facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - wtorek: 9.00-16.00

środa i czwartek: 10.00-18.00

piątek: 10.00-16.00

sobota: nieczynne

 

W piątek 13 maja nasza biblioteka zamieniała się w bajkowy świat pełen niespodzianek. Po raz pierwszy odbył się „Bajkowy Wieczór w bibliotece”. Pięknie poprzebierane dzieci za postacie bajkowe oraz dekoracja biblioteki jeszcze bardziej podkreślała bajkowy klimat. Panie bibliotekarki jako myszki przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji. Zabawa rozpoczęła się o godz. 18 i trwała do 20.30. Rozpoczęliśmy zabawami o poznaniu się i powitaniu. Następnie odbyło się przedstawienie „Na straganie” w wykonaniu pań bibliotekarek i wolontariuszy, które bardzo podobało się naszym milusińskim. Później nadszedł czas na czytanie bajeczki pt. „Zuzia nocuje w przedszkolu”. I tutaj dzieci mogły odpocząć na swoich kocykach i podusiach oraz ze swoimi ulubionymi przytulankami. Kolejną atrakcją był teatrzyk kamishibai. Zaprezentowano bajeczkę pt.: „Brzydkie kaczątko”. Po teatrzyku dzieci wybrały się na „Wieczorny spacer po bibliotece”. Nasze myszki opowiedziały dzieciom jak funkcjonuje biblioteka i co gdzie się znajduje. Następnie nadszedł czas na poczęstunek, można było zjeść swoje kanapeczki oraz poczęstować się owocami i słodkościami przygotowanymi przez bibliotekę. Kolejnym punktem zabawy była improwizacja teatralna, w której dzieci bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział. Razem przedstawiono „Rzepkę”. Nie zabrakło również bajkowych zagadek i ciekawostek. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w naszej bajkowej fotoramce. Wieczór zakończyliśmy zabawą w bajkowego krasnoludka. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym milusińskim za wspaniała zabawę. „Wieczór bajek w bibliotece” zaliczamy do bardzo udanych i z pewnością go jeszcze powtórzymy.

 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Legimi

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony