Aktualności

30 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie II klasy PSP w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka połączyła odwiedziny z trwającym XXI Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom i przeczytała dzieciom opowiadanie Jana Grabowskiego pt. ,,Czarna Owieczka’’. Tym samym połączyliśmy przyjemne z pożytecznym ponieważ to opowiadanie jest również lekturą, którą niebawem uczniowie będą omawiać. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów przeczytał fragment opowiadania pt,, Franklin chce mieć zwierzątko''.

W dniu 23 maja, w słoneczne przedpołudnie, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. ,,Literackie rozmaitości''. Każda z klubowiczek przyniosła ze sobą książkę którą ostatnio przeczytała  i podzieliła się refleksją na jej temat.

25 kwietnia br odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym omawiano książkę Pawła Smolińskiego ,,Syrop z piołunu''.

W dniu 01.04.2022 roku bibliotekę odwiedziła grupa maluchów z oddziału przedszkolnego w Kamieniu Śląskim. Bibliotekarka króciutko opowiedziała dzieciom o bibliotece, a następnie rozmawiano o obrzędach wielkanocnych. Przedszkolaki wysłuchały również opowiadań pt. ,,Wielkanocny zajączek", "Pisanki’’  oraz ,,Jano i Wito w lesie’’.       

 

                                           

W dniu 28 marca odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w czasie którego omawiano książki: "To, co lśni” - Danielle Steel w swojej powieści stawia pytania o to, co jest w życiu ważniejsze, ekscytacja, blask, może ani jedno, ani drugie, ponieważ nie zawsze co lśni musi być piękne i wartościowe. „Gdyby miało nie być jutra”- A. Lingas -Łoniewskiej,to opowieść o miłości, której nawet upływ czasu nie zdołał złamać, o głębokim i szczerym uczuciu, które na lata było schowane gdzieś głęboko w sercach i po latach zmusiło bohaterów do podjęcia walki o bycie razem. Klubowiczki zgodnie stwierdziły,że obie książki czytało się szybko i przyjemnie.Polecamy😊

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony