Aktualności

W dniu 28.02.2017 r. bibliotekarka odwiedziła przedszkolaki z niepublicznego przedszkola w Kamionku, aby dzieciom poczytać bajki: ,,Przygody Kubusia Puchatka" oraz ,,Słonia Trąbalskiego".Na maluszków czekały jeszcze inne atrakcje takie jak: odgadywanie zagadek z książki pt.,,Świat zagadek dla najmłodszych", rozpoznawanie bohaterów bajek oraz kolorowanki.

W dniu 14.02.2017 r. w Domu Spokojnej Starości zorganizowano dla mieszkańców i pracowników ,,św. Barbary’’ spotkanie z okazji dnia  św. Walentego patrona miłości i zakochanych. Przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiano o różnych rodzajach miłości np. matczynej, siostrzanej, do bliźniego.Przybliżono historyczną postać biskupa Walentego.Przeczytano również wiersze o miłości oraz fragment ,,Hymnu o Miłości’’ św. Pawła z Tarsu. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, mieszkańcy byli w dobrych nastrojach.

 

21.02.1017 r. zorganizowano biblioterapię, podczas której zaczęto czytać powieść romantyczną Jadwigi Courths-Mahler pt.,,Łabędzi śpiew’’- Kłopotliwe warunki postawiła umierająca matka Jana Rittberga, zmuszając niejako syna do zawarcia małżeństwa z jego dalszą kuzynką Flawią. Jan zakochany jest w Stefie, aktorce teatralnej, która przede wszystkim liczy na pozycję Jana i jego wielki majątek. Flawia, mieszkająca w posiadłości Rittbergów kocha Jana, ukrywając jednak swe uczucie. Flawia i Jan oficjalnie pozostają w przyjaźni….

W dniu 07.02.2017 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano biblioterapię. Tematem spotkania było ,,Wszystko o zimie” min. jak przed zimnem chronią się ludzie a jak zwierzęta, kto i dlaczego lubi lub nie lubi zimy. Przeczytane były również wiersze o tematyce zimowej i wspólnie zaśpiewane piosenki np. ,,Sanna” , ,,Zima zima”.

10 stycznia 2017 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Tematem spotkania było „Śląskie rozprawianie” autorstwa Anny Myszyńskiej. Podczas spotkania były przeczytane krótkie opowiadania z życia ludności śląskiej napisane w gwarze śląskiej. Mieszkańcom temat bardzo się spodobał i chętnie odnosili się do przeczytanych opowiadań pt. ,,Szkubanie piyrza” , ,,Hadyrlok” , ,,Świniobicie”, ,,I Komunia św.” , dla niektórych były to wspomnienia z młodości.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony