Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie włączyła się w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja.

Ma ona na celu promocję czytelnictwa i bibliotek, podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Hasłem promującym X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek jest "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". Jak co roku nasza biblioteka oraz jej filie dołożyły wszelkich starań aby pokazać, że oprócz ciekawych książek, znajdujących się w bibliotece można mile i wesoło spędzić czas. Biblioteka w Gogolinie przygotowała program, skierowany dla najmłodszych pt. ,,Przedszkolaki tańczą z książką" - obejmował on: głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima, rozwiązywanie zagadek związanych z przeczytanymi wierszami, zajęcia manualne oraz taniec Zumba prowadzony przez profesjonalistkę Magdalenę Dygan. 

Filia biblioteczna w Malni przeprowadziła spotkanie, które odbyło się 13 maja pt. „Biblioteka na mnie czeka – przedszkolaki poznają świat książki". 

Natomiast Filia biblioteczna w Górażdżach zainaugurowała 14 maja Rowerowy Uniwersytet Edukacji Regionalnej. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Górażdży. Ma on na celu kształtowanie w mieszkańcach poczucia regionalnej tożsamości, odkrywania i przypominania historii. Ponadto promocję czytelnictwa i zdrowego trybu życia, między innymi cykliczne rajdy rowerowe. Tego samego dnia Filia Górażdże w ramach obchodów gościła u siebie dzieci z górażdżańskiego przedszkola, które zostały pasowane na czytelnika. 

Oprócz spotkań, na których promuje się dobre nawyki czytelnicze wśród najmłodszych uczniów klas I-III szkół podstawowych z gminy Gogolin przygotowano także codzienne czytanie wierszy Juliana Tuwima oraz rozwiązywanie zagadek związanych z przeczytanymi wierszami.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie włączając się w X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek chce pokazać bibliotekę jako miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców i otwarte na realizację ciekawych pomysłów.

http://www.biblioteki.org/pl/_biuletyn_?ctype=regionalny&cid=2535