Aktualności

W dniu 17 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie klubowiczek DKK. Spotkanie miało charakter organizacyjny, ustalono terminarz spotkań oraz wybrano książki ,które zostaną omówione na najbliższych spotkaniach DKK. Po tych ustaleniach, klubowiczki  rozpoczęły wspólne czytanie powieści O. Tokarczuk pt. ,,  Prowadź swój pług przez kości zmarłych’’ ,aby   zapoznać się z kunsztem literackim,, naszej noblistki ‘’ i wymienić się refleksją po jej przeczytaniu. Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 lutego , będą omawiane książki A. Christie pt. ,,Córeczka’’ i ,,Czarna kawa’’.

 

DSCN0557

DSCN0555

Dnia 19 grudnia w ramach współpracy z świetlicą młodzieżową zorganizowano warsztaty poświecone symbolom świątecznym ,oraz tradycji wigilijnej. Po przeczytaniu przez bibliotekarkę ciekawych informacji o tradycji wigilijnej zaczerpniętej z książki Jerzego Pośpiecha pt. ,,Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku”, uczestnicy warsztatów przystąpili do robienia stroików świątecznych i choć frekwencja nie była zbyt duża to humor i nastrój świąteczny wszystkim dopisał.

Dnia 19  grudnia w ramach współpracy z świetlicą młodzieżową zorganizowano warsztaty poświecone  symbolom świątecznym ,oraz tradycji  wigilijnej. Po przeczytaniu przez bibliotekarkę ciekawych informacji o tradycji wigilijnej zaczerpniętej z książki Jerzego Pośpiecha  pt. ,,Zwyczaje i obrzędy doroczne na Śląsku”, uczestnicy warsztatów przystąpili do robienia  stroików świątecznych i choć frekwencja nie była zbyt duża to humor i nastrój świąteczny wszystkim dopisał.

 

DSCN0554

Dnia 9 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy dobrej kawie i świątecznych wypiekach rozmawiałyśmy o książce Karoliny Wilczyńskiej pt. ,,Spełnione życzenia''. Nie jest to książka o lekkiej fabule pachnąca świątecznymi pierniczkami i magiczną  aurą w tle ,jak można by wnioskować z okładki. To historia pełna emocji, wzruszeń, smutków, radości i nadziei ,to opisane perypetie życiowe różnych rodzin,których los doświadcza na różne sposoby jednym sprzyja drugim nie, a wszystko to dzieje się 24 grudnia.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony