Aktualności

29 lipca br. bibliotekarka została zaproszona do świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim aby przeczytać dzieciom legendę o ,,Szpicy’’ na , którą wybierali się nazajutrz  z opiekunem świetlicy. Bibliotekarka zaczerpnęła legendy z książki ,,Kamionek- historia , miejsce, ludzie” oraz ,,Legendy Gminy Gogolin”.

DSCN0413

DSCN0414

W dniu 11.07.2019 roku. w ramach współpracy ze Świetlicą Młodzieżową w Kamieniu Śląskim, filia Biblioteki w Kamieniu Śląskim zorganizowała wakacyjne zajęcia pt: ,,Co wiemy o naszych granicznych sąsiadach?’’. Przygotowano dla uczestników quiz geograficzny podczas którego dwie grupy walczyły o zdobycie największej ilości punktów. Rywalizacja była zacięta i tylko jeden punkt zadecydował o wygranej. Dzieci wysłuchały również ciekawostek charakterystycznych dla danego państwa. Wszyscy dobrze się bawili.

Prowadząca spotkanie oraz dzieci siedzią przy stole

1 lipca odbyło się ostatnie cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, ponieważ w czasie wakacji klub zawiesza swoja działalność. W tej wakacyjnej i miłej atmosferze klubowiczki dyskutowały o wyborze książki do konkursu ,,Laudacja dla książki ‘’, po przedstawieniu kilku propozycji ostatecznie wybrano książkę Małgorzaty Wardy pt.,,Dziewczyna z gór”. Polecamy

Opis plakatu:

W czasie wakacji filia biblioteczna w Kamieniu Śląskim będzie czynna:

                                             10.00 – 14.00

                        

                            Biblioteka zaprasza na wspólne:

- czytanie opowiadań i bajek

- zabawy słowem

- podróże z książką ,,Dzieciaki świata” – Tajlandia

- podróże z małą reporterką Nelą do dalekich lądów

- quiz geograficzny ,,Co wiemy o naszych granicznych sąsiadach”

- wykonywanie tematycznych prac plastycznych.

5 czerwca bibliotekę odwiedziła grupa  „starszaków” z  przedszkola w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka połączyła odwiedziny z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Wychowanie przez sport i czytanie”, a ponieważ parę dni wcześniej obchodzono  ,,Dzień Dziecka” to bibliotekarka wybrała dla gości opowiadania, gdzie głównymi bohaterami były dzieci. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania  pt. ,,Róża króla” oraz opowiadania o Zuzu małym pasterzu z plemienia Himba w Afryce, następnie podzieliły się swoimi wrażeniami z wysłuchanych opowiadań. Na koniec  dzieci podziękowały i pożegnały się z panią  Ireną.

W dniu 16 maja odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na  którym omawiano książki ,,Dobra-noc” Sabiny Waszut  oraz ,,Dziewczyna z gór” Małgorzaty Wardy. Omawiane książki  ukazują losy dwóch dziewczyn, które nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz  cierpienia , odrzucenia, przemocy. W książkach zostały ukazane problemy społeczne takie jak: porwanie, przemoc, walka nowoczesności z wierzeniami ludowymi i przesądami.

,,Dobra-noc”, to opowieść o losach 18 letniej Krysi o jej osamotnieniu i wycofaniu z lokalnej społeczności, której inność polega na tym że urodziła się jako siódma córka co w połowie   XX w. według przesądów oznaczało zmorę, czarownicę.Kto pomógł Krysi zdjąć brzemię, które nosiła od narodzin?

,,Dziewczyna z gór” Nadia miała  tylko jedenaście lat, kiedy młody mężczyzna porwał ją z przyczepy kempingowej  stojącej, za domem rodziców i wywiózł do górskiej chaty położonej z dala od  cywilizacji.  Dziewczynka musiała nauczyć się  życia w lesie, ale też starała się zrozumieć, kim jest porywacz i dlaczego to właśnie jej zgotował taki los. Odkrycie  prawdy zmienia wszystko. Obydwie  książki są ciekawe zachęcamy do przeczytania.

20 marca w dniu astrologicznej wiosny, bibliotekę odwiedzili uczniowie  II klasy szkoły podstawowej.  Był to dobry czas aby porozmawiać o wszystkim co kojarzy się z ,,Wiosną’ . Ponieważ nazajutrz obchodzono pierwszy dzień kalendarzowej wiosny  omówiony został najpopularniejszy wiosenny obrzęd jakim jest palenie Marzanny, który symbolizuje pożegnanie zimy. Uczniowie wysłuchali również wierszy ,,Marzanna”’ i ,,Wiosna” oraz kolorowali obrazki tematyczne, z których zrobiono wystawę w bibliotece.                                                                                                                                           

31 stycznia br. przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, z powodu panującej grypy frekwencja nie była duża, ale było ciekawie i wesoło. Ponieważ dzieci były w bibliotece po raz pierwszy  bibliotekarka krótko opowiedziała o bibliotece i książkach, a szczególnie tych dla dzieci. Następnie maluchy wysłuchały opowiadania pt. ,,Gawronek poznaje zimę’’, ,,Wesoły bałwanek’ po czym, przystąpiły do układania puzzli i kolorowania obrazków  związanych z wysłuchanymi historyjkami. Na koniec dzieci podziękowały pani Irenie i obiecały że jeszcze odwiedzą bibliotekę.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 499 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Plan wakacji 2019

Świąteczne zwyczaje i tradycje w Euroregionie Pradziad

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Klub Malucha

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

1% dla SBP

Początek strony