facebook_30

nk_30

Witaj

logo_160

Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie

ul. Plac Dworcowy 2
47-320 Gogolin

NIP 755-17-65-937
REGON 530585065

tel. +48 77 4666226
info@biblioteka-gogolin.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - wtorek: 09.30-15.30

środa i czwartek: 11.30-17.30

piątek: 10.00-15.30

sobota: nieczynne

W czwartek 17 września 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie połączyła się on line z Domem Spokojnej Starości w Kamionku by wspólnie razem przeczytać fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowckiego. Wirtualne spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania, co po obu stronach ekranu uczyniły – ze strony DSS Pani Dyrektor B. Dołowicz, a ze strony Biblioteki Pani Dyrektor E. Wiora.
Czytanie rozpoczęli mieszkańcy i pracownicy Domu Spokojnej Starości, prezentując I scenę z I Aktu Balladyny z podziałem na role. I tak w rolę Kirkora wcielili się Pan Werner i Pan Zygmunt, w rolę Pustelnika Pani Teresa wspólnie z Panią Dyrektor, a kwestie Filona odczytali Pan Wilhelm oraz Pani Marta.
Później przyszedł czas na Bibliotekę, która przeczytała cały II Akt, a w poszczególne role wcielili się, p. Irena Pawlyta – Wdowa, Goplana, p. Agnieszka Salamon – Alina, Pustenik, p. Magdalena Janik – Kirkor, p. Ewa Wiora – Grabiec, Skierka, Głosy oraz p.Michalina Bujak, która jako przedstawiciel aktywnej i uwielbiającej literaturę młodzieży czytała kwestie Balladyny, Filona i Chochlika i serdecznie dziękujemy, że wspólnie z nami wzięła udział w tym pięknym wydarzeniu.
Czytanie w takiej formie było czymś naprawdę wyjątkowym zarówno dla Biblioteki w Gogolinie jak i dla Domu Spokojnej Starości. Prowadzona w ten sposób biblioterapia jest nowością, ale jakże pomocną w tym trudnym dla nas wszystkich, czasie pandemii, kiedy nie możemy bezpośrednio spotkać się z mieszańcami DSS w Kamionku. Dzięki tak wielkim możliwością komputerowym można było bezpiecznie, ale co najważniejsze wspólnie zorganizować to czytanie.
Projekt „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas”, realizowany przez Dom Spokojnej Starości w Kamionku, został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.
 

Szukaj

bip_m

 

epuap

Sponsorzy

aktywniwregionie logo 200x100

 magnum

BK-Polska-Walce

imex

Linki

gogolin

 

orange

orange

 

bn

 

b+

 

wbp

 

ibuk

 

ibuk

 

prb2

 

frsi

 

cała polska czyta dzieciom

 

logo IK s

 

nprc

 

legalna kultura

 

ebib

 

SBP

 

sbp

 

mbp

 

poradnik_bibliotekarza

 

bibliotekarz_pl

 

obc

 

bilioteki_publiczne

 

biliotekarz_opolski

 

sokrates

 

krapkowice

 

tarnow

 

kk

 

nysa

 

zrs

 

logo cbn

 

logo bc

 

logo catl

 

 

logo fbc

 

 

logo nac

 

 

logo fs

 

logo bibliosfera

 

logo mkidn

 

 logo pulowerek

 

 MGBPwZ

 

 ibby

 

 iczytam

 

 w-bibliotece-pl

 

 pedagogiczna opole

 

 uniwersytet opole biblioteka

 

 Wolne lektury

Lokalne Media

Radio Opole

 

NTO

 

tygodnik krapkowicki

 

nowiny krapkowickie

Polecamy

gok

 

sw_anna

 

PUP

 

zdrowie_opolskie

 

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

IBUK LIBRA

Z książką na start

Kinder

Wystawa informacyjna pt. "Kultura na widoku"

Zapraszamy do cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA.

Bookcrossing.

Zbiórka książek "Zaczytani".

ksiazki naszych marzen 200

Książki z Caritasu

AUDIOBOOKI

Nowości wydawnicze

nowosci_wydawnicze

DFK Koło Gogolin

DFK 200

1% dla SBP

polska_biblioteka_internetowaZasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury.

biblioteka_plusProgram Biblioteka+ jest wieloletnim programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie i wdrożenie programu Biblioteka+ zostało powierzone Instytutowi Książki. Program to odpowiedź na potrzebę radykalnej poprawy stanu bibliotek publicznych w Polsce. Głównymi beneficjentami programu są gminne biblioteki publiczne, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotek z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich oraz małych gmin miejskich (do 15 tysięcy mieszkańców).

biblioteka_narodowaBiblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Początek strony