Aktualności

W dniu 06.04 zostałam zaproszona do świetlicy w Choruli na zajęcia na których robiono palmy wielkanocne. Opowiedziałam uczestnikom wiele ciekawostek na temat palmy wielkanocnej oraz  o symbolice i zwyczajach związanych z niedzielą palmową. Przeczytałam także dzieciom opowiadanie pt  "Bajeczka wielkanocna" A. Galicy. Następnie dzieci ochoczo zabrały się do pracy i stworzyły piękne palmy, które w niedzielę zabiorą do kościoła. 

W dniu 16.03.2021 spotkałam się z dziećmi na świetlicy młodzieżowej w Choruli na wiosennych zajęciach. Dzieci z ciekawością wysłuchały informacji o tym jak obchodzony jest pierwszy dzień wiosny w innych krajach. Następnie wszyscy zabrali się z ochotą do pracy i wykonali piękne patchworkowe obrazy.

 

Dnia 9 marca odbyło się spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli. Przy pysznej kawie omawiano książkę Dagmary Kaźmierskiej pt. "Prawdziwe historie Królowej Życia". Jest to biografia Dagmary, bohaterki jednego z programów telewizyjnych. Autorka opisuje w niej swoje życie, które nie zawsze było usłane różami. 🌷🌷🌷

 

Tegoroczne ferie pod hasłem „Ferie z książką w tle”,  które przeprowadzane były wraz z Panią Kasią ze świetlicy młodzieżowej w Choruli przebiegły w bardzo miłej atmosferze.

W pierwszym tygodniu udaliśmy się w podróż do krainy Królowej Śniegu. Przeczytaliśmy baśń, a następnie dzieci rozwiązywały rebusy. Każde dziecko stworzyło przepiękny zamek Królowej Śniegu. Z własnoręcznie przygotowanego śniegu stworzyły piękne bałwany. W drugim tygodniu ferii dzieci wysłuchały opowiadania o Wróbelku Elemelku. Uczyły się rozpoznawać ptaki oraz musiały rozszyfrować nazwy ptaków. Dzieci wykonywały również przysmaki dla ptaków z szyszek, które obtaczały w smalcu i ziarenkach, a także z kolorowej włóczki stworzyły piękne ptaszki.

 

nia 26 stycznia odbyło się spotkanie z klubowiczkami Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli w nowym roku. Omawiano książki Tomasza Wandzela z serii prawdziwe historie „ Chłopiec z Kresów” oraz „Chłopiec który przeżył Auschwitz"😍📖🥰.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony