Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
Dnia 6 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbyło się Narodowe Czytanie "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza. Była to już jedenasta odsłona tej ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa, pod patronatem Pary Prezydenckiej.
O godzinie 10:00 wszystkich zgromadzonych przywitała pani Ewa Wiora – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie, a uroczystego rozpoczęcia Czytania dokonała pani Anna Lechowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gogolinie.
Czytanie rozpoczęliśmy muzyką z romantyzmu w wykonaniu Wędrującej Kapeli, która wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gogolinie, zadbała o muzyczną oprawę tego wydarzenia. Uczniowie pod opieką pani Brygidy Czekały swym śpiewem i grą na instrumentach dodali jeszcze bardziej uroczystego charakteru czytaniu tekstów naszego wieszcza.
Przeczytaliśmy 5 utworów:
Uczniowie czytaniem pomogli Nam przenieść się w tamte czasy podczas słuchania Ballad i Romansów, które są esencja polskiego romantyzmu.
Składamy serdecznie podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenia, a szczególności Dyrektorowi oraz Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie, Dyrektorom PSP nr 3 i PSP nr 2 w Gogolinie, opiekunom i nauczycielom klas VIII gogolińskich szkół, którzy wspaniale przygotowali młodzież.
Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.