Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
W piątek 7 października w świetlicy w Choruli odbyły się zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej na które zostałam zaproszona aby opowiedzieć dzieciom kilka ciekawostek o tym bardzo popularnym warzywie. Na początek przeczytałam dzieciom wiersz Hanny Łachockiej pt. „Co można zrobić z ziemniaka?”. Były również ciekawostki na temat ziemniaka, eksperymenty i wielkie zdziwienie dzieci gdy dowiedziały się, że z ziemniaka można wyprodukować reklamówkę. Dziękuję bardzo Pani Kasi za zaproszenie.
DNIA 4 PAŹDZERNIKA odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli.
Na spotkaniu, które zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie gościliśmy jedną z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych z wielką historią w tle, Panią Joannę Jax.
Pani Joanna urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskego. Przez wiele lat pracowala w międzynarodowych korporacjach finansowych. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.
Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków”. W swoim dorobku ma już wiele książek, wśród nich takie tytuły jak: „Syn zakonnicy”, „Długa droga do domu”, „Białe róże z Petersburga”, cykl powieści „Zemsta i przebaczenie”, trylogia „Córka fałszerza”, „Zanim nadejdzie jutro” jak również ostatnio wydane Saga wołyńska oraz „W pogoni za nazistą”.
Podczas spotkania barwnie i ciekawie opowiadała o swojej przygodzie z pisaniem oraz kulisach powstawania swoich powieści. Pani Joanna dała się poznać jako osoba otwarta, bezpośrednia i lubiąca kontakt z ludźmi. Na zakończenie autorka odpowiadała na różnorodne pytania uczestników spotkania, rozdawała autografy i oczywiście nie obyło się bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Spotkanie finansowane jest przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.
W dniu 30.09 Filię biblioteczną w Choruli odwiedziły dzieci ze świetlicy młodzieżowej. Dzieci bardzo chętnie przeglądały i wypożyczały książki. Następnie wspólnie wybrały książkę, którą chciały aby im poczytać z okazji obchodzonego w dniu 29.09 Dnia Głośnego Czytania. Była to książka Anny Włodarkiewicz pt. "Tola na wsi" a opowiadanie jakie wybrali to "Nowi przyjaciele". Bardzo dziękuję za miłe odwiedziny i zapraszam ponownie :)
Na tropie miłości:)
W dniu 23.09 w ciepły ale już jesienny dzień odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Choruli. Podczas spotkania przy cieplej kawie omawiano książki Joanny Szarańskiej "Wyszczekana miłość" oraz "Wymruczane szczęście".
Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.