Aktualności

14 maja w ramach współpracy z przedszkolem ,,W ogrodzie” przeprowadzono lekcję biblioteczną ze ,,Starszakami” na temat: „Gdzie mieszkają książki?”Dzieci dowiedziały się o różnorodności książek znajdujących się w bibliotece oraz o losach książki od momentu jej napisania do czasu ułożenia jej na regale bibliotecznym. Spotkanie to połączono z trwającymi  obchodami XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek , więc bibliotekarka przeczytała dzieciom jeszcze opowiadanie Urszuli Kozłowskiej z serii ,,Czytamy razem”, i o przygodach Detektywa Pozytywki aut. Grzegorza Kasdepke.

Dnia 15 stycznia  ramach współpracy z Terapią Zajęciową zorganizowano dla mieszkańców biblioterapię. Na początku spotkania prowadzono luźną rozmowę o tym ,,Czy można zdefiniować szczęście?”, w następnej części spotkania mieszkańcy wysłuchali  legendy mazurskiej pt. ,,Pierścień orlicy”. To piękne, mądre,  podania o miłości i szczęściu,  było dopełnieniem do tematu biblioterapii.
Spotkanie zakończono cytatem Alberta Schweitzera ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

 

Dnia  06.11.2018 bibliotekę odwiedziła grupa starszaków z przedszkola ,,W ogrodzie''. Ponieważ dzień wcześniej obchodzono dzień bajkowych postaci , to nawiązano do tego dnia rozmawiając o ulubionych bajkowych bohaterach i czytaniu dzieciom bajek. Bibliotekarka przeczytała bajki pt. ,,Tomcio Paluszek'' ,   ,,Trzy świnki’ oraz wiersz J .Brzechwy ,,Smok’’. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek , a następnie pokolorowały obrazki z ulubionymi bajkowymi bohaterami z , których zrobiono w bibliotece wystawę.

 

Dnia 10 września po wakacyjnej przerwie  swoją działalność wznowił Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem wzięłyśmy pod lupę dwie zupełnie inne tematycznie książki. Na początku dyskutowano o książce Jakuba Małeckiego ,,Rdza”, gdzie pisarz w specyficzny dla siebie sposób ukazuje przeplatające się ze sobą losy babci Toski i wnuka Szymka. Każde z nich przeżywa swoje wewnętrzne dramaty  i choć tak są różni,  muszą nauczyć się wspólnego życia. Druga książka to ,,Nadwiślańskie serca”, którą czyta się łatwo i przyjemnie.  Bohaterka  Marta, młoda, ambitna kobieta, która  za nic nie chce powielać losów swoich rodziców i rodzeństwa. Wie, czego chce i odważnie realizuje plany, ale czy jej się to uda i co zmieni pojawienie się Janusza?  Przeczytajcie! Polecamy!

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony