Aktualności

Dnia 26.06.2012 roku zaproszono do biblioteki w Kamieniu Śląskim uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, w ramach współpracy i zorganizowano dla nich lekcję biblioteczną. Ponieważ kończy się rok szkolny, więc tematem lekcji była ,,Wakacyjna przygoda" i jak miło i bezpiecznie spędzić wakacje. Omówiono także sprawę przyjaźni i koleżeństwa. Przeczytano dzieciom bajkę pt. „Nie płacz koziołku", aby przedstawić na czym polega przyjaźń. Następnie zapoznano dzieci z planszami przedstawiającymi jak bezpiecznie i miło spędzić wakacje, czego należy przestrzegać, jak chronić się przed niebezpieczeństwami, i jakie numery należy znać i wykręcić do odpowiednich służb w razie wystąpienia wypadku czy niebezpieczeństwa. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad jakie należy zachować w lesie i nad wodą. Wszystkie znały również numery alarmowe do Policji, Straży i Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 27.04.2012 roku zorganizowano dla przedszkolaków w Kamieniu Śląskim lekcję biblioteczną. Grupa przedszkolna liczy 25 osób, lekcję przeprowadzono w przedszkolu.

Tematem spotkania były bajki Juliana Tuwima, a szczególnie bajka pt. „Rzepka" i jej inscenizacja. Przygotowano rekwizyty, maski i przebrania dla postaci występujących w bajce. Na początku zapoznano dzieci z autorem, a potem przeczytano bajkę Rzepka. Następnie rozdzielono wsród przedszkolaków role i przebrania. Współnie z paniami wychowawczyniami dzieci przedstawiły inscenizację tej bajki. Było przy tym dużo radości i zabawy. Dzieci wykazały duże zdolności aktorskie.

W ramach współpracy Biblioteki w Kamieniu Śląskim ze Szkołą Podstawową zorganizowano w czasie ferii zimowych spotkanie młodzieży z książką pod hasłem "Kocham Cię Książko". Ze względu na małe pomieszczenia biblioteczne na miejsce spotkania wyznaczono Szkołę.

Przygotowano dla dzieci konkursy i zagadki ze znajomości lektur szkolnych i ich autorów, przeprowadzono licytację wiedzy ze znajomości utworów literackich. Dzieci wyśpiewały wiersz pt. "Kaczka dziwaczka", odgadywały tytuły lektur przy pomocy obrazków przedstawiających różne scenki z książek, tłumaczyły wyrazy śląskie na język polski. Dużo śmiechu dostarczyły dzieciom kalambury, które na przemian pokazywały dziewczynki i chłopcy. Zabawy te wyzwoliły w dzieciach chęć rywalizacji, co zostało pozytywnie ocenione przez panie nauczycielki opiekujące się dziećmi.

Dnia 21.12.2011 roku, zorganizowano w Filii Bibliotecznej w Kamieniu Śląskim lekcję biblioteczną dla młodzieży szkolnej-klasa III. Tematem były zwyczaje i obrzędy związane z świętami Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie.

Przeczytano dzieciom i zapoznano je, jak obchodzone są te święta w różnych krajach, kiedy się zaczynają i jakie portawy są spożywane. Następnie dzieci opowiadały jakie są zwyczaje u nas i jak obchodzą święta w domu. Na koniec dzieci otrzymały słodycze i świąteczne kolorowanki, które póżniej przyniosą do biblioteki, i będzie z nich zrobiona wystawka.

Dnia 31.08.2011 roku odbyło się ostatnie spotkanie wakacyjne z młodzieżą, ze Świetlicy Młodzieżowej, w bibliotece.

Tematem tego spotkania były dzieje i legenda o "Pomniku Karolinki i Karlika". Zapoznano dzieci z historią życia Karolinki i Karlika, z historią piosenki "Poszła Karolinka do Gogolina", a także dzieci dowiedziały się, że obecnie żyje jeszcze wnuczka Karolinki i Karlika, która mieszka w Myślinie koło Dobrodzienia. Pani ta zbiera dokumentację i zdjęcia o swoich dziadkach. Przeczytano również dzieciom książeczki wydane przez GBP w Gogolinie, pt. "Poszła Karolinka do Gogolina", i "O dzielnym Karliku...". Dzieci tłumaczyły słówka pisane gwarą śląską. Ponieważ część dzieci była nowa, pokazano im jak robić ozdoby z serwetek.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Początek strony