Artykuł opisuje pracę opolskich bibliotek na rzecz czytelnictwa dla dzieci i młodzieży.

W grudniu 2012 r. nasza biblioteka przystąpiła do Konsorcjum Opolskich Bibliotek Publicznych, dzięki czemu możemy zapewnić swoim Czytelnikom BEZPŁATNY DOSTĘP do 714 publikacji znajdujących się w zasobach ibuk.pl. Z bazy można korzystać przez rok, od 15 grudnia 2012 r. do 14 grudnia 2013 r. Ibuk.pl to największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

Na początku pierwszego w tym roku spotkania (16.01.) wszystkie klubowiczki powitała Pani Dyrektor- moderator klubu. Tematem omawianym na spotkaniu było zwyczaje i kultura w krajach muzułmańskich. ,,Arabska żona" to przerażająca historia młodej Polki, która związała się z Libijczykiem.


Biblioteki publiczne w Polsce przez następne trzy lata będą mogły nadal bezpłatnie korzystać z Internetu. Darmowy dostęp do sieci będą mogły uzyskać także kolejne placówki. To efekt Porozumienia, jakie 23 lipca 2012 roku zawarło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Orange Polska.

Dnia 15 stycznia 2013r. odbyło się spotkanie autorskie z prof. Franciszkiem Markiem pt.: „WSPOMINAMY SŁYNNYCH GOGOLINIAN"- dr Jakub Hudalla i Thomas Tkotsch. Spotkanie zorganizowano wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Gogolińskiej.

To już po raz drugi spotkaliśmy się z przedszkolakami, by przestrzec małych użytkowników Internetu przed niebezpieczeństwami, które czyhają w wirtualnym świecie. Internet bawi, uczy oraz umożliwia komunikację, a więc jest pożyteczny.Niestety, bywa również niebezpieczny.

Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie "Ozdoby bożonarodzeniowe", który odbył się 9 grudnia podczas Kiermaszu Świątecznego z Mikołajem w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie - Karłubcu.

11 grudnia bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Gogolinie - grupa Biedronki. Mili goście odwiedzili wystawę świąteczną powstałą z prac konkursowych kiermaszu świątecznego z Mikołajem odbywającego się w niedzielę.

W dniu 10 grudnia na zaproszenie Pani Barbary Wieczorek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gogolinie, zostały przeprowadzone lekcje biblioteczne dla kl. I-III pt.:"Inni to także my-czy jestem tolerancyjny?". Temat lekcji wynikł z kalendarium akcji Cała Polska czyta dzieciom, w którym 3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. By wprowadzić dzieci w temat tolerancji Pani bibliotekarka przeczytała opowiadanie Grzegorza Kasdepke "Marchewkowy tort", oraz bajkę o  niepełnosprawnym chłopcu "No to co".

9 grudnia w Hali Sportowej B. i Z. Blautów w Gogolinie - Karłubcu odbył się Kiermasz Świąteczny z Mikołajem, przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Gogolinie, Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie, Urząd Miejski w Gogolinie.W ramach kiermaszu przeprowadzono i rozstrzygnięto dwa konkursy na ozdobę bożonarodzeniową oraz świąteczną potrawę. Zaproszono gminne jednostki organizacyjne, stowarzyszenia i sołectwa. Udział w nim wzięły także pracownice fili bibliotecznych GBP.Wykonane prace przyniosły znakomite rezultaty ozdób bożonarodzeniowych o wysokiej wartości, które nawiązywały najczęściej do lokalnych tradycji.W ramach konkursu przyznano nagrody rzeczowe.

Dnia 5 grudnia w Sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie z Ewą Wachowicz. Miss Polonia 1992, III wicemiss konkursu Miss Świata, Miss Świata Studentek (World Miss University) 1993, dziennikarka Polsat Café.
Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach. Koronę zdobyła w wieku 22 lat, jako studentka Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła studia magisterskie z zarządzania jakością na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Po oddaniu korony została sekretarzem prasowym premiera Waldemara Pawlaka.

3 grudnia br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie odbyła się lekcja biblioteczna „Wydawnictwa informacji bezpośredniej" dla uczniów kl. VI z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gogolinie.

28 listopada zostałyśmy zaproszone na uroczyste otwarcie Klubu Młodego Czytelnika w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Gogolinie. Spotkanie było okazją by Pani Dyrektor Biblioteki opowiedziała rodzicom przedszkolaków o dobrej współpracy, a bibliotekarki przedstawiły pozytywne aspekty głośnego czytania dzieciom. Prelekcję oparto na książce Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt.,, Wychowanie przez czytanie".
Serdecznie dziękujemy Młodym Czytelnikom za miłe zaproszenie.

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

Początek strony