13 marca br. w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów odbył się Jarmark Wielkanocny, na którym biblioteka wystawiła swoje stanowisko promocyjne oraz wzięła udział w konkursie na "Ozdobę Wielkanocną".

21 lutego br. po raz 18 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata oraz by zwrócić uwagę na piękno języka ojczystego.

24 lutego br. odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wystawa pt. "Poezja jest magiczną strona życia"

autorstwa Renaty Blicharz

czytelnia GBP Gogolin 2.11. - 31.12.2015r. 

Burmistrz Gogolina serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy Gogolin do udziału w akcji pomocowej dla Ukrainy. Celem akcji „Podaruj kilogram miłości” jest zbiórka artykułów przemysłowych (artykuły spożywcze z długim terminem ważności, środki czystości, środki medyczne – bez lekarstw, koce, pościel, nowa odzież, obuwie, ręczniki, chemia gospodarcza…), które zostaną przekazane mieszkańcom partnerskiego miasta Mikołajów. Zbiórka odbędzie się przed wybranymi placówkami handlowymi w Gogolinie i w punktach wyznaczonych przez sołtysów na terenie sołectw oraz w wyznaczonych punktach na terenie dzielnic. Dary będzie można złożyć również w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gogolinie.
Termin zbiórki: 20 i 21.06.2015 r. oraz 27 i 28.06.2015 r.
Akcję będzie koordynować Ośrodek Pomocy Społecznej w Gogolinie oraz Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż Serce Innym”, sołtysi i przewodniczący zarządów dzielnic. Niechaj proponowane przedsięwzięcie będzie nie tylko okazją do okazania solidarności z obywatelami Ukrainy, ale również okazją do integracji w ramach lokalnych wspólnot.

kilo miłości 800x745

Źródło : www.gogolin.pl

2 czerwca br. czytelnię GBP odwiedziły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gogolinie, klasy I a i b, klasy II a i b oraz kl. III.

29 marca br. zakończyliśmy Tydzień z Internetem 2015. GBP zaprosiła seniorów na bezpłatne konsultacje w zakresie podstawowej obsługi komputera i Internetu. W ramach akcji z porad skorzystało 5 osób, 3 inne natomiast zgłosiły chęć udziału w następnej edycji kursu komputerowego dla seniorów, która odbędzie się jesienią 2015 roku. Serdecznie zapraszamy.

Dnia 25 marca 2015 r. wspólnie z DFK Koło Gogolin i Kamionek odbyły się warsztaty plastyczne pt.: „Wielkanocne majsterkowanie” –Osterbastelei”.

zaczytani podz 566x800

6 lutego br. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Gogolinie obchodziły urodziny Kubusia Puchatka.

Ferie zimowe to wyczekiwany czas dla wszystkich dzieci. Jak co roku biblioteka przygotowała atrakcyjny program dla naszych milusińskich.

5 grudnia 2014r. odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Dyskusyjnego Klubu Książki było to podsumowanie działalności klubu oraz dyskusja nad powieścią „Wyznaję" J. Cabrě.

Dnia 8 października 2014r.  po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć podróżnika Pana Leszka Szczasnego.

5 września 2014r. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie oraz Wydział Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie włączyły się w akcję „Narodowe Czytanie" zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie dołączyła do akcji „Wielokulturowość – jestem na tak!".Jest to akcja dla bibliotek, zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony