Aktualności

W dniu 18.05.2017 roku w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ,,Biblioteka?-Oczywiście!, filię odwiedziły przedszkolaki z ,,Przedszkola w Ogrodzie”. Bibliotekarka opowiadała dzieciom  o księgozbiorze i różnych ciekawych książeczkach dla dzieci, które z zainteresowaniem przeglądały, a ponieważ zbliżał się ,,Dzień Matki”  przeczytano małym gościom kilka wierszy i opowiadanie o mamie, które bardzo im się spodobało.Odwiedziny zakończono słodkim poczęstunkiem.

W dniu 09.05.2017 r. zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Na początku spotkania bibliotekarka przeczytała artykuł pt. ,,Maj miesiącem Maryi”.Rozmawialiśmy również o wszystkim, co wiąże się z miesiącem maj, następnie pani Sonia przeczytała kilka opowiadań z książki pt.,, W obecności Aniołów”. Tematy były zupełnie różne ale zainteresowały mieszkańców.

25.04.2017 roku wspólnie z terapią zajęciową zorganizowano dla mieszkańców  biblioterapię. W czasie spotkania przeczytano kilka opowiadań z czasów powojennych, związanych ze zwyczajami i obrzędami śląskimi napisanymi gwarą śląską.Przypomniano również co się działo na wsi wraz z przyjściem wiosny, jak wyglądały kiedyś zaślubiny itp. Tematyka opowiadań była dobrze znana mieszkańcom z czasów ich młodości i wywołała uśmiechy na twarzach.

W dniu 04.04.2017 roku bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie",aby porozmawiać z dziećmi o Świętach Wielkanocnych.Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. ,,Wielkanocne pisanki '' a także opowiadania jak przygotowywano się do Świąt Wielkanocnych w domu Karlika i Karolinki. Następnie dzieci opowiedziały jak w ich domach wyglądają przygotowania do świąt. Przygotowano dla dzieci zagadki i kolorowanki z motywem światecznym, z których zrobiono wystawę.

W dniu 07.03.2017 roku zorganizowano  biblioterapię, na której kontynuowano czytanie książki Jadwigi Courths – Mahler pt. ,,Łabędzi śpiew”. Mieszkańcy z zaciekawieniem wysłuchali dalszych losów Jana Rittberga jego kuzynki Flawii i Stefy jego narzeczonej. Książka będzie czytana w pozostałe dni przez Sonię Strzałek z Terapii Zajęciowej.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 409 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony