Dyskusyjny Klub Książki

W dniu 04.06.2018 r. odbyło się spotkanie DKK. To było było ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną, ponownie klubowiczki spotkają się dopiero we wrześniu. W to upalne popołudnie podjęłyśmy dyskusję nad książkami Karoliny Wilczyńskiej ,,Jeszcze raz Nataszo’’ , "Performens’’. "Performens" - główną bohaterką tej powieści jest Nadia, prezes wielkiej firmy, która porzuca pracę i karierę po czym ucieka na wieś, gdzie próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Szybko jednak przekonuje się, że życie w takim miejscu nie jest sielanką i dalece odbiega od życia w mieście. Perypetie życiowe zarówno Nadii jak i Nataszy w ,,Jeszcze raz Nataszo’’ czyta się lekko i przyjemnie chociaż treść zawiera wiele różnych problemów życiowych kobiet to trudno jest się oderwać od czytania.Natasza, której winą jest to, że kochała zbyt mocno męża i szukała jego akceptacji teraz musi podążać przez życie sama, ale czy uda jej się odnaleźć utracony spokój i szczęście? Sprawdźcie sami polecamy - klubowiczki DKK.

W dniu 9 kwietnia br. odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym prowadzono dyskusję na temat książki Magdaleny Tulli pt. ,,Szum". Ponieważ dzień był ciepły i słoneczny postanowiłyśmy porozmawiać o książce
w plenerze. Książka ze względu na poruszaną w niej problematykę i zastosowaną w niej narrację nie była łatwa w odbiorze. Warto dodać iż problem ,,odrzucenia" jest aktualny i nadal występuje w różnych środowiskach społecznych. ,,Szum" to naznaczona emocjonalną intensywnością historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje. To najodważniejsza, najbardziej osobista książka Magdaleny Tulli. To książka o trudnym dzieciństwie, nienawiści, złości, braku zrozumienia, porozumienia i wsparcia ze strony bliskich, o ogromnym cierpieniu z powodu odrzucenia, o samotności, ale także o potrzebie wzajemnego zrozumienia oraz chęci wybaczenia.

5 marca br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książk, na którym zostały przeczytane i omówione trzy felietony ze zbioru Krzysztofa Vargas pt. ,,Polska mistrzem Polski’’, w których błyskotliwie, z ironią ukazuje stan funkcjonowania różnych instytucji kulturowych. Zgodziłyśmy się z autorem w większości kwestii poruszanych w tych felietonach. Dużo miejsca poświęca on literaturze i filmowi.Felietony przeczytane na spotkaniu: ,,Balladyna bez majtek’’ , ,,O układaniu książek, czyli precz z zaginaczami rogów" , "Smoleńsk z betonu" czy "Katolickie pogaństwo‘’ czytało się łatwo i szybko, a czasami nawet wywoływały śmiech.

W dniu 15.01.2018 roku odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Na tym spotkaniu trzy panie opowiedziały o książce, która szczególnie zapadła w ich pamięci. Moderator wróciła raz jeszcze do książki J. Małeckiego ,,Dygot’’, natomiast kolejnymi omówionymi książkami były: ,,Słowik’ powieść historyczna autorki Kristin Hannach. Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy. Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. ,,Upragniony deszcz’ ’pisarki M. Johnson. Rok 1930. Susza pali uprawy, a Bryony Linwood marzy o chłodnym zimowym śniegu i o tym, jak mogłaby żyć, gdyby jej tata nie zginął podczas pierwszej wojny światowej. Od czasu śmierci mamy życie stało się jeszcze cięższe i Bryonymusi zrobić wszystko, żeby zapewnić rodzinie przeżycie. ,,Biała wilczyca ”Rosja, XX wiek, Rewolucja Październikowa. Młodziutka Rosjanka Ksenia, traci ojca podczas obławy i zmuszona jest wraz z rodziną uciekać z ojczyzny. W trakcie ucieczki traci również matkę i od tego momentu musi samotnie opiekować się młodszym rodzeństwem. Ksenia osiedla się we Francji i zaczyna pracę jako modelka. Na kolejnym spotkaniu DKK, które odbędzie się w dniu 05.02.2018 r. inne panie przedstawią nam swoje propozycje.

13 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książkę Harlana Cobena pt. ,,Już mnie nie oszukasz''.Jest to thriller, którego czyta się szybko i z zaciekawieniem.W książce nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, a zakończenia czytelnik nie domyśli się tak łatwo. Autor stworzył atmosferę, w której ciągle zastanawiamy się, czy dana osoba mówi prawdę i komu można uffać. Klubowiczkom książka spodobała się i wrócimy jeszcze do innych pozycji książkowych tego autora. Warto sięgnąć po ten tytuł. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować o książce Katarzyny Michalak ,,Amelia".

24 maja br. w filii bibliotecznej w Kamieniu Śląskim odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych książek, między innymi serii "Malownicze" i "Uroczysko", chętnie wypożyczanych i czytanych w gogolińskiej bibliotece.Spotkanie rozpoczęła moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Kamieniu Śląskim Irena Pawlyta witając wszystkich serdecznie. Przez blisko półtorej godziny toczyła się żywa dyskusja o pisaniu, marzeniach, planach wydawniczych, twórczych inspiracjach oraz o bohaterach literackich książek Magdaleny Kordel.Autorskie spotkanie w Kamieniu Śląskim przebiegło w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Czytelniczkom trudno było pożegnać pisarkę, która na zakończenie podpisywała książki oraz pozowała do pamiątkowych fotografii.Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki - sfinansowane przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.Magdalena Kordel razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej pensjonat, który choć jeszcze jest w marzeniach ma już swoją nazwę „Miłomi”. Zadebiutowała powieścią pt „48 tygodni” w 2005 r. przenosząc czytelników w życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi. Kolejne powieści to: „Uroczysko”, „Sezon na cuda”, „Okno z widokiem”, „Anioł do wynajęcia”, „Wino z Malwiną”, „Wymarzony dom”, „Wymarzony czas”, „Tajemnica bzów”, „Nadzieje i marzenia” i inne. W powieściach pisarki znajdziemy uśmiech, wzruszenie, poczucie sensu dążenia do marzeń, nutkę tajemnicy, nostalgiczną podróż w malownicze zakątki Polski, a przede wszystkim będzie to mile spędzony czas. Kto jeszcze nie przeczytał książek pisarki serdecznie zapraszamy, gdyż dobrej książki nie można zastąpić niczym innym.

W dniu 08.06.2017 r. odbyło się ostatnie przed wakacyjne, cykliczne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki.Tym razem dyskutowałyśmy o książce Danielle Steel pt.,,Blue”. Najnowsza powieść Danielle Steel. Absolutna klasyka powieści obyczajowej. Książkę czyta się szybko i przyjemnie tak jak inne pozycje książkowe tej autorki, których większość stała się bestsellerami.Ginny miała wszystko: obiecującą karierę, przystojnego męża i ślicznego synka. Aż do strasznego dnia, gdy obaj zginęli w wypadku samochodowym. Jej życie w jednej chwili rozsypało się w drobny mak, a ona straciła nadzieję, że kiedykolwiek uda się je odbudować. Jest to wzruszająca opowieść o niezwykłym macierzyństwie i sile miłości, która pomaga zasklepić nawet najgłębsze rany.Polecamy.

 

8 maja odbyło się cykliczne spotkanie członków DKK. Spotkanie było bardziej uroczyste z powodu przypadającego na ten dzień ,,Dnia bibliotekarza’’, w dobrych nastrojach pochyliłyśmy się nad książkami pt. ,,Bez mojej zgody’ ’J.Picoult i ,,Spójrz na mnie’’ N.Sparksa.
"Bez mojej zgody" to historia o rodzinie, bezsilności wobec walki z trudną i ciężką chorobą, o poświęceniu i przetrwaniu każdego nowego bolesnego dnia, niewyobrażalnej miłości, o borykaniu się z dylematami, rozterkami i wątpliwościami codziennych decyzji. Książka daje do myślenia, tkwi w czytelniku jeszcze długo po przeczytaniu, porusza ważne i moralne aspekty życia, wypracowuje naszą wrażliwość, unaocznia nam fakt, że każdy ma prawo do własnego życia i wolnego wyboru.
"Spójrz na mnie" nie jest typową historią miłosną, ale ma w sobie wątki kryminalne. Inna, niż pozostałe pozycje Sparksa, ale też chwyta za serce! Mamy tu piękną miłość między dwojgiem młodych ludzi, którzy bardzo różnią się od siebie ale w końcu przeciwieństwa się przyciągają, pojawia się między nimi uczucie, które z biegiem czasu pogłębia się. Rozbudowany wątek kryminalny i dynamiczna akcja sprawiają, że powieść bardzo wciąga a jej zakończenie naprawdę zaskakuje.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony