facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8.00 – 16.00

Wtorek 9.00 – 16.00

Środa 10.00 – 18.00

Czwartek 9.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

 

Kochani!!! 😍
Za nami XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. To był bardzo aktywny i ciekawy czas w naszej bibliotece. Odbywał się on pod hasłem Moja, Twoja, Nasza – Gogolińska Biblioteka. W związku z tym, że biblioteka zawsze łączy się ze statystykami, to specjalnie dla Was zliczyliśmy ostatni tydzień. W minionym tygodniu, przez 6 dni w naszych wydarzeniach udział wzięło ponad 530 osób. 👍👍Przygotowaliśmy w sumie 12 różnorodnych propozycji (spotkania, konkursy, escape room „Historia znikających książek w bibliotece”, „Podwieczorek z literaturą”, lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, turniej sołectw „Graczki w śląskiej godce”, bajka – teatr lalek „Jaś i Małgosia”, przedstawienie teatralne „Kwiat Paproci”, pokazy taneczne, prezentacja działalności naszej biblioteki), w których udział wzięli przedstawiciele wszystkich grup wiekowych, od przedszkolaka do seniora. Wypożyczyliśmy ponad 510 książek. 📚Wiemy, że to tylko liczby, ale świadczą o tym, że chętnie korzystacie z proponowanych przez nas wydarzeń i usług, co bardzo Nas cieszy, bo wtedy wiemy, że nasza praca ma sens. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam, że byliście z nami.👏👏👏
Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli Nam w organizacji tego święta w naszej placówce, w szczególności: Gmina Gogolin, Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Centrum Usług Społecznych w Gogolinie oraz wszystkim szkołom, przedszkolom, sołectwom i dzielnicom gminy Gogolin. Dziękujemy!!! ❤️❤️❤️

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

slaska biblioteka cyfrowa logopng

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 281 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Książkomat

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony