Aktualności

W ramach współpracy Biblioteki w Kamieniu Śląskim ze Szkołą Podstawową zorganizowano w czasie ferii zimowych spotkanie młodzieży z książką pod hasłem "Kocham Cię Książko". Ze względu na małe pomieszczenia biblioteczne na miejsce spotkania wyznaczono Szkołę.

Przygotowano dla dzieci konkursy i zagadki ze znajomości lektur szkolnych i ich autorów, przeprowadzono licytację wiedzy ze znajomości utworów literackich. Dzieci wyśpiewały wiersz pt. "Kaczka dziwaczka", odgadywały tytuły lektur przy pomocy obrazków przedstawiających różne scenki z książek, tłumaczyły wyrazy śląskie na język polski. Dużo śmiechu dostarczyły dzieciom kalambury, które na przemian pokazywały dziewczynki i chłopcy. Zabawy te wyzwoliły w dzieciach chęć rywalizacji, co zostało pozytywnie ocenione przez panie nauczycielki opiekujące się dziećmi.

Dnia 21.12.2011 roku, zorganizowano w Filii Bibliotecznej w Kamieniu Śląskim lekcję biblioteczną dla młodzieży szkolnej-klasa III. Tematem były zwyczaje i obrzędy związane z świętami Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie.

Przeczytano dzieciom i zapoznano je, jak obchodzone są te święta w różnych krajach, kiedy się zaczynają i jakie portawy są spożywane. Następnie dzieci opowiadały jakie są zwyczaje u nas i jak obchodzą święta w domu. Na koniec dzieci otrzymały słodycze i świąteczne kolorowanki, które póżniej przyniosą do biblioteki, i będzie z nich zrobiona wystawka.

Dnia 31.08.2011 roku odbyło się ostatnie spotkanie wakacyjne z młodzieżą, ze Świetlicy Młodzieżowej, w bibliotece.

Tematem tego spotkania były dzieje i legenda o "Pomniku Karolinki i Karlika". Zapoznano dzieci z historią życia Karolinki i Karlika, z historią piosenki "Poszła Karolinka do Gogolina", a także dzieci dowiedziały się, że obecnie żyje jeszcze wnuczka Karolinki i Karlika, która mieszka w Myślinie koło Dobrodzienia. Pani ta zbiera dokumentację i zdjęcia o swoich dziadkach. Przeczytano również dzieciom książeczki wydane przez GBP w Gogolinie, pt. "Poszła Karolinka do Gogolina", i "O dzielnym Karliku...". Dzieci tłumaczyły słówka pisane gwarą śląską. Ponieważ część dzieci była nowa, pokazano im jak robić ozdoby z serwetek.

W ramach wakacyjnych spotkań z młodzieżą ze Świetlicy Młodzieżowej w Kamieniu Śl. dnia 29.08.2011 roku zorganizowano kolejne spotkanie w bibliotece. Tematem tego spotkania były ciekawe i praktyczne zajęcia, czyli "Savoir-vivre",dobre maniery przy stole. Zapoznano dzieci z zasadami zasiadania do stołu, z sposobami zastawiania stołu, a także z sposobami dekoracji stołu. Praktycznie młodzież robiła ozdoby kwiatowe z serwetek, dekoracje z serwetek, i uczyła się jak ozdabiać nakrycia stołowe. Przy tych zajęciach dzieci świetnie się bawiły, a ozdoby i kwiaty które zrobiły zabrały do domu.

Dnia 03.08.2011 roku w bibliotece w Kamieniu Śląskim, zorganizowano spotkanie z dziećmi z Świetlicy Młodzieżowej.

Tematem spotkania były "Bezpieczne wakacje" i "Książka - przyjaciel na niepogodę i nudę". Chociaż to już połowa wakacji ostrożności nigdy nie za wiele. Zapoznano dzieci z zasadami jakie należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa, i co należy zrobić gdy ulegniemy wypadków, a także jakie numery należy wykręcić aby wezwać; Pogotowie, Policję i Straż Pożarną. Dzieci mogły pooglądać wystawkę obrazków przedstawiających różne niebezpieczne sytuacje i poznać jak należy się wtedy zachować. Druga wystawka graficzna, przedstawiała obrazkowo co możemy zyskać, czytając książki, Młodzież mogła również wybrać sobie ciekawą lekturę na drugą połowę wakacji.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Początek strony