Aktualności

22 października , opiekunki Świetlic Młodzieżowych W Kamieniu Śląskim i Choruli zorganizowały warsztaty ,,Jesienno-dyniowe ‘’na , które zaproszono zaprzyjaźnioną z świetlicą bibliotekarkę panią Irenę. Pani Ewa przygotowała i usmażyła pyszne racuchy dyniowe ,które zniknęły z talerzy w mgnieniu oka ,natomiast pani Kasia poprowadziła zajęcia plastyczne podczas ,których powstawało wiele ciekawych jesiennych strachów wykonanych na słoikach i butelkach .W czasie konsumpcji  dyniowych smakołyków bibliotekarka przeczytała wiele ciekawych informacji o pochodzeniu i szerokim zastosowaniu dyni. Warsztaty były bardzo udane a uczestnicy  uśmiechnięci i zadowoleni.

Dnia 21 października odbyło się spotkanie klubowiczek DKK. Omawiano książki: ,,Srebrna Zatoka ’’J. Moyes oraz  ,,W krainie czarów’’ S. Chutnik .  Sylwia Chutnik  w swojej książce przedstawia  kilka historii,  opowiada o smutnych losach ludzi, którym się w życiu nie udaje. Autorka  sugestywnie opisuje tragizm losów wojennych. ,,Srebrna zatoka”, to malownicze miejsce w dzikiej części australijskiego wybrzeża ,gdzie swój azyl znalazła główna bohaterka Liza i jej córka Hannah, których spokojne życie staje się zagrożone wraz z pojawieniem się Mikea.

…czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

 W  dniu 17 października br. w ramach współpracy z przedszkolem  ,,W Ogrodzie’’, przeprowadzono lekcję biblioteczną z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk ,który obchodzony był 15 października. Bibliotekarka przygotowała krótką prezentację, aby uświadomić dzieciom jak ważne jest dbanie o czystość  rąk i zagrożeniach jakie na nie czyhają z powodu braku higieny. Przedszkolaki  z zainteresowaniem wysłuchały   wierszy :  Czyste ręce, Myjemy ręce, Czystość , oraz wzięły udział w zabawie naśladowczej pokazując poszczególne części ciała i naśladując ruchem słowa wiersza . Dla starszaków bibliotekarka przygotowała opowiadanie o przygodach Bolusia  sympatycznego zarazka z książki pt. ,,Zarazki’’. Na koniec spotkania dzieci wręczyły bibliotekarce dyplom z podziękowaniem za wspólne promowanie głośnego czytania.

Dnia15.10.2019 br. w ramach współpracy z Szkołą Podstawową w Kamieniu Śląskim , zorganizowano dla pierwszoklasistów pasowanie na czytelników biblioteki. Spotkanie to połączono z  Ogólnopolskimi Urodzinami Książkowego Misia, który obchodziliśmy dzień wcześniej. Na wstępie zapoznano dzieci z zasadami korzystania z biblioteki , uświadomiono  jak wiele korzyści można  czerpać z czytania książek i jak należy  o nie dbać. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały wierszy M. Szczepańskiej pt. ,,Książka”, ,,Wesoła biblioteka”. Po wysłuchaniu wierszy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników GBP Gogolin – Filia Kamień Śląski , każdy otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania bibliotekarka przeczytała książkę o przygodach  sympatycznego  ,,Misia Puchatka’’, zadowolone dzieci podziękowały i pożegnały się z panią Ireną.

Dnia  8 października br. w DSS ,,św. Barbara’’ instruktor Terapii Zajęciowej Sonia Strzałek wraz z bibliotekarką Ireną Pawlytą  zorganizowały biblioterapię, której tematem były ,,Anioły’’.  Zaproszeni  mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań: ,,Uwierz w mojego Anioła’’, ,,Czuwali nad nami od zawsze…” zaczerpniętych z gazety pt. ,,Uśmiech Anioła’’. Następnie nawiązano luźną rozmowę podczas , której  niektórzy mieszkańcy opowiadali o swoich niezwykłych przeżyciach z udziałem  opiekuńczego Anioła Stróża ,który przyszedł im z pomocą.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony