facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 9.00 – 16.00

Środa 10.00 – 18.00

Czwartek 9.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

 

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim… To był szczególny wieczór - nastrojowy, refleksyjny, melancholijny i bardzo wzruszający. "Poetycki Ogród Pamięci" rozkwitł wspomnieniami o opolskich poetach, związanych z gminą Gogolin oraz środowiskiem zaolziańskim.

W czwartek 19 października w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie zorganizowano wieczór wspomnieniowy z muzyką i poezją. Najpiękniejsze wiersze żyjących i zmarłych poetów takich jak Edmund Borzemski, Tadeusz Soroczyński, Ewa Maj - Szczygielska, czy Jan Goczoł recytowali Kamila Wójt oraz Kordian Michalak.

Nie zabrakło również nastrojowej oprawy muzycznej, przygotowanej przez Emilię Kos (skrzypce), Marię Ruszecką (fortepian) i Dariusz Kownackiego (akordeon), ale też opowieści o dawnych czasach, snutych m.in. przez burmistrza Joachima Wojtalę, prof. Teresę Smolińską, red. Halinę Nabrdalik, czy Marię Żmiję - Glombik i Edmunda Borzemskiego. Przywołano wspomnienia o nieżyjących już poetach skupionych w Polskim Związku Kulturalno - Oświatowym w Jablunkowie, a także historię kontaktów artystycznych zawiązanych  przed laty między środowiskiem zaolziańskim i Gminą Gogolin. Organizatorami wydarzenia był Burmistrz Gogolina, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej, Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie.

https://gogolin.pl/17902/aktualnosc.html

https://www.facebook.com/GminaGogolin

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony