Aktualności

Dnia 06.12.2016 roku wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano biblioterapię.Na spotkaniu mówiliśmy o zwyczaju adwentowym jakim jest obchodzenie dnia św.Mikołaja.Przypomnieliśmy, że to święto ma na celu niesienie radości innym i robienie czegoś dobrego dla drugiej osoby.W dalszej części spotkania, mieszkańców odwiedził bohater tego spotkania i obdarował wszystkich słodkim podarunkiem.

15.11.2016 roku w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM bibliotekarka z filii bibliotecznej w Kamionku, udała się do przedszkola ,,W ogrodzie" w Kamionku aby poczytać dzieciom bajki.Przeczytano opowiadania o dinozaurach, a następnie dzieci oglądały książeczki i ilustrowany leksykon o dinozaurach i innych gadach prehistorycznych.Z chęcią opowiadały o tych niezwykłych zwierzętach i pięknie pokolorowały wybranego przez siebie dinozaura.

W dniu 18.10.2016 r dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Kamionku zorganizowano biblioterapię. Ponieważ na dzień 17 pażdziernika przypadają obchody świętego Ignacego Antiocheńskiego to przypomniano mieszkańcom o życiu i męczeńskiej śmierci biskupa Ignacego Antiocheńskiego. W czasie prześladowania za cesarza Trajana Ignacy został uwięziony i skazany na śmierć. Wysłano go pod eskortą żołnierzy do Rzymu, aby tam rzucić na pożarcie dzikim zwierzętom w czasie organizowanych właśnie igrzysk. Pani Sonia z Terapii Zajęciowej przybliżyła słuchaczom postać świętej Rity. Żyjąc duchowością świętego Augustyna, Rita stała się uczennicą Ukrzyżowanego i „ekspertem od cierpienia”; nauczyła się rozumieć bóle ludzkiego serca. Dlatego też stała się orędowniczką ubogich i zrozpaczonych, uzyskując niezliczone łaski pociechy i umocnienia dla tych, którzy wzywają ją w różnorakich sytuacjach. Wszyscy uczestnicy biblioterapii z zaciekawieniem wysłuchali przekazanych informacji.

W dniu 27.09.2016 r. wspólnie z panią Sonią Strzałek z Terapii Zajęciowej kontynuowałyśmy czytanie książki Eleonory Glyn ,,Dziwne małżeństwo księżnej Arden”. Akcja powieści rozwinęła się i mieszkańcy z zaciekawieniem śledzili dalsze losy głównej bohaterki i rozwijająca się nikczemną intrygę.O dalszych losach księżnej Arden i księcia Courtenaya dowiemy się na następnej biblioterpi.

W dniu 13.09.2016 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości biblioterapię. Na spotkaniu rozpoczęłyśmy czytanie powieści Eleonory Glyn pt. ,,Dziwne małżeństwo księżnej Arden". Po przedstawieniu krótkich recenzji różnych książek pensjonariusze wybrali właśnie tę, czyli romans z wątkiem kryminalnym. Powieść będzie czytana przez kilka kolejnych spotkań.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony