Aktualności

Dnia 05.12.2019 roku  zorganizowano lekcję biblioteczną dla uczniów klasy III PSP w Kamieniu Śląskim, która była poświęcona św. Mikołajowi. Bibliotekarka opowiedziała o Kulcie św. Mikołaja na Śląsku i w Europie, oraz o tym jak dawniej wyglądał zwyczaj obdarowywania dzieci przez św.Mikołaja .Uczniowie wysłuchali również wiersza pt. ,,List do Mikołaja ’’W. Drabika, następnie przystąpiono do prac plastycznych z ,których pani Irena zrobiła w bibliotece wystawę.

29 listopada 2019r. w świetlicy młodzieżowej zorganizowano dla dzieci i młodzieży Andrzejkowe popołudnie. Na spotkanie zaproszono panią Irenę z biblioteki, aby  przeczytała uczestnikom o obrzędach andrzejkowych, których  najstarsze opisy  pochodzą z 1865r. Po wysłuchaniu  tych ciekawych informacji  przystąpiono do różnego rodzaju wróżb z, których największą  atrakcją było lanie wosku do wody i odgadywanie formujących się figur.

DSCN0545

DSCN0546

W czwartkowe popołudnie (28.11.2019 r.) w świetlicy młodzieżowej w Kamieniu Śląskim odbyły się zajęcia w trakcie których dzieci i młodzież przygotowywały się do zbliżającego się Adwentu. Na zajęcia zaproszono panią Irenę z miejscowej biblioteki, która opowiedziała o Adwencie ,jego symbolach a szczególnie o tradycji i znaczeniu wieńców adwentowych.

Następnie wszyscy z zapałem zabrali się do pracy, aby wykonać piękne wieńce adwentowe.   Uczestnicy zajęć bardzo się starali ,aby ich wieńce mogły już w najbliższą niedzielę przyozdobić ich stół ,a zapaleniem pierwszej świecy rozpocząć czas Adwent.

20 listopada br. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na , którym rozmawiałyśmy  o książkach: ,,Punkt zwrotny’’ Danielle Steel ,oraz , ,,Jolanta’ ’autorstwa Sylwii Chutnik . ,,Punkt zwrotny’’ to powieść ,która opowiada o perypetiach życiowych grupy amerykańskich wybitnych lekarzy oddziału ratunkowego ,którzy pewnego razu zostają zaproszeni do Paryża na  prestiżowe szkolenie. Wszyscy będą musieli podejmować szybkie i ważne decyzje , które nie tylko zmienią ich życie, ale także spojrzenie na pewne sprawy które nabrały innego znaczenia. ,,Jolanta” – Tytułowa Jolanta to dziewczyna z rozbitej rodziny robotniczej mieszkająca na warszawskim Żeraniu. Gdy ojciec odchodzi z domu i porzuca rodzinę , matka załamuje się zaczyna popadać w alkoholizm, a brat się w ogóle nią nie interesuje. Jola czuje się samotna i zagubiona nie rozumie zaistniałej sytuacji ,a nawet obwinia siebie za rozpad małżeństwa rodziców .Jako dorosła kobieta zakłada swoją rodzinę i choć spełnia się jej marzenie to jednak nie doznaje uczucia spełnienia ponieważ traumy dzieciństwa nie dają o sobie zapomnieć.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony