Od 6 do 17 sierpnia br. trwały zajęcia wakacyjne zaproponowane przez GBP dla dzieci w wieku 7-12 lat. O tym że były udane świadczy codzienna frekwencja w bibliotece. Tematyka była bardzo różnorodna. Dzieci oglądały bajki tematyczne, po których dyskutowały na określony temat, gimnastykowały się, a także uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Szczegółowy program przedstawiał się następująco: Bajki tematyczne: związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem, historią, Unią Europejską.
Zajęcia plastyczne: ozdabianie kopert, gniotki z baloników, plakat z pupilem, ozdabianie świec, figurki z masy solnej, ozdabianie figurek, malowanie obrazów plasteliną, malowanie farbami. Dzieci wykazały się niezwykłymi zdolnościami artystycznymi. Powstały piękne, kolorowe prace, które uwieczniono na zdjęciach. Ponadto uatrakcyjniając ofertę wakacyjną zaproszono Panie z Policji i Straży Miejskiej oraz przedstawicielkę Domu Europejskiego. Czas wolny w bibliotece to także czytanie. Dzieci wybierały sobie książki, które potem głośno czytały całej grupie.Na zakończenie odbył się konkurs talentów. Każde dziecko otrzymało dyplom uczestnika wakacji w bibliotece i słodką niespodziankę. Wakacje 2012 były bardzo udane.Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom uczestniczącym w zajęciach.

 

Tłumy gości odwiedziły Stadion Miejski w Gogolinie z okazji Dni Gogolina (28-29.07.2012r.). Przygotowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury również włączyły się w uatrakcyjnienie obchodów miasta. Z myślą o najmłodszych przygotowano Uśmiechnięte Miasteczko, w którym najmłodsi uczestnicy festynu mile spędzali czas. Wspólnie z pracownicami GBP i GOK dzieci robiły stworki balonowe, gniotki, malowały kredą i kredkami. Wszystkie prace mali artyści zabierali do domu.
Wielką atrakcją kącika dla dzieci było malowanie twarzy i paznokci. Pięknie przyozdobione dzieci wracały do rodziców zadowolone i uśmiechnięte. Warto wspomnieć, że wszystkie atrakcje Uśmiechniętego Miasteczka przygotowano za darmo. Każdy mógł korzystać do woli ze wszystkich zabaw.

Sobota

Niedziela

W dniu 6 lipca 2012 r. odbył się festyn „Wakacje już..." organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin, Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Gogolinie.
Bibliotekarki zapraszały najmłodszych uczestników festynu oraz ich rodziców do biblioteki rozdając kolorowe zakładki, na których zamieszczono najważniejsze informacje o Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie oraz o jej filiach. By dzieciom biblioteka kojarzyła się przyjemnie do rozdawanych zakładek dołączano pyszne cukierki.
Mamy nadzieję, że skutecznie zachęciłyśmy do częstych odwiedzin naszej biblioteki.

26.06.2012 r. pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie miały przyjemność uczestniczyć w uroczystości pożegnania sześciolatków w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Gogolinie.  Odświętnie ubrane przedszkolaki żegnały personel przedszkola, kolegów i koleżanki z młodszych grup. Dziękowano nauczycielkom, kucharkom, pomocy przedszkolnej, woźnemu, pracownikom administracji oraz  wszystkim, którzy współpracowali z placówką. Po zakończonych występach artystycznych na ręce Pani Dyrektor GBP Gogolin  złożono podziękowania za współpracę, kwiaty oraz olbrzymi ołówek.

Wszystkim sześciolatkom życzymy wszelkiej pomyślności oraz powodzenia w szkole.

14 czerwca 2012r. w sali narad Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu pracownice naszej Biblioteki uczestniczyły w spotkaniu pt. "Dobre pomysły-jak to się robi u nas".

Biblioteki przygotowały krótką prezentację połączoną z refleksją na temat zrealizowanego projektu. Wszystkie przedstawione pomysły są inspiracją dla nowych kreatywnych działań, stanowią zachętę do wymyślania śmiałych i ciekawych pomysłów mających na celu promocję czytelnictwa, dobrej książki, a nade wszystko ukazanie biblioteki jako miejsca, w którym mile spędzimy czas i każdy znajdzie coś dla siebie. Gogolińska biblioteka zaprezentowała zrealizowany projekt skierowany do emerytów naszej gminy pt.  "Obsługa komputera rzecz prosta", a także cyklicznie realizowaną biblioterapię dla mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Kamionku pt. "Czy słowa mogą leczyć".

 

Gmina Gogolin żyje EURO 2012 – zapraszamy na wystawę

 

Przedszkolaki  z gogolińskich przedszkoli  odwiedziły dnia 15.06 wystawę EURO 2012

6 czerwca w Centrum Konferencyjnym Górażdże Cement S.A. podsumowana została I edycja programu grantowego „Fundacji Aktywni w regionie" powołanej przez Grupę Górażdże. 11 grantów na łączną kwotę prawie 175 tys. zł. trafi do organizacji i stowarzyszeń z terenu Gminy Gogolin.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie otrzymała 2 granty na kwotę 10 000 zł.

 

 

We wtorek 5 czerwca w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyło się spotkanie z Mariuszem Czubajem. Pisarz do Gogolina przybył na zaproszenie gogolińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Z wykształcenia jest antropologiem kultury. Profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej. Współpracuje także z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenia Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu. Autor książek kryminalnych. Z pod pióra Mariusza Czubaja wyszły takie pozycje jak: 21:37 (WAB, 2008), Kołysanka dla mordercy (WAB, 2011); we współpracy z Markiem Krajewskim : Aleja samobójców (WAB, 2008), Róże cmentarne (WAB, 2009).

Za 21:37 Mariusz Czubaj otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 roku.

Na spotkaniu pisarz przybliżył warsztat swojej pracy nad książką, co jest fikcją, a które obszary są ściśle związane z rzeczywistością. W powieściach kryminalnych interesuje go to że jest możliwość zderzenia się z drobinkami kulturowymi, to sposób obcowania ze światem. Krzyżują się ścieżki antropologa kultury i pisarza. Dla niego nadrzędna jest powieść. Język jest surowcem, służącym powieści.

Drugą część autorskiego spotkania z Mariuszem Czubajem wypełniły pytania zadawane przez czytelników. Zainteresowanie wzbudziły zbliżające się mistrzostwa Europy w Pilce nożnej, sytuacja kibiców piłkarskich. Pisarz tak ciekawie i barwnie opowiadał, że nawet osoby niezainteresowane piłką nożną miały wrażenie iż są kibicami. Inne zadawane pytanie do zaproszonego gościa to źródła inspiracji, warsztat pracy do spółki z Markiem Krajewskim, czym jest pisanie, plany na przyszłość itd.

Ostatnią cześć wypełniły pamiątkowe zdjęcia, autografy oraz wpis do kroniki Biblioteki w Gogolinie.

 

 

Wystawa prac plastycznych przedszkolaków z PP nr 1 w Gogolinie pt: „Zdrowie ważna sprawa”


 W dniu 21 maja 2012r. mieliśmy przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej uczniów klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie. Uczniowie dowiedzieli się jak korzystać z zasobów biblioteki oraz zapoznali się z jej ofertą. Następnie przybliżono młodym gościom kiedy i jak korzystać z wydawnictw informacji bezpośredniej czyli encyklopedii i słowników.

Po tej dozie wiedzy praktycznej uczniowie wysłuchali bajki: "O dzielnym Karliku gogolińskich lasów strażniku -część II: wiosna, lato".

Ukazał się artykuł w internetowym Bibliotekarzu Opolskim Nr 2/2012 pt: „Kurs komputerowy dla seniorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie"

Wbrew większości opinii i stereotypów mówiących o starości i niechęci ludzi w podeszłym wieku do nowinek technicznych oraz nauki rzeczy nowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbywał się bezpłatny kurs obsługi komputera i Internetu dla emerytów gminy Gogolin. Prowadzony był przez pracownice biblioteki Kornelię Debernic i Jolantę Zakrawacz.

więcej...

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Ukazał się artykuł w internetowym Bibliotekarzu Opolskim   Nr 2/2012 pt: „Kurs komputerowy dla seniorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie”

Na zaproszenie Primatora Jana Hartela w Kysuckem Novem Meście na Słowacji przebywała delegacja z gminy Gogolin. Okazją był jubileusz 55 - lecia Zespołu Folklorystycznego „Jedl'ovina".

Delegacja uczestniczyła w uroczystej gali podczas, której prezentowano pięćdziesięciopięcioletni dorobek tego znakomitego zespołu. Zaproszeni gości mieli okazję podziwiać imponujące umiejętności wokalne i taneczne członków zespołu. Podczas gali dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Bury przekazała okolicznościowe tableau z gratulacjami i życzeniami Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali. Do życzeń dołączył się zespół „Szwarne Dziołchy" z wiązanką śląskich piosenek ludowych oraz bochnami domowego chleba jako symbolu przyjaźni i sympatii.

„Występ zespołu „Jedl'ovina" zrobił na nas ogromne wrażenie, to były trzy godziny niezapomnianych wrażeń i imponujące widowisko" mówi Waltrauda Wicher – członkini i opiekunka zespołu „Szwarne Dziołchy". „Bardzo się cieszymy, że ponownie się spotkaliśmy" – dodaje. We wrześniu ub. roku zespoły spotkały się w Kysuckem Novem Meście na imprezie integracyjnej dla mieszkańców; zespół „Jedl'ovina" uczestniczył również w obchodach Dni Gogolina i XVII Opolskim Święcie Pieśni Ludowej.

Wyjazd zespołu „Szwarne Dziołchy" był możliwy dzięki życzliwości i wsparciu Zarządu Górażdże Cement SA.

 

11 maja 2012r. w ramach Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zorganizowała dla młodych czytelników Noc w Bibliotece. Dzieci podekscytowane późną jak dla nich porą przestąpiły próg biblioteki o godzinie 20.00. Wspólnie na nowo odkrywaliśmy zalety spotkania z książką i drugim człowiekiem.

W programie zajęć młodzi czytelnicy obejrzeli profilaktyczną bajkę mówiącą jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, głośne czytanie bajek, bawiliśmy się w gry ruchowe i edukacyjne, udowodniliśmy dzieciom, że ,,każdy z nas jest artystą" i każdy może wykonać niepowtarzalne dzieło.

Atrakcją wieczoru było umieszczenie własnoręcznie wykonanej gwiazdki na bajkowym niebie.

Na zakończenie spotkania dzieciom wręczono pamiątkowe zakładki oraz słodką niespodziankę. Pomimo wieczornego zmęczenia dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Zobaczyły, że biblioteka to miejsce, w którym miło się spędza czas. Imprezę zakończono o 22.30.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

11 maja 2012r.  w ramach Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zorganizowała dla młodych czytelników Noc w Bibliotece. Dzieci podekscytowane późną jak dla nich porą przestąpiły próg biblioteki o godzinie 20.00. Wspólnie na nowo odkrywaliśmy zalety spotkania                      z książką i drugim człowiekiem.

W programie zajęć młodzi czytelnicy obejrzeli profilaktyczną bajkę mówiącą jak prawidłowo dbać                 o higienę jamy ustnej, głośne czytanie bajek, bawiliśmy się w gry ruchowe i edukacyjne,  udowodniliśmy dzieciom, że ,,każdy z nas jest artystą” i   każdy może wykonać  niepowtarzalne dzieło.

Atrakcją wieczoru było umieszczenie własnoręcznie wykonanej  gwiazdki na bajkowym niebie.

Na zakończenie spotkania dzieciom wręczono pamiątkowe zakładki oraz słodką niespodziankę. Pomimo wieczornego zmęczenia dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.  Zobaczyły, że biblioteka to miejsce, w którym miło się spędza czas. Imprezę zakończono o 22.30.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony