskiej pt. ,,Gawęda o miłości do ziemi ojczystej''.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 330 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Kwadrans z Teresą Zielińską

Konsultacje z matemetyki

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Klub Malucha

Wystawa Sorczyński Stanisław

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

1% dla SBP

Początek strony