14 marca 2013r. w ramach projektu ,,Link do Przyszłości Młodzi. Internet. Kariera" Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zorganizowała spotkanie z młodym profesjonalistą Wojciechem Syrockim dla uczniów naszego Gimnazjum, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

Uczestnicy mogli porozmawiać z młodym przedsiębiorcą na temat planowania swojej zawodowej przyszłości, uwzględniając nowoczesne technologie. W trakcie spotkania gimnazjaliści rozmawiali o zawodach, rozwiązywali quiz oraz uczestniczyli w dyskusji z zaproszonym gościem. Na koniec uczniowie wypełnili ankiety i zrobili wspólne zdjęcie.
„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" jest projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark" oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
WOJCIECH SYROCKI - innowator, pomysłodawca projektu RoboCAMP.pl, edukacyjnych zajęć dla dzieci z podstaw programowania z wykorzystaniem programowalnych klocków LEGO Mindstorms NXT. Wiceprezes firmy RoboCamp i Fundacji Fabryka Talentów. Absolwent Politechniki Gdańskiej, ukończył kierunek Automatyka i Robotyka. Pomysłodawca i koordynator dwóch edycji międzynarodowych konkursów inżynierskich „Turniej Robotów Mobilnych". W 2006 roku otrzymał stypendium Rektora Politechniki Gdańskiej oraz Prezesa Grupy LOTOS. Za zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości akademickiej nagrodzony także tytułem Złotej Jaskółki Przedsiębiorczości. Jego projekt RoboCAMP zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Biznesplany realizowane w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. RoboCAMP w formie warsztatów stacjonarnych otrzymał w 2009 r. patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji przyznawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Entuzjasta krzewienia wśród dzieci i młodzieży zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi.
Więcej informacji na temat firmy RoboCAMP można znaleźć na www.robocamp.pl.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder