W dniu 17.06.2010 r. odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Górniakiem zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w sali narad Urzędu Miejskiego. Zbigniew Górniak jest reporterem i felietonistą NTO oraz Radia Opole, gdzie prowadzi też program naukowy "Wyzwania". Za wywiady w TVP Opole dostał w 2005 roku główną nagrodę prezesa TVP. Współtwórca portalu koledzyzwojska.pl. Autor scenariuszy telewizyjnych (m.in. "Polacy"), trzech powieści - "Pulpa fikcyjna", "Siostra i byk" oraz "Spadek, miłość i kradzione samochody", a także komedii teatralnej "Trumna z generałem".

Tematem spotkania była promocja książki „Spadek , miłość i kradzione samochody” napisana na zamówienie i z inspiracji Radia Opole. Powieść została odczytana na antenie Radia Opole w 101 odcinkach przez aktora Michała Żebrowskiego. Autor w kilku słowach przybliżył fabułę swojej najnowszej powieści, której akcja jest wyjątkowo wartka i arcyzabawna. Jej główny bohater, Hans Dietrich Kocot to monachijski detektyw-nowicjusz, który musi odszukać na Opolszczyźnie spadkobierczynię fortuny przemysłowca Kroppa. Sumienny detektyw odbywa podróż do Polski, która w jego mniemaniu jest skrzyżowaniem Syberii z Dzikim Zachodem, krainą z Discovery Channel. Tu spada na niego lawina przygód...

Autor już od czasów studenckich marzył o napisaniu powieści, marzenie to po wielokrotnych podejściach w końcu się ziściło w trzykroć. W powieściach mają ujście, jak sam autor mówi, gromadzące się w nim obserwacje, doświadczenia i zdarzenia. Jednak jeśli nawet ktoś by odnalazł w którymś z bohaterów książek Górniaka cząstkę siebie to nigdy nie znajdzie nic co by mogło go urazić bo Górniak lubi swoich bohaterów, lubi ludzi i jest człowiekiem otwartym co zauważyli uczestnicy spotkania.

Zbigniew Górniak odpowiadał również bardzo chętnie na liczne pytania zauroczonych osobowością autora, słuchaczy.

Dnia 7.06.2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie gościła Wiesława Drabika ( www.bajeczki.net ) - autora książek dla najmłodszych. Spotkania z autorem odbyły się w szkołach podstawowych - o godz.8.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3, a o 9.45 Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2.

Pisarz z humorem i swobodą opowiadał dzieciom o swojej pracy, czytał fragmenty swoich tekstów i zadawał zagadki związane ze znajomością bajek. Za prawidłową odpowiedź dzieci otrzymywały upominki (naklejki, zakładki), a osoby które zebrały ich najwięcej otrzymały w nagrodę książeczki z dedykacją. Autor odpowiadał również na pytania i rozdawał autografy.

Dnia 7.06.2010 r. wycieczka przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie z okazji Dnia Bibliotekarza.


W dniu 31 maja 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie rozpoczyna cykl szkoleń dla bibliotekarzy w ramach Programu Biblioteka+.

Szkolenia zostały ujęte w trzy moduły, z których każdy obejmuje nieco inną tematykę:

  • Moduł I - Rozwój osobisty,
  • Moduł II - Organizacja i zarządzanie biblioteką,
  • Moduł III - Nowe technologie.

14.05 - Dzień Bibliotekarza w Mosznej dla powiatu krapkowckiego na zaproszenie Pana starosty Alberta Machy.

Dnia 5 maja 2010 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolina gościła Elżbietę Dzikowską, znaną podróżniczkę, autorkę filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, audycji radiowych i artykułów publicystycznych. Pełna charyzmy , energii i uśmiechu opowiadała o swoich podróżach po świecie, które odbyła z mężem Tonym Halikiem. Podczas spotkania mogliśmy się dowiedzieć o tym, jak to się wszystko zaczęło – wszystko a dokładnie – przygoda Elżbiety Dzikowskiej z podróżowaniem i dziennikarstwem. Najpierw były studia języka chińskiego, później historii sztuki. W końcu pojawiła się propozycja pracy w piśmie „Chiny”, które to przekształciło się w „Kontynenty”. Wtedy to Elżbieta Dzikowska, odpowiedzialna za dział: Ameryka Łacińska zaczęła podróżować właśnie do Ameryki Łacińskiej. Rozwijała umiejętności dziennikarskie, fotograficzne i wiele innych. Podczas swoich podróży poznała także swojego męża podróżnika Toniego Halika. Kiedy zobaczyłam Toniego pierwszy raz w telewizji w Polsce, powiedziałam do siebie: „ale śmieszny człowiek”, i wyłączyłam telewizor. Z Tonim przeżyła 23 lata. Razem podróżowali, odkrywali świat i pokazywali go ludziom. Były momenty, kiedy ich program „Pieprz i wanilia” oglądało 18 milionów ludzi.W 2003 r. z jej inicjatywy powstało Muzeum Podróżników im. Tony Halika w Toruniu , do którego przekazała pamiątki ze wspólnych podróży po świecie.„Niegdyś, kiedy świat był dla Polaków zamknięty – mówiła podczas spotkania E. Dzikowska – chcieliśmy wraz z moim mężem Tonim Halikiem uchylić nań okno. Powstał wtedy cykl programów „Pieprz i wanilia”. Teraz, kiedy wszyscy możemy podróżować po całym świecie chciałam opisać niezwykłe miejsca jakie poznałam i często odwiedzam w Polsce. Podróżując przełamujemy bariery, stereotypy; w serii „Groch i kapusta” oprócz opisów i zdjęć, wiele uwagi poświęcam moim bohaterom, aby przekazać ich pasje, z nadzieją, że nie tylko zafascynują, lecz i zainspirują. Kiedyś program „Pieprz i wanilia” był oknem na świat, pokazywał dalekie, egzotyczne strony. Teraz – „Groch i Kapusta, Podróżuj po Polsce” zachęca Polaków, aby odkrywali swój kraj, bowiem często go zupełnie nie znają.”Wszystkich uczestników spotkania Pani Dzikowska oczarowała swoją osobowością, niezwykłą życzliwością i ciepłem, nie szczędząc miłych słów skierowanych do każdego, kto miał sposobność przebywać z nią choćby przez chwilę.

W czasie ferii zimowych przypadających w dniach od 1.02.2010 do 12.02.2010r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie wzorem ubiegłych lat zorganizowała dla dzieci szereg gier i zabaw integracyjnych. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 11 00 do godz. 13 00 i brało w ich udział 10 dzieci. Były to zajęcia plastyczno-techniczne, komputerowe oraz ruchowo-rywalizacyjne. Głównym celem zimowego wypoczynku było zapoznanie dzieci z różnymi formami aktywnego wypoczynku, kształtowanie postaw życzliwości, zrozumienia wobec rówieśników i opiekunów, zwrócenie uwagi na zachowanie w różnych sytuacjach. Cele te zostały zrealizowane. Uczestnicy ferii zimowych byli bardzo zadowoleni z programu wypoczynku, i już teraz zgłaszali chęć uczestnictwa w podobnych zajęciach w czasie wakacji a nawet w czasie przyszłorocznych ferii zimowych. Ferie upłynęły w ciepłej atmosferze, były udane, ciekawe i miejmy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie.


Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony