Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza                   w Gogolinie

Czwartek 9.00 – 16.00

Piątek 8.00 – 16.00

sobota: nieczynne

W dniu 28 marca 2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Burmistrza Gogolina w kategoriach: przedszkola i klasy I – III

Do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim zostały zaproszone szkoły i przedszkola Gminy Gogolin. Poziom przygotowanych tekstów recytatorskich i ich prezentacja była w tym roku bardzo wysoka.

Cieszymy się bardzo, że Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tych 2 kategoriach udział wzięło ponad 40 dzieci.

Za to serdecznie Wam dziękujemy i cieszymy się, że jak zawsze byliście z nami.

Uczestnicy recytowali w następujących kategoriach:

1. Przedszkola
  2. Klasy I – III

Jury w składzie:

1. Kamilla Wójt – przewodnicząca
  2. Katarzyna Lindhorst – członek
  3. Anna Maciołek – członek

przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

1. Kategoria - Przedszkola:

Jury jednogłośnie zdecydowało, aby wszystkim przedszkolakom przyznać I miejsce, gdyż prezentacje były wspaniałe, a mali recytatorzy wyśmienicie się zaprezentowali.

I Nagrodę w tej kategorii zdobyli:

1. Jan Reszczyński – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
  2. Zofia Biela – Publiczne Przedszkole Nr 3 w Gogolinie
  3. Nela Bańska – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
  4. Aleksander Świderski – Publiczne Przedszkole Nr 1 - Oddział w Górażdżach
  5. Łucja Matuszek – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
  6. Bianka Przybyła – Oddział przedszkolny przy PSP w Kamieniu Śląskim
  7. Blanka Mandala - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie – Filia w Zakrzowie
  8. Kaja Wiśniewska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gogolinie – Filia w Zakrzowie
  9. Alicja Marchwińsk - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
  10. Aleksandra Cura - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
  11. Wiktor Łuska - Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
  12. Aniela Żydek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
  13. Elżbieta Kozioł - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
  14. Lena Tworek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
  15. Emilia Tworek - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Gogolinie
  16. Kaja Swoboda - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
  17. Katarzyna Trzop - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie
  18. Karolina Kruk - Oddział Przedszkolny przy PSP Nr 3 w Gogolinie

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA

2. Kategoria - Klasy I – III :

W tej kategorii, w Konkursie udział wzięli uczniowie ze wszystkich Szkół Podstawowych Gminy Gogolin, poziom był w tym roku bardzo wyrównany i wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy za wspaniałą recytację wiersza.

Awans do reprezentowania Gminy Gogolin w 68 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim - etap rejonowy otrzymał Piotr Bęben Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina i weźmie on udział w Konkursie w kategorii klas I – III, w Strzelcach Opolskich w dniu 19 kwietna 2023r.

Nagrody za wspaniałą recytację wiersza otrzymali:

• Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gogolina: Anna Mulorz, Martyna Tworkowska, Sonia Orszulak, Nadia Malkusz, Zofia Ogórczak i Łucja Żydek.
  • Z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Gogolina: Roman Kliś, Hanna Haliniak, Kacper Kluge, Daniel Dończyk, Piotr Bęben, Karolina Głowacka.
  • Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni: Anna Kucharska, Klaudia Walicka, Oliwia Wiencek.
  • Z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Śląskim: Magdalena Biela, Emilia Piecha, Hanna Sekuła.
  • Ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Górażdżach: Róża Bieganowska

Wszystkim nagrodzonym i uczestniczącym w Gminnym Konkursie Recytatorskim gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia na wyższych szczeblach.

Jurorom dziękujemy za pracę w Komisji Konkursowej, za obiektywną ocenę wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, za pomoc w dowozie dzieci na konkurs oraz dopingowaniu ich na widowni

Nagrody książkowe i rzeczowe ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Miejski w Gogolinie.

KAREGORIA KLASY I - III