Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin - Okaż Serce Innym

Podobno aż pół miliona Polek ma problem z tzw. "ubóstwem menstruacyjnym", czyli utrudnionym dostępem do środków ochrony higienicznej ze względów finansowych. Ale ten prozaiczny z pozoru kłopot z brakiem podpaski czy tamponu poza domem przydarzył się chyba większości kobiet i dziewcząt, zwłaszcza nastolatkom, które okres zaskoczył np. podczas lekcji w-fu czy dodatkowych zajęć na basenie. Znacie ten stres?? 😳🤭
Miesiączkowanie nie powinno być tematem tabu ani powodem do wstydu, a tym bardziej nie powinno nas ograniczać w codziennej aktywności, dlatego z inicjatywy
Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz Stowarzyszenia "Okaż serce innym", Gmina Gogolin dołączyła do fantastycznej ogólnopolskiej akcji Różowa skrzyneczka.
We wszystkich damskich toaletach lub szatniach jednostek organizacyjnych gminy Gogolin oraz w placówkach oświatowych już wkrótce pojawią się małe różowe skrzyneczki wyposażone w podpaski i tampony.
Będzie można z nich skorzystać w sytuacji "podbramkowej" całkowicie za darmo!!!
Więcej o akcji można poczytać tutaj:
 

Zapraszamy do lektury - bezpłatny Informator Gmin GOGOLIN - KRAPKOWICE 3/2021

 

Życzenia zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia.
 
składa Zarząd Stowarzysznienia.
 
 

Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia dnia 30 marca 2021r. o godzinie 16.30 na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Przesiadkowego w Gogolinie.

Zdrowych, cudownych, białych, miłych, radosnych,
pogodnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
upływających we wspaniałej, rodzinnej atmosferze
życzy Zarząd Stowarzyszenia.

Członkowie stowarzyszenia przekazali podopiecznym z gminy Gogolin 50 paczek z artykułami spożywczymi i gorącym posiłkiem życząc Wesołych Świąt:)

21 listopada ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego - jest świętem wszystkich pracowników, którzy realizują zadania ustawy o pomocy społecznej na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia w rozwiązywaniu zbyt trudnych dla nich problemów codziennego życia.
Z tej okazji pragniemy złożyć Państwu serdeczne podziękowanie za Wasze zaangażowanie w niesieniu pomocy osobom potrzebującym. Dziękujemy za Waszą obecność, aktywność i wsparcie w realizacji wspólnych zadań na rzecz podopiecznych w gminie Gogolin. Życzymy wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym, radości i satysfakcji z pracy były sukcesy ludzi, którym pomagacie przezwyciężyć życiowe trudności.

Dnia 25 czerwca 2020r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Centrum Przesiadkowego w Gogolinie odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia "Okaż serce innym". Podsumowano działalność Stowarzyszenia za 2019r. oraz 5 letnią kadencję. Wybrano nowy Zarząd na kolejną kadencję. Prezesem została ponownie Gizela Sapok, Izabela Olczyk – wiceprezes, Beata Kowalczyk - skarbnik, Ewa Bury – sekretarz, Marta Wiora – członek, Krystian Komander - członek i Małgorzata Lepich - członek.

W roku 2019 stowarzyszenie udzieliło pomocy finansowej 25 rodzinom. Dzięki pozyskanym funduszom udało się wesprzeć osoby potrzebujące łączną kwotą 10 276,87 zł, która została przeznaczona m.in. na zakup leków, środków opatrunkowych, żywności, sprzętu rehabilitacyjnego i opału. Współpraca z Bankiem Żywności w Opolu pozwoliła natomiast na sprowadzenie pomocy żywnościowej dla 250 osób na kwotę 51 041,14 zł.

Na uwagę zasługuję fakt, iż mimo rezygnacji członka zarządu, stowarzyszenie prężnie działało w ograniczonym składzie, podejmując kolejne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Niemal w każdym miesiącu ubiegłego roku, stowarzyszenie organizowało dla swoich podopiecznych, jak również wszystkich chętnych mieszkańców gminy, ciekawe wydarzenia i akcje:

styczeń – udział w XIII Koncercie Charytatywnym „Otwarte Serce” na rzecz mieszkańca gminy Gogolin;

marzec - udział w pracach kapituły Nagród Burmistrza Gogolina „Zwykli Niezwykli” oraz w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym i konkursie „Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc”;

kwiecień - współorganizacja wielkanocnego śniadania dla podopiecznych DSS w Kamionku i OPS w Gogolinie;

maj - wsparcie organizacji festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka;

czerwiec - współorganizacja biesiady międzypokoleniowej „Roztańczony Gogolin”;

sierpień - zbiórka pieniężna podczas imprezy „Muzyczny Kogel – Mogel”;

wrzesień - pomoc w organizacji „Otwartych Drzwi” Domu Spokojnej Starości „Święta Barbara” w Kamionku;

październik - organizacja „Jesiennych warsztatów kreatywnych” dla podopiecznych DSS, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach, podopiecznych gogolińskiego OPS’u oraz seniorów z gminy Gogolin;

listopad - organizacja spotkania integracyjnego z okazji andrzejek;

grudzień - udział w spotkaniu inaugurującym publikację książki „Uśmiech dziecka”, w ramach projektu „Opolska mama ma moc” oraz współorganizacja corocznej wigilii dla osób samotnych i potrzebujących.

Łącznie w latach 2015 – 2019, stowarzyszenie rozpatrzyło 240 wniosków o przyznanie pomocy. Przeprowadziło 14 zbiórek publicznych, podczas których zebrało 42 893 zł na rzecz konkretnych osób, potrzebujących wsparcia. W ramach współpracy z Bankiem Żywności w Opolu oraz sklepem Tesco w Krapkowicach, pomoc żywnościową otrzymało ponad tysiąc osób na łączną kwotę 363 878 zł. Ponadto stowarzyszenie organizowało kiermasze odzieży używanej, warsztaty kreatywne i kulinarne, okolicznościowe spotkania dla dzieci i młodzieży oraz osób samotnych, chorych i potrzebujących, a także wspierało akcję pomocową dla Ukrainy „Podaruj kilogram miłości”.

Gratulacje zarządowi oraz wszystkim członkom stowarzyszenia złożył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. – To piękne i budujące, że tak niewielka grupa ludzi, potrafi zdziałać tak wiele i pomóc tak wielu osobom. Pokazujecie, że naprawdę warto to robić!– mówił podczas zebrania, dziękując za dotychczasową działalność i wyrażając nadzieję na kolejne inicjatywy.

Żródło www.gogolin.pl

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony