Aktualności

2 października, w ramach współpracy z przedszkolem w Kamieniu Śląskim zorganizowano lekcję biblioteczną dla ,,Maluchów’’. Tematem spotkania były ,,Warzywa’’, dlatego  też nie mogło zabraknąć wierszy  Jana Brzechwy ,,Na straganie’’ i  ,,Pomidor’’, które przeczytała bibliotekarka. Po wysłuchaniu wierszy dzieci  mogły dokładnie przyjrzeć się  niektórym warzywom, a pani Irena zachęcała dzieci do jedzenia warzyw  i owoców ,by mogły zdrowo rosnąć. Maluszki wysłuchały także zabawnego wiersza pt. ,,W sadzie:” , a następnie przystąpiły do wykonywania prac  plastycznych.

W dniu 30 września w ramach współpracy z PSP w Kamieniu Śląskim ,zorganizowano spotkanie nawiązujące do obchodów Ogólnopolskiego  Dnia Głośnego Czytania, który przypadał 29 września w niedzielę. Bibliotekarka  odwiedziła uczniów kl. II, którym przeczytała  opowiadanie pt. ,, Kapelusz pani wrony” ,do którego dzieci  wykonały w zeszytach  ilustracje. Przeczytana lektura bardzo im się podobała,  połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ wiadomym jest że czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i wyobraźnię dziecka.

W dniu 25.09.2019r w ramach współpracy z  Publiczną Szkołą Podstawową, zorganizowano  dla uczniów kl. III lekcję biblioteczną. Temat lekcji brzmiał:,, Jesień w lesie”, bibliotekarka przygotowała dla dzieci Quiz przyrodniczy oraz przeczytała kilka ciekawostek dotyczących mieszkańców  polskich lasów. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i z Quizem poradzili sobie bardzo dobrze, za co każdy uczestnik otrzymał  dyplom uznania. Dzieci miło i pożytecznie spędziły czas.

23 września br. w ramach współpracy z Świetlicą Młodzieżową odbyło się spotkanie z okazji pierwszego dnia kalendarzowej jesieni. Podczas spotkania rozmawiano o zachodzących zmianach w przyrodzie i otoczeniu , które są wyraźnym znakiem dla ludzi i zwierzą że nadeszła jesień. Dzieci wysłuchały wiersza ,,Jesienny rap’’ , ,,Jesień’ ,a następnie przystąpiły do prac plastycznych.

18 września br. w ramach współpracy z przedszkolem przeprowadzono lekcję biblioteczną  z grupą ,,Starszaków” na temat: Pierwsze  oznaki  jesieni. Dzieci  z zainteresowaniem wysłuchały  krótkich informacji o tym dlaczego liście zaczynają zmieniać kolor, które ptaki odlatują do ciepłych krajów, i dlaczego muszą odbyć tak daleką podróż. Bibliotekarka przeczytała dzieciom o przygodach bociana Kajtka , oraz wiersze ,,Odlot bocianów’’, ,,Odlot Szpaków’’. Ponieważ jesień to pora wysypu grzybów, przestrzeżono dzieci aby same nie zbierały i nie kosztowały grzybów. Opiekunka grupy przyniosła na zajęcia  ,,Maślaka’ ’i ,,Pieczarkę polną”. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się tym smacznym grzybom.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony