Aktualności

 W  dniu 17 października br. w ramach współpracy z przedszkolem  ,,W Ogrodzie’’, przeprowadzono lekcję biblioteczną z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk ,który obchodzony był 15 października. Bibliotekarka przygotowała krótką prezentację, aby uświadomić dzieciom jak ważne jest dbanie o czystość  rąk i zagrożeniach jakie na nie czyhają z powodu braku higieny. Przedszkolaki  z zainteresowaniem wysłuchały   wierszy :  Czyste ręce, Myjemy ręce, Czystość , oraz wzięły udział w zabawie naśladowczej pokazując poszczególne części ciała i naśladując ruchem słowa wiersza . Dla starszaków bibliotekarka przygotowała opowiadanie o przygodach Bolusia  sympatycznego zarazka z książki pt. ,,Zarazki’’. Na koniec spotkania dzieci wręczyły bibliotekarce dyplom z podziękowaniem za wspólne promowanie głośnego czytania.

Dnia15.10.2019 br. w ramach współpracy z Szkołą Podstawową w Kamieniu Śląskim , zorganizowano dla pierwszoklasistów pasowanie na czytelników biblioteki. Spotkanie to połączono z  Ogólnopolskimi Urodzinami Książkowego Misia, który obchodziliśmy dzień wcześniej. Na wstępie zapoznano dzieci z zasadami korzystania z biblioteki , uświadomiono  jak wiele korzyści można  czerpać z czytania książek i jak należy  o nie dbać. W dalszej części spotkania dzieci wysłuchały wierszy M. Szczepańskiej pt. ,,Książka”, ,,Wesoła biblioteka”. Po wysłuchaniu wierszy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników GBP Gogolin – Filia Kamień Śląski , każdy otrzymał dyplom i zakładkę do książki. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania bibliotekarka przeczytała książkę o przygodach  sympatycznego  ,,Misia Puchatka’’, zadowolone dzieci podziękowały i pożegnały się z panią Ireną.

Dnia  8 października br. w DSS ,,św. Barbara’’ instruktor Terapii Zajęciowej Sonia Strzałek wraz z bibliotekarką Ireną Pawlytą  zorganizowały biblioterapię, której tematem były ,,Anioły’’.  Zaproszeni  mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań: ,,Uwierz w mojego Anioła’’, ,,Czuwali nad nami od zawsze…” zaczerpniętych z gazety pt. ,,Uśmiech Anioła’’. Następnie nawiązano luźną rozmowę podczas , której  niektórzy mieszkańcy opowiadali o swoich niezwykłych przeżyciach z udziałem  opiekuńczego Anioła Stróża ,który przyszedł im z pomocą.

2 października, w ramach współpracy z przedszkolem w Kamieniu Śląskim zorganizowano lekcję biblioteczną dla ,,Maluchów’’. Tematem spotkania były ,,Warzywa’’, dlatego  też nie mogło zabraknąć wierszy  Jana Brzechwy ,,Na straganie’’ i  ,,Pomidor’’, które przeczytała bibliotekarka. Po wysłuchaniu wierszy dzieci  mogły dokładnie przyjrzeć się  niektórym warzywom, a pani Irena zachęcała dzieci do jedzenia warzyw  i owoców ,by mogły zdrowo rosnąć. Maluszki wysłuchały także zabawnego wiersza pt. ,,W sadzie:” , a następnie przystąpiły do wykonywania prac  plastycznych.

W dniu 30 września w ramach współpracy z PSP w Kamieniu Śląskim ,zorganizowano spotkanie nawiązujące do obchodów Ogólnopolskiego  Dnia Głośnego Czytania, który przypadał 29 września w niedzielę. Bibliotekarka  odwiedziła uczniów kl. II, którym przeczytała  opowiadanie pt. ,, Kapelusz pani wrony” ,do którego dzieci  wykonały w zeszytach  ilustracje. Przeczytana lektura bardzo im się podobała,  połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ wiadomym jest że czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i wyobraźnię dziecka.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony