We wtorek 17 maja pomieszczenia Biblioteki wypełniły się gwarem dziecięcych rozmów. Ten wyjątkowy dzień zorganizowały Panie z gogolińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, zapraszając do wspólnej zabawy najmłodszych mieszkańców naszej gminy, rodziców i bibliotekarki. Jak na pracownice Biblioteki przystało starałyśmy się zachęcić dzieci i ich rodziców do korzystania z darów jakie daje obcowanie z książką. 

Dzień Malucha w Bibliotece to głośne czytanie bajek, wierszy i opowiadań w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Maluchy zwiedzały Bibliotekę i swobodnie korzystały z książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Mogły również spełniać się artystycznie, kolorując postacie, które zachwyciły je w przeczytanych przez bibliotekarkę bajkach.

Społeczność bibliotekarska powiatu krapkowickiego została uhonorowana uroczystym spotkaniem w zamku w Mosznej. Uświetniła go dr hab. Dorota Brzozowska prezentując interpretację "Wesela" S. Wyspiańskiego.

Bibliotekarze otrzymali kwiaty i dyplomy z rąk Pani Wicestarosty Sabiny Gorzukuli-Kotzot. Po części oficjalnej zwiedzano zamek, spacerowano po ogrodach zamkowych. Spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem.

Dzień Bibliotekarza jest obchodzony w całej Polsce dnia 8 maja. Po raz pierwszy obchodzony był w 1985 roku. Dzień ten jest symbolem pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.

Dnia 5 i 10 maja odwiedziły nas przedszkolaki z okazji Dnia Bibliotekarza. Otrzymałyśmy piękne laurki oraz kwiaty. Serdeczne dziękujemy za odwiedziny.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie dnia 28.04 br. gościła Wandę Chotomską autorkę wielu książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych i teatralnych, poetkę i dziennikarkę. Spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie im. Kornela Makuszyńskiego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-IV. Książki pisarki zachwycają już trzecie pokolenia czytelników. Emanuje z nich poczucie humoru, energia, radość. Gogolińskie dzieci były zachwycone kiedy Pani Wanda Chotomska witając się z nimi i zamiast tradycyjnego dzień dobry wyrapowała powitanie. Następnie do wierszyka pt. "Jajecznica" autorka tańczyła i śpiewała razem z dziećmi. Całe spotkanie było niezwykle ekspresyjne i ciekawe, cokolwiek mówiła wzbogaciła grą aktorską. Na koniec pisarka rozdawała autografy, poprzedzając małym wywiadem z każdym dzieckiem pod wpływem którego składała rymowany wpis. Można odnieść wrażenie, iż słowa Pani Chotomskiej same układały się w wiersz.

28.04.2011r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie młodzież szkół podstawowych klas IV-VI zmierzyła się w Konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Uczestniczyło 15 uczniów ze szkół w Gogolinie, Kamieniu Śląskim oraz ze Strzeleczek. Przeprowadzony został test pisemny składający się z trzech części. Można było uzyskać maksymalnie 41 punków.

Dnia 31 marca Joanna Bauer zajęła II miejsce (w kategorii gimnazja) w eliminacjach rejonowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Opolskich (www.sok.strzelceopolskie.pl).

Protokół z eliminacji rejonowych

Dnia 31.03.2011r. braliśmy udział w Konferencji podsumowującej Program Rozwoju Bibliotek w województwie opolskim, który odbył się w czytelni Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Konferencję zainaugurował wykład dr Antoniego Bartosza dyrektora Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Kolejnymi punktami spotkania były: podsumowanie I rundy Programu Rozwoju Bibliotek, wystąpienie przedstawiciela Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, prezentacje bibliotek z Nysy, Grodkowa i Głuchołaz. Wystąpiły także trenerki Centrum Aktywności Lokalnej panie Alina Hałoń i Iwona Kusak w prezentacji pt: "Biblioteka jako centrum edukacji środowiskowej i aktywności lokalnej". Ostatnim punktem programu było wręczenie certyfikatów wszystkim uczestnikom projektu. Gogolińska biblioteka realizowała ów program jako biblioteka partnerska.

W minioną sobotę 19.03.2011r. w bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia w języku niemieckim w ramach projektu "Szkółki Sobotniej" realizowanego przez DFK Koło Gogolin. Na zajęcia uczęszcza grupa 18 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Prowadzi je Pani Anna Steinhoff – Okoń przy oprawie muzycznej Pani Elżbiety Klimas. Dzieci mają okazję poznać tu język niemiecki poprzez zabawę: majsterkowanie, śpiewanie piosenek, zabawę w teatr itp. W programie znajdą się m.in.: Wielkanoc, Dzień Matki, wiosna na łące i w ogrodzie. Na kilka spotkań okolicznościowych zostaną zapraszani rodzice i dziadkowie.

W pierwszy dzień wiosny odwiedziły nas dzieci z Publicznego Przedszkolan Nr 3 w Gogolinie. Zaprezentowały samodzielnie zrobioną marzannę i  wiosenny gaik, a na koniec zaśpiewały piosenkę.

W pierwszy dzień wiosny odbyły się spotkania z Wiesławem Drabikiem autorem książek dla dzieci  w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu Śląskim i w Malni.

Dnia 18.03 odbył się 56 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – etap gminny.

Protokół z konkursu

Sponsorem nagród w konkursie jest Księgarnia ALINA w Gogolinie.

 

Aktualizacja:

Dnia 31 marca Joanna Bauer zajęła II miejsce (w kategorii gimnazja) w eliminacjach rejonowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Opolskich

Dnia 02.03.2011 r. Gminna Publiczna Biblioteka w Gogolinie włączyła się w ogólnopolską akcję "Tydzień z Internetem". Odbiorcami naszej akcji były studentki Akademii Trzeciego Wieku z Gogolina.

W ramach projektu zorganizowano koncert życzeń, polegający na wyszukaniu ulubionych piosenek w serwisie YouTube, a następnie wspólnym wysłuchaniu utworów oraz informacji związanych z takim właśnie wyborem.

Koncert życzeń był okazją do wysłuchania różnych utworów tych z dawnych lat, ale i obecnie królujących na listach przebojów. Każda z Pań wybierała po kilka ulubionych wykonawców. Zabawa tak wciągnęła wszystkie uczestniczki, że koncert życzeń przekształcił się w koncert karaoke z tańcami w tle. Bardzo dziękujemy Paniom z Akademii za udział w projekcie. Dzięki Wam zabawa była tak wspaniała.

W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie.

W dniu dzisiejszym naszą Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki – starszaki  z Publicznego Przedszkola Nr 1 z Gogolina.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony