Aktualności

W dniu 17.10.2017 r. wspólnie z Terapią Zajęciową zorganizowano biblioterapię, na której rozmawialiśmy o Aniołach a konkretnie o tym co o nich wiemy. Uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. ,,Anioł specjalny’’ , ,,Wspomnienie anielskie’’ oraz wiersza Romana Mieczkowskiego ,,Mój Anioł Stróż’’. Spotkanie zakończyła luźna dyskusja i wypowiedzi słuchaczy w tym temacie.

W dniu 12.09.2017 roku bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie’’, aby porozmawiać z dziećmi o dożynkach oraz zachęcić do spożywania warzyw, które zawierają wiele cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy ,,Na straganie’’ i ,,Pomidor’’, następnie chętnie odpowiadały na zagadki tematyczne oraz pokolorowały przygotowane dla nich warzywne kolorowanki, z których w bibliotece została zrobiona wystawka.

W dniu 29.09.2017 r. w DSS ,,Św. Barbara’’  zorganizowano biblioterapię połączoną z gimnastyką. Na początku spotkania bibliotekarka przeczytała krótki artykuł ,,Aktywność fizyczna a nasze zdrowie”, który przedstawił korzyści wynikające z uprawiania gimnastyki i wszelkiego rodzaju ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu zgodnie z powiedzeniem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch’’. Po teoretycznym wstępie wspólnie przystąpiliśmy do wykonywania ćwiczeń relaksacyjnych, które prowadziła pani Sonia a następnie fizjoterapeutka pani Katarzyna. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i kawą.

W dniu 04.07.2017 roku  zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Tematem spotkania było Słońce  jako centralna gwiazda Układu Słonecznego w pigułce oraz o bogu Słońca w mitologii rzymskiej, skandynawskiej, greckiej i japońskiej. Mieszkańcy z uwagą wysłuchali opowiadań o tym w jaki sposób i dlaczego ludność odmienna kulturowo oddawała cześć i ofiarę bogu Słońca w czasach antycznych i współczesnych.

 

W dniu 13.06.2017 r.w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM  bibliotekarka udała się do przedszkola ,,W ogrodzie” w Kamionku, aby przeczytać dzieciom bajkę. Bibliotekarka zaproponowała trzy tytuły z, których dzieci wybrały bajkę pt. ,,Krasnoludki” autorstwa braci Grimm oraz ,,Zwierzyniec” J.Brzechwy.Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki a następnie pokolorowały obrazki z jej bohaterami.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony