Aktualności

10.05.2016 roku w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM bibliotekarka z filii Kamionek, udała się do przedszkola ,,W ogrodzie ‘’ w Kamionku, gdzie czytała dzieciom bajki: ,,Uciekający tort ‘’, ,,Smutna owieczka z wesołego miasteczka‘’ i książeczkę ,,Mowa zwierząt ‘’. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajek, później zrobiły krótką charakterystykę bajkowych bohaterów i oglądały kolorowe ilustracje. Wykazały się również dużą wiedzą w temacie ,,Mowa zwierząt". Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem.

19.04.2016 roku z terapeutką Sonią Strzałek, zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Tematem spotkania był Jubileusz Chrztu Polski, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali referatu na temat tego ważnego wydarzenia z 966 roku.

Dnia 01.03.2016 roku zorganizowano wspólnie z Terapią Zajęciową, biblioterapię dla mieszkańców. Tematem zajęć było zagadnienie ,,Wielki Post'' - czytano opowiadania związane z postem czyli czasem 40 dni poprzedzającym święto Wielkiej Nocy. Opowiadania te skłaniały do refleksji i przemyśleń na temat naszego życia i postępowania.

Dnia 19.01.2016 roku zorganizowano wspólnie z panią Sonią Strzałek terapeutką biblioterapię. Temat spotkania brzmiał: ,,Szczęście na każdy dzień’’. Na wstępie odczytano wiersze, aforyzmy, sentencje autorstwa Phila Bosmansa, po czym uczestnicy spotkania wypowiadali się na temat czym dla nich jest ,,szczęście", bo przecież dla każdego z nas może ono znaczyć coś innego.

W dniu 12.01.16r. odbyła się biblioterapia w Kamionku.Temat przewodni brzmiał: "Historia kolęd polskich".Temat cieszył się sporym zainteresowaniem pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości ”Św. Barbara”. Po wysłuchaniu referatu odbyły się luźne rozmowy zakończone wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie harmonijki ustnej, na której zagrała jedna z uczestniczek spotkania.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony