Aktualności

W piątek 7 października w świetlicy w Choruli odbyły się zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej na które zostałam zaproszona aby opowiedzieć dzieciom kilka ciekawostek o tym bardzo popularnym warzywie. Na początek przeczytałam dzieciom wiersz Hanny Łachockiej pt. „Co można zrobić z ziemniaka?”. Były również ciekawostki na temat ziemniaka, eksperymenty i wielkie zdziwienie dzieci gdy dowiedziały się, że z ziemniaka można wyprodukować reklamówkę. Dziękuję bardzo Pani Kasi za zaproszenie.

DNIA 4 PAŹDZERNIKA  odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli.

Na spotkaniu, które zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie gościliśmy jedną z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych z wielką historią w tle, Panią Joannę Jax.

Pani Joanna urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskego. Przez wiele lat pracowala w międzynarodowych korporacjach finansowych. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”. W swoim dorobku ma już wiele książek, wśród nich takie tytuły jak: „Syn zakonnicy”, „Długa droga do domu”, „Białe róże z Petersburga”, cykl powieści „Zemsta i przebaczenie”, trylogia „Córka fałszerza”, „Zanim nadejdzie jutro” jak również ostatnio wydane Saga wołyńska oraz „W pogoni za nazistą”.

Podczas spotkania barwnie i ciekawie opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem oraz kulisach powstawania swoich powieści. Pani Joanna dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i lubiąca kontakt z ludźmi. Na zakończenie autorka odpowiadała na różnorodne pytania uczestników spotkania, rozdawała autografy i oczywiście nie obyło się bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Spotkanie  finansowane jest przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.

W dniu 30.09 Filię biblioteczną w Choruli odwiedziły dzieci ze świetlicy młodzieżowej. Dzieci bardzo chętnie przeglądały i wypożyczały książki. Następnie wspólnie wybrały książkę, którą chciały aby im poczytać z okazji obchodzonego w dniu 29.09 Dnia Głośnego Czytania. Była to książka Anny Włodarkiewicz pt. "Tola na wsi" a opowiadanie jakie wybrali to "Nowi przyjaciele". Bardzo dziękuję za miłe odwiedziny i zapraszam ponownie :)

Na tropie miłości:)

W dniu 23.09 w ciepły ale już jesienny dzień odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli. Podczas spotkania przy cieplej kawie omawiano książki Joanny Szarańskiej "Wyszczekana miłość" oraz "Wymruczane szczęście".

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony