W dn. 13.11.br. odbyły się pierwsze zajęcia instruktażu komputerowego dla Pań wyznaczonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Krapkowicach.

W dn. 11.10. br  w Publicznym Przedszkolu Nr 3 w Gogolinie Pani bibliotekarka Kornelia Debernic przeprowadziła lekcję biblioteczną dla grupy Motylki nt. grzybów i drzew.

Dnia 8 października 2013 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E. Smołki w Opolu odbyła się IV Regionalna Konferencja Programu Rozwoju Bibliotek połączona z naradą dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych woj. opolskiego.

O tym jak ważną rolę w życiu człowieka, zwierząt i środowiska odgrywają drzewa, dowiedziały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie na lekcji bibliotecznej, która odbyła się 1.10.2013 r.

Od 22 do 28 września Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie uczestniczyła w Tygodniu Zakazanych Książek. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Tak jak przed rokiem z tej okazji odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wystawa, którą odwiedzali czytelnicy biblioteki i gogolińscy uczniowie.

27 września br. odwiedziły nas dzieci z klas IV Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Okazją była zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie wystawa „Nie od razu Polskę zbudowano". Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć dawnych mieszkańców Karłubca, stare budynki, ulice - utrwalone w starej fotografii.

26 września br. odbyło się spotkanie Klubowiczek Dyskusyjnego Klubu Książek. Na początku spotkania moderator klubu dyrektor Ewa Bury omówiła akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bibliosfera org. „Tydzień Zakazanych Książek", do której po raz drugi przyłączyła się biblioteka. Klubowiczki najpierw zwiedziły wystawę, a następnie rozpoczęły omawianie książek z listy Książek zakazanych.

20.09. br.  po raz pierwszy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odwiedziły Naszą Bibliotekę Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie.

16 września br. w kawiarni Nutka Cafe Gminnego Centrum Kultury w Gogolinie odbyło się uroczyste otwarcie projektu realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie: „Portrety znanych i cenionych ... z wizytą w gogolińskiej bibliotece" - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013-Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od 13.09.br. można zwiedzać w czytelni Biblioteki wystawę starych fotografii. Wystawa "Nasz Karlubitz na starej fotografii" została wykonana przez członków Stowarzyszenia Nasz Karłubiec w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 „Nie od razu Polskę zbudowano."Serdecznie zapraszamy.

Dnia 7 września br. w Nutka Cafe w Gminnym Centrum Kultury im. Jerzego Lipki mogliśmy zasmakować niecodziennej uczty duchowej, a to za sprawą ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich do której przystąpiła Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie.

Dnia 4.09 br. w GBP w Gogolinie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk. Jest autorką bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem", opowiadającej o losach rodu Zajezierskich.

Podczas Dożynek Gminnych "Żniwniok 2013", które odbyły się 01.09.br w Górażdżach ogłoszono wyniki konkursów dożynkowych. GBP Gogolin zajęła II miejsce w konkursie na "Najpiękniejszą kompozycję roślinno- kwiatową" i otrzymała nagrodę 250 zł.

31 sierpnia br. w Kamieniu Śl. odbył się festyn "Sprawni inaczej w ogrodzie Ks. S. Kneippa". Gminna Biblioteka Publiczna rónież włączyła sie w udział i przygotowała "Uśmiechnięte miasteczko" dla dzieci na terenie ogrodu.

Dnia 30.08.2013r. gościlismy w Naszej Bibliotece delegację z miasta partnerskiego z Schongau.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony