Aktualności

W dniu 06.09.2016 r.  zorganizowano dla mieszkańców  biblioterapię.Bohaterką spotkania była Matka Teresa z Kalkuty, jej życiorys i Kanonizacja. Mieszkańcy w skupieniu wysłuchali wiadomości o tej niezwykłej kobiecie.MatkaTeresa przez całe swoje życie była hojną szafarką Bożego Miłosierdzia. Stała się dyspozycyjną dla wszystkich poprzez przyjęcie i obronę życia ludzkiego, zarówno nienarodzonego jak i opuszczonego i odrzuconego. Dnia 4 września 20016 roku o 10.00 na placu św. Piotra papież Franciszek dokonał kanonizacji Matki Teresy.

W dniu 30.08.2016 roku wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości biblioterapię.Na spotkaniu mieszkańcy zapoznali się z treścią kroniki poświęconej Światowym Dniom Młodzieży i pielgrzymce Ojca Świętego do Polski, co było wiekim wydarzeniem 2016 roku.

W dniu 23.08.2016 roku wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Na spotkaniu zostały przeczytane opowiadania o życiu i powołaniu św. Jacka Odrowąża, który urodził się w Kamieniu Sląskim, był dominikaninem i pierwszym Polakiem, który wstąpił do nowo utworzonego Zakonu Kaznodziejskiego. Mieszkańcy dowiedzieli się również o historii założenia pierwszego klasztoru Dominikanów w Polsce i Europie.

W dniu 02.08.2016r.  zorganizowano dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Kamionku biblioterapię.Ponieważ na dzień 2 sierpnia przypadło święto Matki Boskiej Anielskiej (Porcjonkuli), to na spotkaniu został przeczytany artykuł z portalu Wiara.pl, poświęcony właśnie Matce Boskiej Anielskiej. Mieszkańcy dowiedzieli się także o niecodziennym wydarzeniu jakim był ślub zawarty przez parę pielgrzymów z Libanu, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie  i w Kędzierzynie-Kożlu powiedzeli sakramentalne "Tak'' .Więcej wiadomości o tej niesamowitej parze można znaleść w Gościu Niedzielnym.

12 lipca br. bibliotekarka z filii bibliotecznej w Kamionku, przeprowadziła wakacyjne zajęcia z przedszkolakami "W ogrodzie" w Kamionku. Dzieci wysłuchały wesołych i pouczających  wierszy Jana Brzechwy pt. "Żuk:, "Żaba", "Koziołeczek", a także wiersz Juliana Tuwima pt. "Rzepka", w którym aktywnie brały udział wyrywając niewidzialną rzepkę. Maluchy były zadowolone ze spotkania o czym świadczyły uśmiechy i podziękowania.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony