Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
„Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli; jest też wielkim obowiązkiem” – słowami Jana Pawła II rozpoczęto w Gogolinie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, ale i pozostałych okolicznościowych wydarzeń: przypadającej na 1 maja – rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej; obchodzonego 2 maja – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tegorocznego 800-lecia Gogolina, którego patronem jest św. Urban – wspominany w liturgii Kościoła 25 maja, czy przypadającego na 8 maja – Międzynarodowego Dnia Zwycięstwa, upamiętniającego zakończenie II wojny światowej. Podczas dzisiejszych uroczystych akademii w gogolińskiej „Dwójce” i „Trójce”, uczniowie słowem i muzyką wyrazili swoje przywiązanie do Ojczyzny - tej dużej, i tej małej - lokalnej. Było zarówno podniośle, jak i radośnie, a gogolińska młodzież po raz kolejny udowodniła, że nie jest jej obca historia naszego kraju.
https://www.facebook.com/GminaGogolin
Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.