facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 9.00 – 16.00

Środa 10.00 – 18.00

Czwartek 9.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

 

11 lutego br. nasza biblioteka była gospodarzem spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji FRSI- „LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Młodzi. Internet. Kariera" z młodym profesjonalistą- przedsiębiorcą KRZYSZTOFEM KOTKOWICZEM, który odniósł duży sukces na rynku pracy.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, podczas którego uczniowie rozwiązywali quiz, wspólne ćwiczenia oraz odpowiadali na pytania. Młodzież dowiedziała się również, jaka była droga do sukcesu „młodego profesjonalisty", jak wygląda jego dzień pracy. Uczniowie otrzymali dodatkowe materiały edukacyjne w postaci listy przydatnych linków do stron internetowych. Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą wyboru zawodu, która będzie im przydatna w niedalekiej przyszłości.
Firma Microsoft, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego powołały w ubiegłym roku „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" – ogólnopolski projekt wspierający młodych ludzi z małych miejscowości w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. II edycja „Linku do przyszłości" wystartowała 14 października 2013r. Uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu mogą porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie.A tak mówi o sobie Krzysztof Kotkowicz: Nazywam się Krzysztof Kotkowicz, mam 30 lat i w zasadzie od osiągnięcia pełnoletności zajmuję się administracją serwerami. W swojej karierze zawodowej pracowałem dla takich firm jak nasza-klasa.pl sp.z o.o. (obecnie NK.pl sp.z o.o.), Brandlay sp.z o.o. (ówczesny właściciel portalu grono.net) i Europejskie Radio dla Białorusi. Miałem okazję pracować na etacie i jako freelancer, a od stycznia br. rozwijam z powodzeniem własną działalność gospodarczą Angry Bytes. Od trzech lat wspieram w ramach wolontariatu Fundację infoShare, oferując swój czas i pomoc w trakcie konferencji. Jednocześnie swoją wiedzą oraz infrastrukturą serwerową wspieram inicjatywę Aula Polska, która wspiera kulturę przedsiębiorczości technologicznej oraz rozwój przedsiębiorców i innowatorów. W wolnym czasie prowadzę bloga, a jakiś czas temu udało mi się zaangażować kilkoro blogerów i uruchomiliśmy z mojej inicjatywy serwis o grach komputerowych dla niedzielnych graczy. Organizuję również ze swoją partnerką warszawskie spotkania użytkowników Twittera, a także jestem pomysłodawcą i współorganizatorem ogólnopolskiego spotkania, połączonego z cyklem prelekcji.Administrator serwerów i przedsiębiorca bez matury, żywy dowód na to, że poprzez samodzielne rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności można osiągnąć sukces, nawet bez formalnego wykształcenia.

http://kotkowicz.pl/

http://linkdoprzyszlosci.pl/2013/10/07/krzysztof-kotkowicz/

https://pl-pl.facebook.com/LANcaster83

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony