Aktualności

12 lipca br. zorganizowano wspólnie z Sonią Strzałek, biblioterapię dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku. Lipcowe spotkanie z pensjonariuszami odbyło się na wesoło. Omawiano "Smutki i radości objawów starości" autorstwa Reinera Kerna i utworu Wisławy Szymborskiej pt. "Jak ja się czuję". Uczestnicy biblioterapii humorem odebrali treść wybranych utworów dlatego atmosfera była wesoła i dostarczyła mnóstwo uśmiechu wszystkim uczestnikom.

W dniu 07.06.2016 r. zorganizowano biblioterapię dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Kamionku.Była to kontynuacja tematu nawiązująca do sentencji A.Schweitzera,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się nią dzieli’’.Tym razem przeczytane zostały baśnie ,,Dzikie łabędzie’’ i ,,Łabędzie’’ autorstwa J.Ch.Andersena i CH.Perraulta.Mieszkańcy z przyjemnością wysłuchali tych pięknych baśni.

W dniu 31.05.2016 r. dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości ,,Św.Barbara’’ w Kamionku odbyła się biblioterapia.Tematem była sentencja Alberta Schweitzera ,,Szczęście to jedyna rzecz, kóra się mnoży, jeśli się nią dzieli‘’.Na spotkaniu została przeczytana baśń ludowa z okolic Mazur pt. ,,Pierścień orlicy’’, która trafnie nawiązała do tematu.Na końcu spotkania mieszkańcy wymienili się opiniami na temat wysłuchanej baśni.

W dniu 21 – 22.05.2016 r. Dom Spokojnej Starości ,,Św.Barbara’’ w Kamionku obchodził jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji odbył się festyn z wieloma atrakcjami.O rozrywkę dla dzieci zadbały terapeutka Sonia Strzałek i Irena Pawlyta z filii bibliotecznej w Kamionku, które wcieliły się w postacie z bajek- pszczółkę Maję i Gucia.W ulu czekały na dzieci niespodzianki, zagadki, zabawy sprawnościowe, krótka pogadanka o miodzie i jego właściwościach.Nie obyło się oczywiście bez zaśpiewania piosenki ,,Pszczółka maja’’ Z.Wodeckiego.Dzieci chętnie brały udział w różnych konkursach za co otrzymały nagrody.W ulu było gwarnie i wesoło.

10.05.2016 roku zorganizowano biblioterapię dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości . Na zajęciach przeczytana i omówiona została ludowa baśń pt. ,,Wróżki '' spisana przez Charles'a Perraulta, następnie uczestnicy opowiadali o baśniach swojego dzieciństwa, o mądrościach i naukach w nich zawartych.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony