Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
W dniach 3-9 marca obchodzony jest na całym świecie tydzień e-książki. Zainicjowane w 2004 roku święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania.
Gdy w 2004 Rita Toews, kanadyjska autorka książek dla dzieci, postanowiła popularyzować e-czytanie i zorganizowała pierwszy Tydzień Książki Elektronicznej, w Polsce czytanie ebooków było równie abstrakcyjne co podróż na Księżyc.
Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Innych odstrasza wciąż dość wysoka cena książek elektronicznych (wynikająca w dużej mierze z wysokiego podatku VAT). Powoli jednak przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.
W tym tygodniu, z okazji święta e-książki dystrybutorzy ebooków przygotowali atrakcyjne zniżki i promocje. Organizowane są również liczne wykłady i spotkania. Przykładowo 8 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi odbędzie się seminarium „Kierunek e-książka. Stare po nowemu?”. Spotkanie, którego celem jest zwiększenie wiedzy o e-czytelnictwie i e-nauce oraz przyczynienie się do podniesienia świadomości o najnowszych światowych technologiach, www.lubimyczytać.pl objęło patronatem medialnym.
Żródło:lubimyczytac.pl
Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego pobierania kodów i korzystania z Legimi i Ibuk libra.
libra.ibuk.pl
www.legimi.pl
obc.opole.pl
www.dbc.wroc.pl
Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.