Aktualności

W dniu 28. 07. 2012r. do Filii Bibliotecznej w Choruli zawitali goście z miast partnerskich Gogolina, którzy przyjechali na Dni Gogolina. Goście z zaciekawieniem wysłuchali historii biblioteki zadawali również dużo pytań na temat jej funkcjonowania i księgozbioru . Panie z Koła Kobiet Niemieckich z Mulheim były zaskoczone pokaźnym księgozbiorem książek w języku niemieckim. Na pamiątkę swoich odwiedzin Starosta Powiatu Weiheim-Schongau dr Friedrich Zeller, oraz Mer Mikołajowa Igor Chimczak podarowali Filii Bibliotecznej w Choruli piękne albumy o swoich miejscowościach.

W piątkowe pochmurne, wietrzne i deszczowe popołudnie Filia Biblioteczna w Choruli i dzieci z Świetlicy Młodzieżowej w Choruli w ramach "Wiosennego sprzątania gminy". Sprzątaliśmy teren wokół budynku świetlicy i biblioteki zbieraliśmy suche gałęzie i liście, jednak z powodu opadów deszcz praca ta została przerwana.

 

img 0539W czwartek 29 marca spotkaliśmy się w Filii Bibliotecznej w Choruli na spotkaniu zorganizowanym razem z Świetlicą Młodzieżową w Choruli, aby dzieciom przybliżyć tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą, a szczególnie z pisankami i kroszonkami. Spotkanie rozpoczęliśmy od przybliżenia dzieciom tradycji ozdabiania jajek, sposobów barwienia i barwników stosowanych kiedyś, a także znaczenia kolorów jajek. Dzieci zapoznały się także z różnymi sposobami ozdabiania jajek - pisanie woskiem, oklejanie sitowiem i włóczką, oklejanie wycinankami. Głównym punktem tego spotkania, było jednak przybliżenie im tradycyjnej metody zdobienia jajek na Śląsku- skrobanie.

W miłej i już prawie świątecznej atmosferze w dniu 19.12.2011 r. odbyło się w Filii Bibliotecznej w Choruli przedświąteczne spotkanie z dziećmi i młodzieżą, zorganizowane we współpracy z Świetlicą Młodzieżową w Choruli.

Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z tradycjami, zwyczajami i przesądami związanymi z Bożym Narodzeniem. W czasie tego spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się o pochodzeniu różnych tradycji i zwyczajów, oraz o ich znaczeniu, a także o tym jak obchodzone są te Święta w innych krajach. Same również opowiadały o zwyczajach kultywowanych w ich rodzinach.

Wakacje to czas w którym większość z nas podróżuje i zwiedza, to także czas, aby dokładniej się przyjrzeć otaczającej nas przyrodzie. Aby ułatwić dzieciom i młodzieży, a także dorosłym poznawanie nowych ciekawych rzeczy w Filii Bibliotecznej w Choruli została zorganizowana wystawka pt. "Świat wokół nas". Zostały na niej wystawione książki związane z przyrodą i geografią naszego najbliższego jak i dalszego otoczenia. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę z zaciekawieniem przeglądali wystawione książki i albumy, zachwycali się pięknem krajobrazów, zwierząt i roślin.

Aby dzieci i młodzież jeszcze lepiej poznały ciekawostki przyrodnicze w dniu 03. 08. 2011r.zostało zorganizowane spotkanie pt. "Co w trawie piszczy". Na tym spotkaniu młodzi czytelnicy rozwiązywali zagadki, rebusy i krzyżówki związane z środowiskiem naturalnym w którym żyjemy. Zabawa była wesoła i jak stwierdzili uczestnicy, bardzo udana.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony