Dnia 22.10 odbyło się spotkanie z młodymi czytelnikami z klas IV-VI w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Gogolinie z Panem Marcinem Pałaszem autorem książek dla dzieci i młodzieży. Na początku spotkania uczennica przeczytała fragment nowej książki pt: „B@jki". Pisarz opowiadał dzieciom o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z książką i dlaczego na jednym tytule się nie skończyło. Mówił o swoich zainteresowaniach, o swoim psie i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Pan Marcin – człowiek z ogromnym poczuciem humoru – podzielił się ze wszystkimi własnym optymizmem. Niejednokrotnie zgromadzona na spotkaniach uczniowie wybuchali śmiechem – słuchając o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek.Na prośbę czytelników ujawnił kilka tajemnic związanych z książkami, które na rynku wydawniczym ukażą się w najbliższym czasie. Opowiadał także o tym jak ważną i dobrą rzeczą jest praca, której wykonywanie daje satysfakcję i zadowolenie. Zwrócił uwagę młodych ludzi także na taką cenną rzecz, jaką jest wiara we własne siły, która pomoże pokonać trudności i osiągnąć upragniony cel. Podczas spotkania Pan Marcin wykazał się ogromną cierpliwością i chętnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieciaki.Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zakupienia książek pisarza oraz otrzymania od Niego autografu z dedykacją.