Biblioteka
01.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/01.jpg
02.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/02.jpg
03.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/03.jpg
04.jpg
http://biblioteka-gogolin.pl/nowa/jupgrade/images/stories/JSNImageShow/04.jpg
![]() |
Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie ul. Plac Dworcowy 2 NIP 755-17-65-937 tel. +48 77 4666226 |
Godziny otwarcia |
poniedziałek - wtorek: 9.00-16.00 środa i czwartek: 10.00-18.00 piątek: 10.00-16.00 sobota: nieczynne
|
Sobota 14 maja była ostatnim dniem bardzo aktywnego Tygodnia Bibliotek w naszej placówce. O godzinie 11.00 rozpoczęliśmy „Biblioteczny escape room dla dzieci i młodzieży”. Na początku grupa wybrała się aby zwiedzić całą bibliotekę, gdyż niektórzy byli u nas po raz pierwszy. Dzieci poznały jak ona funkcjonuje oraz gdzie znajdują się poszczególne działy. Później, kiedy już uczestnicy wypili „książkowy eliksir” i dokonali podziału grup ruszyli w drogę na poszukiwanie klucza do zamkniętej biblioteki, która skrywała swoje skarby. Każda z grup wędrowała szklakiem szyfrów, zagadek, łamigłówek i Quizów o tematyce książki i biblioteki. Nasi uczestnicy wspaniale poradzili sobie z zadaniami, choć jak sami stwierdzili nie były wcale łatwe. Po odnalezieniu wszystkich kluczy i otwarciu starej biblioteczki nadszedł czas na chwilę wytchnienia przy owocach i słodkościach. Następnie uczestnicy zajęć mieli jedyną okazję aby wcielić się w rolę czytających w naszym teatrze kamishibai. Po czytaniu dobrze bawili się przy kalamburach. To był dzień pełen atrakcji i fajnych wrażeń. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy serdecznie do biblioteki.
Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.
Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.
Program Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).
Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.