Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
Poniedziałek 8.00 – 16.00 Wtorek 9.00 – 16.00 Środa 10.00 – 18.00 Czwartek 9.00 – 16.00 Piątek 8.00 – 16.00 sobota: nieczynne
|
W dniu 27 sierpnia 2022 prawie 40 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym „ Z książką do sąsiada”, który Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie zorganizowała wspólnie z Zespołem Rekreacyjno-Sportowym w Gogolinie.
O godzicie 10.00 wyruszyliśmy spod biblioteki w Gogolinie i udaliśmy się do Krapkowic. Tam pierwszym przystankiem rajdu była Biblioteka w Krapkowicach gdzie wymieniliśmy się książkami i zwiedziliśmy budynek Biblioteki. Następnie Na Baszcie i Rynku w Krapkowicach wysłuchaliśmy historii tych miejsc, które w ciekawy sposób opowiedziała nam p. Małgorzata Pacion.
Kolejnym punktem naszego rajdu była Galeria Studnia gdzie zwiedziliśmy wystawę, o której bardzo dokładnie opowiedzieli nam państwo Wandrowscy. Po obejrzeniu wystawy udaliśmy się na krapkowicką Marinę gdzie, przywitał nas zastępca Burmistrza Krapkowic pan Arnold Joszko, który podziękował za owocną współpracę i chęć wspólnego działania.
Później przy wspólnej kiełbasce nabraliśmy siły do drogi powrotnej.
Rajd „Z książką do sąsiada” uważamy za bardzo udany!!!
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom naszej wycieczki, cieszymy się że byliście z nami i że zawsze można na Was liczyć!!!
Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.